Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube + MUSES 02 - Jakie słuchawki?


Recommended Posts

Witajcie. 

Wymieniłem poprzednią kartę na Audiotrak Prodigy Cube Black do tego zmieniłem opamp na MUSES 02. 

Słucham różnego rodzaju muzyki naprawdę nie potrafię zdefiniować, od Pink Floyd przez Rammstein aż do typów house czy vocal trance więc kupno słuchawek pod typ muzyki odpada. W zdecydowanej większości źródłem są pliki flac ale kilka repertuarów mam też w dsd128. No i oczywiście niezliczona ilość płyt CD. 
Lubię melodyjne brzmienie, coś co dają opampy LM4562 - jakieś to takie miłe. Konfig 3xLM4562 na Audiotrak Prodigy HD2 był przecudowny. Ale tej karty już nie mam. 

Zastanawiałem się nad kupnem 660S Sennheisera ale czy to nie przerost jakości słuchawek do kostki Audiotraka? 

A może nie Sennheiser? Mam jakiś niezrozumiały sentyment do tej firmy, sam nie wiem dlaczego. Aktualnie posiadam Sennheiser HD555 ale czuję że można by lepiej. Może HD599? 

Poczytałem recenzję i mimo że na papierze 599 wyglądają nieźle to jakoś mnie nie przekonują. Kolor damski do tego mają... 

Praktycznie patrząc jestem o włos od zakupu 660S jednak cały czas powstrzymuje mnie zastosowanie ich do cube+muses02... 

Poradźcie coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sennki z wyższej klasy czyli od HD600 w górę taki Prodigy cube będzie trochę ograniczał możliwości słuchawek.

Nie znaczy to że nie będzie się dało słuchać muzyki.

Musisz sam zdecydować czy chcesz tyle wydawać na słuchawki których brzmienia nie znasz.

Zawsze możesz mieć możliwość oddania słuchawek w ciągu 14 dni o ile kupisz nowe przez internet.

Miałem HD555 i grały niestety kiepsko, technicznie za mocno odstaja względem konkurencji tanich słuchawek.

Opisz może dokładniej jaki dźwięk cie interesuje to łatwiej będzie coś dobrać pod Audiotracka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mogę do tego pudła podłączyć nic więcej niż 150 ohm. Dlatego 660S a nie 600, 600 mają 300 ohm.

Interesuje mnie szczegółowy dźwięk zatem duża analityczność.

Koniecznie dynamika, nie lubię jak utwory są płaskie.

Chyba góra jest ważniejsza od dołu dla mnie - przez umiłowanie kobiecego głosu ? (osobiście uważam że Entre Dos Aquas Loony jest cudowny ? jednak nie kosztem dołu. Wyważenie będzie najlepsze.

Ciemne czy jasne? Hmm Wyważone ale bardziej jasne.

Żadnej koloryzacji.

Nie jestem audiofilem z krwi i kości. Lubię szczegółowy dźwięk. Rozróżniam flac od mp3 128. Robiłem próby flac & mp3 320 i niestety... Może na HD555 się nie da albo ja nie dam rady.

Miałem u znajomego jakieś 800setki na głowie, ma sprzęt za kilkanaście kawałków. Włosy mi na rękach stanęły od szczegółowości dźwięku...

Edytowano przez TalRash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...