Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5-6 tyś


slawek268

Recommended Posts

Witam Forumowiczów.

Od dłuższego czasu myślę o wymianie KD. Wpierw chciałem zmienić na lepsze KD, ale jednoznacznie z żona doszliśmy do wniosku, że chcemy STEREO.

Dla zobrazowania.

1. Sprzęt musi być nowy

2. Budżet okolice 5000 plus minus na kolumny ze wzmacniaczem

3. Pokój 17m2 jak w załączniku odległość między głośnikami byłaby ok 180 cm

4. Muzyka głównie polski i zagraniczny rock: queen, metallica gównie S&M, ale też muzyka rozrywkowa czasami poważna. Ogólnie wszystko oprócz disko polo, techno, rapu i hip hopu. Skupił bym się na rocku z szeroką sceną i żeby nie był wokal przytłumiony, wycofany.

5. Skład zestawu wpierw chciałbym dobrać wzmacniacz i kolumny, ale będę chciał od razu dokupić ustrojstwo sieciowe no i odtwarzacz cd ewentualnie coś żeby na USB odtwarzać muzykę wtedy prze-konwertuje swoje CD na pliki na usb tu jeszcze mam do pomyślenia jak to zrobić – do tej pory słucham CD na blurayu yamahy ale on ma tylko HDMI więc puki co to też będzie problem.

Od kilku tygodni czytam tematy typu stereo do kwoty jaką sam chce przeznaczyć czyli okolice 5-6 tys i w teorii doszedłem do wniosku że na pewno będzie to zestaw oparty na amplitunerze sieciowym stereo onkyo tx-8270 + głośniki albo podłogowe melodika bl40 mk3 ewentualnie jakieś podstawkowe wybór padł na focal chorus 706 lub dynaudio emit m20.

Umówiłem się na odsłuch z zamiarem złożenia zamówienia ewentualnie jak była by wątpliwość wypożyczenie i odsłuch w domu.

I w tym momencie wszystko to co teoretycznie wiedziałem się okazało nic nie warte i legło. Słuchając na tym amplitunerze wspólnie z żoną doszliśmy do wniosku że dźwięk faktycznie jest lepszy od tego co obecnie mamy (KD yamaha 373 + głośniki taga tav 606), ale to nie to czego oczekujemy po wydaniu dla nas sporej ilości $. Najlepiej wypadły melodiki ale scena jakaś mała, wokal wycofany jakoś takie wszystko płaskie. Sprzedawca chyba widząc nasze rozczarowanie zaproponował posłuchanie tych kolumn na wzmacniaczu i tu podpiął marantz pm6006. Byliśmy zaskoczeni jak na tych samych kolumnach/głośnikach dźwięk się zmienił. Jako że jestem laikiem i ciężko mi nazwać to co słyszę i mam kiepski słuch dostrzegłem dużą różnice oczywiście na plus. Po 2 utworach doszliśmy do wniosku, ze skoro to musi być wzmacniacz pójdźmy w taki o kwocie która chcieliśmy wydać na ampli i tu sprzedawca podpiął atoll in50se. Było podobnie, ale trochę lepiej. Po dłuższym słuchaniu najbardziej odpowiadały nam kolumny Focala, wydawały się grac bardziej dynamicznie niewiele gorzej było z melodikami, a dynaudio wspólnie uznaliśmy, ze gra tylko równo i poprawnie. Mimo, że sprzedawca dał nam naprawdę sporą zniżkę na komplet tego wzmaka z chorusami zaczęły się schody – brak wyjść cyfrowych.

Liczę na Wasza pomoc.

Chciałbym pójść w tym kierunku czyli zakupić wzmacniacz który musi być podłączony do TV czyli mieć wyjście cyfrowe i do tego osobno kupić np. Yamaha MusicCast WXAD-10 z usługami sieciowymi, radiem internetowym itd.

Zacząłem znowu przeglądać zakątki internetu i mam swoje kolejne typy wzmacniaczy:

1 Marantz PM7005

2 Cambridge Audio CXA60

Tylko czytałem że trzeba odpowiednio dobrać głośniki pod te wzmacniacze - nie wszystkie się lubią, proszę zatem o Waszą poradę, chciałbym maksymalnie zawęzić wybór żeby wypożyczyć i porównać zestawy na odsłuchu w domu.

Chcę jeszcze wybrać się do salonu w moim mieście tophifi, ale czy w cenie jaką chce kupić zestaw coś nas może zaskoczyć pozytywnie ? Obawiam się kolejnych ampli sieciowych yamahy 803d czy pioniera A-50DA bo NAD C356BEE nie ma wyjścia optycznego więc odpada. Ale posłuchać nie zaszkodzi.

I teraz dlaczego oparliśmy się nad podłączeniem pod TV, ponieważ lubimy oglądać filmy na netflixie, wiemy ze efekty nie będą takie jak na KD, ale mimo to chcemy z komfortem w stereo obejrzeć film z muzyką w tle pomijam efektowne filmy sf i akcji tego nie oglądamy albo oglądamy mało. Dodatkowo ciężko jest nam cokolwiek będzie obejrzeć tylko na głośnikach z TV.

 

Z góry dzięki za dobrą radę.

 

 

 

 

 

 

 

pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno zwróciłbym uwagę na wspomniany przez Ciebie wzmacniacz Cambridge Audio CXA80, dobrym rozwiązaniem może okazać się także najnowszy wzmacniacz Audiolab 6000A, bogato wyposażony w wejścia cyfrowe. To swobodnie, analitycznie grające wzmacniacze, bardzo dobrze uzupełnią się z kolumnami Tannoy (najlepiej seria Revolution), Fyne Audio serii F500, na pewno Dynaudio Emit oraz świetna kolumna Buchardt Audio S300MKII. Można także posłuchać bardzo energiczny, muzykalny wzmacniacz Cyrus One lub w najnowszej wersji One HD. Ewentualnie Advance Acoustics X-i75 lub model wyższy X-i105 z kolumnami Focal Chorus lub ze świetnym monitorem Aria 906. Chyba że na koniec zaszaleć i wybrać wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna. To bardzo dynamicznie grająca konstrukcja, takie połączenie energii i swobody z plastycznością, czarem lamp.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania oraz i dywidualbe wyceny dla forumowicza. To tylko kilka konkretnych naszych propozycji, na miejscu masz u nas do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia cyfrowe możesz załatwić chociażby ca dacmagiciem 100 + poprawia znacząco scenę , równowagę , brzmienie ;) 

Będzie poniżej 3m od kolumn więc warto przemyśleć monitory , i sprawdzić focala z np. magnatem mr780 (wzmacniacz hybrydowy z dosyć dobrym dac-iem i 5 wejściami cyfrowymi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Marantza sobie odpuścić ? Chętnie bym przyjechał, ale mam za daleko jestem z Lublina i praca mi to by uniemożliwiła. Lampowego nie brałem pod uwagę trochę chyba dla nas za duża zmiana. Jest duży wybór więc wolałbym jednak z już z cyfrowym wejściem wzmacniacza. Muszę się skupić na powiedzmy 2 wzmacniaczach z kolumnami. I pamiętajmy o budżecie nie chcę mocno przekroczyć 5 tyś, muszę jeszcze kupić podstawki pod głośniki, pełne okablowanie, zapewne Yamaha MusicCast WXAD i jakiś do zestawu odtwarzacz CD.

Jakbym wybrał Cambridge Audio CXA60 z czym najlepiej to zestawić ? Czy podłogówki przy takim metrażu i ustawieniu odpuścić całkowicie ?

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Marantz z serii 7 zawsze był przeciętny. 6 i 8 są po prostu warte ceny.

Moim zdaniem przy takiej kwocie powinieneś iść w czysty wzmacniacz a faktycznie ustrojstwo sieciowe załatwić sobie z czasem albo jakieś tańsze na początek. Jest tego dużo.

Cambridge cxa60 z emit 20 to jedno połączenie. Chodź tu lepiej sobie poradzi 80tka.

Kolejny zestaw z tanimi a bardzo dobrymi kolumnami to melodika bl40mkIII z xindak 06 ewentualnie nad 356.

Zapraszam do wypożyczenia sprzętu i wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi pomóc uporządkować fakty. 
1 Ten cambrige cx80 ma port USB czyli mógłbym chwilowo użyć jego żeby dokonać odsłuchu w domu muzyki ? Na ile to będzie gorsze/lepsze od podpięcia oddzielnego odtawrzacza CD cambrige w okolicach 1k ?
2 Podpinając swój stary bluray yamahy do TV po kablu hdmi, połączeniu cyfrowym kablem TV do cambrige i puszczeniu CD z tej yamahy rozumiem jakość będzie dużo gorsza od pkt 1 ?
3 jak wygląda słuchanie muzyki która jest nagrana na USB czy na takiego pendriva wszystkie wrzucone pliki np 100 można jakoś uporządkować np. katalogami ?
4  taki Yamaha MusicCast rozumiem tylko ma sterowanie na telefonie tzn na TV nic się nie może wyświetlać np lista utworów itd podobnie z Chromecast  ? Czyli to co widzę na komórce rzucam na wzmacniacz już bez udziału obrazu i innej opcji nie ma? 
Wybaczcie głupie pytania, ale widziałem gdzieś na youtubie jak ktoś puszczał z telefonu muzykę/youtuba, a na TV była lista 
Na pewno skontaktuje się w sprawie wypożyczenia, ale będę miał na to warunki za jakieś dwa tygodnie do tego czasu chciałby wiedzieć jak najwięcej czego chce.
 

2 godziny temu, slawek268 napisał:

Proszę mi pomóc uporządkować fakty. 
1 Ten cambrige cx80 ma port USB czyli mógłbym chwilowo użyć jego żeby dokonać odsłuchu w domu muzyki ? Na ile to będzie gorsze/lepsze od podpięcia oddzielnego odtawrzacza CD cambrige w okolicach 1k ?
2 Podpinając swój stary bluray yamahy do TV po kablu hdmi, połączeniu cyfrowym kablem TV do cambrige i puszczeniu CD z tej yamahy rozumiem jakość będzie dużo gorsza od pkt 1 ?
3 jak wygląda słuchanie muzyki która jest nagrana na USB czy na takiego pendriva wszystkie wrzucone pliki np 100 można jakoś uporządkować np. katalogami ?
4  taki Yamaha MusicCast rozumiem tylko ma sterowanie na telefonie tzn na TV nic się nie może wyświetlać np lista utworów itd podobnie z Chromecast  ? Czyli to co widzę na komórce rzucam na wzmacniacz już bez udziału obrazu i innej opcji nie ma? 
Wybaczcie głupie pytania, ale widziałem gdzieś na youtubie jak ktoś puszczał z telefonu muzykę/youtuba, a na TV była lista 
Na pewno skontaktuje się w sprawie wypożyczenia, ale będę miał na to warunki za jakieś dwa tygodnie do tego czasu chciałby wiedzieć jak najwięcej czego chce.
 

i jeszcze jedno pytanie co warto przesłuchać w tej okolicy cenowej z nada w jaki połączeniu w salonie tophifi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że chcesz wydać 3000zł na wzmacniacz, to kolumny podłogowe powinny kosztować ok 4000zł, żeby uzyskać optymalne brzmienie. Słusznie odradzono Ci Marantza. Ja Ci podpowiem któryś z tych wzmacniaczy

https://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i75-xi75-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-75w

https://sklep.rms.pl/atoll-in50se-in-50se-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-50w

I kolumny

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-base-r-820f-r820f-kolumny-podlogowe-2-szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się już sam gubię. pomijając to, że zapewne nie przeczytałeś moich wypocin - nie mam pretensji, ale tam pisałem, że słuchałem na tym atolu 50se i focale mi odpowiadały. Cenę dostałem na tyle atrakcyjną, że chciałbym pójść oczko wyżej stąd pomysł o cambridge cxa60. Jeśli chodzi o mój metraż rozstawienie doradzono mi podstawkowe - tu nadal mam dylemat.

Przewertowałem dużo tematów o stereo w okolicach 4-5k gdzie doradzano ampli sieciowe yamaha n602 czy nawet n803d, onkyo 8150/8270 do tego standardowo heco 700 czy melodiki, Czytałem często że gra to dynamicznie itd, ale przy odsłuchu onkyo 8270 ja byłem całkowicie zawiedziony a to podobna klasa wszystkiego mi brakowało natomiast po podłączeniu pod wzmak z niskiej półki głośniki dostały nowe życie. Trochę głupieje może coś źle było podłączone przy odsłuchu tego onkyo powoli się zastanawiam. Jeszcze sprawdzę co usłyszę z yamahą ewentualnie z nadem na kolejnym odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że w tak małym pomieszczeniu + ustawieniu kolumn na dłuższej ścianie moim skromnym zdaniem- zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą kolumny podstawkowe. Za te same $$ kupisz podstawki wyższej klasy niż kolumny podłogowe. Propozycja rmsu z wielkimi Klipschami to albo żart, albo nie czytanie tematu :) 

Skoro jesteś z Lublina- zapraszam Cie do naszego salonu zlokalizowanego w galerii  gala, aby posłuchać konkurencyjnych modeli, wszak odsłuch do niczego Cię nie zobowiązuje.

Moja propozycja to podstawki B&W 606, grające z dużym rozmachem, świetną stereofonią i trójwymiarową sceną, nieosiągalną dla podłogówek w podobnym budżecie. W stosunku to poprzedniego modelu 685s2 są łatwiejsze do napędzenia oraz brak im twardości na basie. 

Zestaw C338 + B&W 606 mógłby załatwić wszystkie twoje oczekiwania- wbudowany Chromecast - możliwość strumieniowania muzyki np. z  Spotify, Tidal. Wejścia cyfrowe- podłączysz tv. 

Jeszcze raz gorąco zachęcam do odsłuchów, koledzy przygotują kilka zestawów do porównania, jeśli zdecydujesz się na wizytę u nas kontaktuj się bezpośrednio z salonem w Lublinie tel. 81 531 78 51 celem umówienia odsłuchu. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...