Skocz do zawartości

Porady do zakupu stereo (amplituner stereo + kolumny) - 3000-4000zł


filu

Recommended Posts

Cześć.

Potrzebuje porad odnośnie zakupu stereo (amplituner + kolumny).

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Byłby to mój pierwszy zestaw audio, dlatego myślę, że moje oczekiwania są niskie i 3000 budżetu będzie ok, ale jeśli zwiększenie tej kwoty, znacznie zwiększy przyjemność słuchania, to górną granice dajmy na 4000.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?

Nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?

Amplituner - stereo, bądź też kinowy.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?

Telewizor

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

15m2 w kształcie kwadratu.

6) Jakiej muzyki słuchamy?

EDM - house, dance, hiphop, pop

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na kilka lat. Opcja na rozbudowę do zestawu 5.1 będzie plusem.

? Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

Wifi, bluetooth, radio fm, spotify, youtube, play-fi.

 

Odnośnie amplitunera, to jedną z moich propozycji jest Onkyo TX-8250-B. Jednak najchętniej poszedłbym w amplituner kinowy (z powodu możliwości rozbudowy do 5.1), ale czy w tym budżecie odnajdę coś sensownego - Denon x1500h lub Denon x2500h?

Te amplitunery wytypowałem, ponieważ funkcjonalnościami/ilością złącz najbardziej spełniają moje wymagania i wśród nich chciałbym wybierać.

Co do głośników, to podłogowe. Innych wymagań wizualnych nie mam.

 

Z góry dziękuje za porady.

Edytowano przez filu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jesli przede wszystkim stawiasz na odsłuch muzyki, znacznie lepszą opcją będzie wybór amplitunera stereofonicznego. W podobnej cenie zagra po prostu lepiej niż urządzenie wielokanałowe. Natomiast wybór amplitunera dwukanałowego zamyka drogę do rozbudowy do konfiguracji 5.1.

Wracając do konkretów, jeśli zestaw stereofoniczny, to pozostałbym przy Onkyo TX-8250. To nowoczesny, w pełni wyposażony amplituner, oferujący pęne, dynamiczne, swobodne brzmienie. W przypadku urządzenia wielokanałowego zwróciłbym uwagę na ofertę Denon - AVR-X1500H lub lepszy i trochę droższy AVR-X2500H. Alternatywą jest Onkyo TX-NR686. Denon jest bardziej plastyczny, cieplejszy, gęsty. Onkyo jest bardziej analityczne, swobodnej, dokładne.

Kolumny - spójrz na pewno na Monitor Audio MR6, Pylon Audio Pearl 27 oraz STX Electrino 250. Monitor Audio to bardzo uniwersalna kolumna, grająca dynamicznie, dociążonym dźwiękiem. Pylon Audio to bardziej wypełnione granie z dobrą podstawą basową. STX to bardziej efektowne granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualną ofertę dla forumowicza. W przypadku zakupu w pakiecie możesz liczyć na podobne ceny jak na Amazon, a masz polską gwarancję, pełne wsparcie posprzedażowe i zostawiasz pieniądze w polskich firmach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie idź w amplituner kinowy jeśli chcesz słuchać muzyki. Jeśli chcesz kino to proszę bardzo.

Przy muzyce w tym budżecie i takiej muzyce jak słuchasz proponuje Yamahę RN 602 z melodika bl40mkIII. Jako drugi set świetnie się sprawdzi Pioneer sxn30ae z magnat quantum 725

 

Obie konstrukcje zapewniają solidna podstawę basowa i bardzo przyjemny szeroki dźwięk.

Zapraszam do wypożyczenia i testowania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...