Skocz do zawartości

Gramo i preamp do NAD 326 BEE


Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym się rozeznać jaki gramofon byście polecili na początek do NAD'a 326 ? Słucham głównie dynamicznej muzyki (rock,reggae, rap) i taką też kolekcję winyli sobie od pewnego czasu kompletuję.
Trochę poczytałem w temacie i myślę, że jednak wolałbym na start uniknąć sprzętu wymagającego od użytkownika pełnej konfiguracji. Mimo to zależy mi na takim zestawie, który będzie dawał możliwość rozszerzenia/wymiany podzespołów na lepsze w przyszłości.

Jeśli chodzi o budżet, to jest to raczej 1500 zł max z ew. uwzględnieniem przedwzmacniacza, w niewielkim zakresie może być nieco nagięty.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem @fersky

Zakup używanego sprzętu wchodzi w grę?

P.S. Każdy gramofon wymaga pewnego zadbania, czy też jak Ty to nazywasz - "pełnej konfiguracji". To nie jest odtwarzacz CD, który wystarczy podłączyć do sieci i do wzmacniacza. Gramofon musi  być w miarę dobrze posadowiony, do tego dochodzi ustawienie ramienia, kalibracja wkładki, itp.. Jest z tym trochę zabawy, ale to po części o tą zabawę właśnie tu chodzi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie, jeśli nówka to zastanów się nad Denonem DP300F - pełny automat, z wbudowanym pre. Dla mnie brzmi trochę płasko (żeby nie było - tragedii nie ma), ale tu pienie wymiana wkładki już by zrobiła robotę. Tez słucham podobnej muzyki (plus elektronika) i z czystym smutnym poleciłbym djskie Shure M44-7 (pieknie gra z rapem i reggae) ale niestety Shure wycofał sie z produkcji akcesoriów phono. Są jeszcze zamienniki Tonara, le samo body też już ciężko dostępne i imo nieopłacalne. Może koledzy poleca coś o podobnej charakterystyce? 

Też mam tego nada. U mnie gra z STX Electrino 250. Ja jako pre wybrałem Lehmannaudio Black Cube Statement, fajny jeszcze budżetowy pre (mi na ebayu udało się go dorwać za ok 600pln). Nie ubarwienia dźwięku, duża dynamika, owiec zestrojenia z wkładkami MM/MC. 

W kr jeśli chodzi o brzmienie to tu właśnie największe znaczenie ma wkladka i pre (i wzmak i głośniki). Wpływ gramofonu na dźwięk jest dużo mniejszy, przynajmniej w tym budżecie. No ale ja nie jestem audiofilem i się nie znam:p

Pozdrawiam, 

Kamil

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zapomniałem dodać, że NAD gra z kolumnami Dali Zensor 3. 
@Audio AutonomyUżywany sprzęt wchodzi jak najbardziej w grę, jednak nie chciałbym spędzić tygodni na polowaniu na zagranicznych aukcjach na jakiś niszowy model.
Co do zabawy z kalibracją, to obawa wynika tylko z braku doświadczenia, ale domyślam się, że nie jest to rocket science i da się to ogarnąć ;)
@Kamil C dzięki, na pewno sprawdzę. 

Edytowano przez fersky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz poszukać tego typu gramofonów:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-1900-ortofon-m20e-super-7842894177

https://allegro.pl/oferta/dual-604-legenda-shure-v-15-typ-iii-l-m-hi-end-7724275266

Jeden i drugi gramofon, to dobre rozwiązanie. Mają też całkiem dobre wkładki, a to duży plus, bo sprzedawcy często montują najtańsze badziewia do sprzedawanych gramofonów.

Generalnie Technics ma na swoim koncie kilka udanych automatów. Dual podobnie, ale nie wszystkim się one podobają :)

 

Do tego preamp, np. nowy Pro Ject Phono Box, albo używany Pro Ject Tube Box (https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/321841.php). Można też uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać aż trafi się coś jeszcze ciekawszego w naszym budżecie.

 

18 godzin temu, fersky napisał:

domyślam się, że nie jest to rocket science i da się to ogarnąć ;)

Dokładnie! W podstawowym zakresie zdecydowanie jest to łatwe w ogarnięciu. Schody zaczynają się jak chcemy się mocno "wgryźć" w temat... ale na to jeszcze przyjdzie czas ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...