Skocz do zawartości

Do 25m2, 10tyś+ oraz ważna estetyka


meHIFI

Recommended Posts

Witam

Do pokoju 25m2 dość oszklonego potrzebuję zestawu stereo. 

Warunki konieczne:

  • rewelacyjny dźwięk (ha!) - dynamiczny, ale nie szalony, uporządkowany, bez zabijającego basu, z dużą przestrzenią.
  • sieć - TIDAL / SPOTIFY / LAN(NAS) 
  • estetyka, głównie kolumn - podłogówki, max raczej 110cm, wąskie itd - nie mam za dużo miejsca.
  • wszechstronność (rozsądna) do muzyki: rock/jazz/elektronika

Czego słuchałem/co polubiłem:

  • CAMBRIDGE AUDIO CXA80 (nie moja bajka, wolny jakiś, trochę zaskoczony jestem...) z:
    • Dynaudio EMIT30 --> tragedia, wolno, dudniąco
    • Audiovector QR3 --> nieźle ale CA wychodzi to nie moja bajka.
  • ATOLL in100se (dobry, przyjazny, dynamiczny wzmacniacz) z:
    • Dynaudio EMIT30 --> Nieźle ale bez szału, głośniki nie dają rady, lub odwrotnie, wzmacniacz...
    • Audiovector QR3 -->  REWELACJA, dynamika, ciut barwie nad poziom ale fajnie, koncertowo tak :)
  • Primare i15 (dobre, czyste, nie tak barwne jak ATOLL, co nie jest też minusem)
    • Dynaudio EMIT30 --> średnio, znów chyba głośniki więcej potrzebują...
    • Audiovector QR3 --> Świetna, rewelacyjna przestrzeń... czysta barwa. dobre. bez koloryzacji jak w ATOLLu ale czasami tej koloryzacji brakowało...
  • NAIM ATOM (wow, ale to fajne i drogie!)
    • Dynaudio EMIT30 --> BARDZO DOBRZE, tylko ATOM dał rade EMITom... ciekawe..
    • Audiovector QR3 --> MIÓD, muzykalnie, ale też mniej fajnej przestrzeni niż w Primare.
  • NAD c368 (świetny dzwięk i przestrzeń, mało ubarwia) z:
    • BW683 --> OK, ale bez miłości. Brakowało polotu, poprawnie po prostu.
    • ELAC Uni-Fi FS U5 --> dużo lepiej niż BW683, słuchałbym bez problemu z tym NADem.
    • BW 704 S2 --> Ciężko się przyczepić, może ciut mało basu?  
  • Rotel A12 (taki spokojniejszy ATOLL, ale chyba gorszy...) z:
    • BW683 --> OK, bez szału. Rotel jest dość muzykalny, ale w jazzie ciut za.
    • ELAC Uni-Fi FS U5 -->  Lepiej. Nawet bardzo dobrze.
    • BW 704 S2 --> bardzo fajne, głębia muzykalność etc. Dobrze.

Na co jeszcze patrzę - lubię wyważone dźwięki bez skrajności

1. Minimum:

  • CYRUS ONE (Nie HD) - 3200 + WXDA-10 - 600
  • C338 - 2200 + WXDA-10 - 600

2. Minimum+:

  • CYRUS ONE (Nie HD) - 3200 + BlueSound2i - 2500

3. OK: 

  • ATOLL in100se - 4300 + BlueSound2i - 2500

4. OK2:

  • C368 - 4000 + karta BlueOS - 1999

5. Może?:

  • NAD c388 + karta BlueOS - 1999
  • Roksan K3 - 7000 + BlueSound2i - 2500
  • ATOLL in200se - 7300 + BlueSound2i - 2500
  • Musical Fidelity M5si - 7200 + BlueSound2i - 2500 (gdzie wyjście słuchawkowe???)

6. Bardzo:

  • Cyrus Lyric??? AIN... 12000
  • Rega Elicit-R ?
  • coś ktoś? Lampy?

CD do zakupu również, ale nie musi być teraz, imieniny mam w czerwcu a żona urodziny w maju :)

Co do kolumn to:

  • AudioVector XR3 - super!
  • ELAC Uni-Fi FS U5 - bardzo fajne
  • BW 704 S2 - jak XR3, super. (ale słuchałem tylko kilka minut...)
  • System Sound Legend 40 ? małe, zgrabne i podobno z mocą
  • Dynaudio Excite x34? Tu chyba mocy trzeba.
  • Kef R500? Tu boję się o bas.
  • Kef R5? - drooogie nowe... Orzech piękny...
  • Audio Physic Classic 8 ? Ładne, nie słuchałem.
  • Coś w cenie do 5tys max za 1 sztukę? Salon mały, więc szaleć nie będę/mogę...

Budżet: 10k+, by na te małe metry rozsądnie było. Zakup może być rozłożony i FAJNIE jak by był przyszłościowy. Im mniej klocków tym lepiej, a TIDAL etc to podstawa. (LAN + CD też ale nie na start)

Z góry dziękuję

Pozdrawiam!

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh faktycznie mogłem napisać jakieś konkretne pytania  w związku z  tym, nie mam czasu i siły słuchać wszystkiego a jest tego towaru dużo bo prośba o:

  1. Wzmacniacz - wskazanie kierunku słuchania który nakreśliłem - tj 3-4 max w które odsłuchy iść. CXA-80 mi bardzo nie pasowało ale już muzykalny Atoll in100se już tak, zimniejszy NAD c368 również, choć czuć różnice. Szczególnie w dynamicznym rocku/hard (słuchałem Queens of the Stone Age). Jeszcze ze 2-3 mógłbym posłuchać, gdzieś podjechać nawet dalej ale muszę wiedzieć co. Bazę mam (6 sztuk) a więcej niż 4 na jednej sesji chyba nie ma co słuchać. Jest Atoll in200se za 7tyś, Roksan K3, Musical Fidelity M5si, są LAMPY i są AIN (ATOM, Lyric za 12tyś). I jest NAD c388 który ma zapas mocy (wiem, że mało fanów mają nowe NADy "D" ale mi dzwięk D (Primare i15 również) pasuje. Fajny, czysty, a wystarczająco dynamiczny - chyba się starzeje?)
  2. Kolumny - Bardzo mi QR3 podpasowały, bardzo. Cena około 7tyś do wyrwania za 2 sztuki. BW704S2 również (9tys za 2 sztuki pewnie) a z recenzji na analogię to KEFy R500 czy AP Classicy 8 mogą również. R500/700 mają świetne ceny teraz - wyprzedaż. Pojawiły się tez KEFy R5 które w orzechu mega by pasowały mi do salonu (sic! estetyka!) ale nie ma opinii prawie wcale i 10tyś stoją. W ciemno to wolałbym nie a nie wiem czy warto tracić czas, bo może QR3 wystarczą. Nie podobały mi się EMITy m30 (ale może X34 podejdą). Muły basowe na wszystkim (ATOLL, CA, Primare) oprócz ATOMa, który je ruszył i nadał dynamiki. Ciekawe w sumie. To samo jak w pkt1 --> gdzie uderzyć gdzie jakoś wzrośnie a cena nie zabije? Budżet do 10tyś by dało radę.
  3. Sieć (LAN/NAS) dla bezstratnych formatów i pewnie RIPów CDków, to wiadomo, WXAD-10, WXC-50, BlueSound2i - klocków nie widzę sensu bo aktualizacje a ja producentom nie wierze, za szybko olewają (vide Rynek Androida na smartfonach/tabletach). A NADy mają karty BlueOS za 2tyś. Obsługa TIDALa fakycznie jest świetna!
  4. W przyszłości  gramofon na pewno (większość nie ma tego przedwzmacniacza niestety - w Atollu można dołożyć kartę itd, a w innych dokupić zew.)
  5. Co do DAC to to pewnie bym brał w odtwarzaczu CD (nie myślałem który, choć chyba powinienem od razu? Trochę CDków się kupiło...) -  może ktoś, coś? w Yammahach i BlueSound są DACy. OK?

To chyba na tyle wyjaśnień / pytań :) 

Dzięki.

Pozdrawiam!

PS.: I zapomniałem o ważnej zmiennej - fajnie jak by przyzwoicie grało również cicho, jak rodzina już spi (sąsiedzi również)  a ja chce mieć fajne tło jak pracuję :) 

Edytowano przez meHIFI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie obejdzie się bez dalszych odsłuchów. Z tego co napisałeś na pewno szczególną uwagę zwróciłbym na Audiovector QR3. Jako alternatywa posłuchałbym koniecznie polską konstrukcję Audio Academy Hyperiopn IV Plus oraz Audio Physic Classic 8. Z troszeczkę droższych konstrukcji zaczarować Cię mogą Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile oraz Apertura Armonia. W przypadku KEF R500 w Twoim salonie nie bałbym się basu, kwestia odsłuchu. 

Co do elektroniki, to na pewno warto posłuchać wyższy model Atoll IN200SE, jest bardziej delikatny i subtelny niż 100SE, ale to klasa wyżej. Bardzo dobra opcją jest Roksan Kandy K3, koniecznie Cyrus 6 DAC lub lepszy 8 DAC. Jeśli wchodzi w rachubę lampa, to spójrz na polskie konstrukcje Fezz Audio oraz wyśmienity wzmacniacz Unison Research Simply Italy. Pewnym kompromisem pomiędzy lampą a tranzystorem są konstrukcje hybrydowe. Tutaj moim zdaniem wyróżnia się Vincent z modelem SV-227 MK2 oraz polska hybryda Haiku Audio Bright MK4.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Powyżej to tylko kilka konkretnych propozycji, które moim zdaniem powinny Ci się spodobać. Na miejscy u nas masz jednak dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21no ja właśnie o Audiovector QR3 pisałem, że słuchałem i super :) 

54 minuty temu, Q21 napisał:

Niestety nie obejdzie się bez dalszych odsłuchów. Z tego co napisałeś na pewno szczególną uwagę zwróciłbym na Audiovector QR3

1 godzinę temu, meHIFI napisał:

Kolumny - Bardzo mi QR3 podpasowały,

a o Audio Physic Classic 8 też wspominałem, że mi moga pasować po opiniach ludzi :) 

54 minuty temu, Q21 napisał:

oraz Audio Physic Classic 8

1 godzinę temu, meHIFI napisał:

a z recenzji na analogię to KEFy R500 czy AP Classicy 8 mogą również

Czyli by się zgadzało w teorii... a jaki się KEFy 500/700 do tego mają i chyba dostępne tylko u Was System Sound Legend 40 ?

54 minuty temu, Q21 napisał:

Co do elektroniki, to na pewno warto posłuchać wyższy model Atoll IN200SE, jest bardziej delikatny i subtelny niż 100SE

 

54 minuty temu, Q21 napisał:

Bardzo dobra opcją jest Roksan Kandy K3, koniecznie Cyrus 6 DAC lub lepszy 8 DAC

Cyrus jak nie muszę to odpada, przez design.

A jak się ma Roksan do in100se oraz NADc368/c388? Zakładam, że blisko ATOLLa?

54 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli wchodzi w rachubę lampa, to spójrz na polskie konstrukcje Fezz Audio oraz wyśmienity wzmacniacz Unison Research Simply Italy. Pewnym kompromisem pomiędzy lampą a tranzystorem są konstrukcje hybrydowe. Tutaj moim zdaniem wyróżnia się Vincent z modelem SV-227 MK2 oraz polska hybryda Haiku Audio Bright MK4.

Do lamp muszę chyba przekonać... nie znam zwyczajnie. Nie słuchałem nigdy nawet u znajomych.

PS.: @Q21 Twoja odpowiedź pokrywa się tak w 80% z moimi odłuchami i propozycjami :) 

Edytowano przez meHIFI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meHIFI napisał:

@Q21no ja właśnie o Audiovector QR3 pisałem, że słuchałem i super :) 

a o Audio Physic Classic 8 też wspominałem, że mi moga pasować po opiniach ludzi :) 

Czyli by się zgadzało w teorii... a jaki się KEFy 500/700 do tego mają i chyba dostępne tylko u Was System Sound Legend 40 ?

 

Cyrus jak nie muszę to odpada, przez design.

A jak się ma Roksan do in100se oraz NADc368/c388? Zakładam, że blisko ATOLLa?

Do lamp muszę chyba przekonać... nie znam zwyczajnie. Nie słuchałem nigdy nawet u znajomych.

PS.: @Q21 Twoja odpowiedź pokrywa się tak w 80% z moimi odłuchami i propozycjami :) 

Na pewno warto rozważyć i przekonać się do lamp, chyba że tak jak wspomniałem hybryda lampowa, też jakaś opcja. 

Roksan w stosunku do Atoll jest troche łagodniejszy w górze, nie tak swobodny i zwiewny, ale za to bardziej dociążony, gęsty. Myślę, że warto tu także posłuchać Musical Fidelity. NAD w tym porównaniu wypadnie zdecydowanie najbardziej twardo, ofensywnie, wyraźniej eksponując skraje pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubakk napisał:

Porządna lampa pracująca w klasie A miażdży system ;)  posłuchaj chociażby haiku origami

Może faktycznie skorzystam, nawet z ciekawości... :) A w jaką moc trzeba celować by bez zadyszki pociągnął kolumny 3-4tyś na 25m2? 

7 godzin temu, rms.pl napisał:

Zdecydowanie zapoznaj się z kolumnami Triangle, jeśli lubisz kunsztowne barwne i przestrzenne brzmienie połączone z wykopem i dynamiką

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-gaia-ez-kolumny-podlogowe-2-szt

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-antal-ez-kolumny-podlogowe-2-szt

@rms.pl dzięki. A z czym to Waszym zdaniem dobrze gra? Coś z tego co wymieniłem? Zakładam, że macie na stanie do odsłuchu?

 

6 godzin temu, Q21 napisał:

Na pewno warto rozważyć i przekonać się do lamp, chyba że tak jak wspomniałem hybryda lampowa, też jakaś opcja. 

Roksan w stosunku do Atoll jest troche łagodniejszy w górze, nie tak swobodny i zwiewny, ale za to bardziej dociążony, gęsty. Myślę, że warto tu także posłuchać Musical Fidelity. NAD w tym porównaniu wypadnie zdecydowanie najbardziej twardo, ofensywnie, wyraźniej eksponując skraje pasma.

OK, dodaje do listy temat 'lampy'.

Co do Roksana, jeśli są bardziej 'gęste' od Atolla to chyba podziękuję. Mi pasuje dźwięk bardziej spomiędzy in100 a nowych NADów - obydwa mi się podobały - in100 bardziej do rocka a NAD c368 do jazzu i np Pink Floyd High Hopes (wiadomo, wybrałem tylko kilka kawałków do odsłuchu). Jak Roksan gra ciężej niż Atoll IN100SE to raczej nie wpada na listę.

Wzmacniacze KRÓTKA LISTA:

  • ATOLL iN200SE
  • Musical Fidelity M3si / M5si 
  • "Lampa" lub hybryda (SV-227 MK2 czy Unison Research Unico Primo)

Kolumny KRÓTKA LISTA:

  • Audio Academy Hyperiopn IV Plus
  • Audio Physic Classic 8.
  • KEF R500
  • KEF R7
  • Triangle Esprit Gaia EZ -> do poczytania o charakterystyce
  • Triangle Esprit Antal EZ -> do poczytania o charakterystyce

 

Ktoś coś jeszcze wspomoże by max po 4 były na lisach do odsłuchu?

Dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, końcówkę obcięło i kilka odpowiedzi nie ma... chyba backup był ładowany.

 

Wracając do tematu:

Roksan K3 - odpada do testów skoro określa się go bardziej jako bardziej rockowy.

MF m5si - W teorii wszystko się by zgadzało, (bo niby nie jest za koncertowo-rockowy, i idzie w środek) -  OPRÓCZ braku przedwzmacniacza słuchawkowego. Nie rozumiem. No i wyczytać można, że szumi i słabo zaprojektowany tył... ciasno. Nie wiem sam.

NuPrime - tu mi się wygląd podoba, bo mam mały w miarę salon i nowoczesne wnętrze dość. Albo IDA-8 albo IDA-16 plus CD/gramofon i słuchawkowe - da radę złożyć za 1x000 PLN a wygląda świeżo. Martwią mnie trochę opinie nt samej gry, że też za rozrywkowo.

 

Ciąg dalszy nastąpi, zbieram myśli po awarii forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra, trochę ułożyłem myśli co do odsłuchu będzie i mogę zakupowo rozważać:

Dane wejściowe:

  • Pokój: 30m2 z kuchnia plus kawałek korytarza
  • Muzyka: jazz 60% (w tym elektroniczny, nowoczesny) + rock/metal/klasyka/pop .
  • Dźwięk: NIE basowy, zrównoważony. Między ATOLL in100 a NAD C368 plus minus (fakt, że ja za dużo wzmacniaczy nie słayszałem 😊)
  • Konfiguracja: TV+PS4+MIBOX spięte HDMI - z TV cyfrowo do wzmaka/CD. NAS po LAN.
  1. ROTEL A14 (słuchałem, bardzo fajny) + CD14 +  ELAC FS247.3 + STREAMER TIDAL --> brzmi fajnie, dynamicznie ale nie szalenie jakoś. ELACów tych nie słuchałem niestety, słuchałem niższego modelu i było bardzo dobrze. Poza tym ma DAC dobry i sieciowe tematy (LAN) --> 14tyś
  2. Rega - zestaw mały kompaktowy - Rega Brio + CD Apollo + DAC-R + AudioVector QR3/Audio Physic Classic 8 + STREAMER TIDAL --> do posłuchania ale wychodzi , że powinno dać radę. - taki zestaw na start w sumie. Z czasem jak będzie potrzeba - 17tyś
  3. Atoll in100 Sig + Atoll DAC100 Sig + Atoll DR100SE-2 + AudioVector QR3/Audio Physic Classic 8 + STREAMER TIDAL --> wydaje się sensowne, przyszościowe i pod przyszłe zmiany --> 19tyś
  4. Atoll in200 Sig + Atoll Optional Digital Board (DAC) + Atoll DR100SE-2 + AudioVector QR3/Audio Physic Classic 8 + STREAMER TIDAL --> jak wyżej z lepszym wzmacniaczem i 1 klocek mniej... --> 21tyś 
  5. MF M5si + MF M3scd (DAC+CD) + AudioVector QR3/Audio Physic Classic 8 + STREAMER TIDAL --> Wydaje się bardzo rozsądne brzemionowo, i znów 1 klocek mniej - dobry DAC w CD podono jest.--> 19tyś 
  6. PRIMARE (wystawa) i35 + do ustalenia co bo po Primare nie skakałem za dużo (np i15 PRISMA CD) - wzmacniacz za okolo 10tyś. + 7tyś CD/STREAMER/DAC w jednym. + AudioVector QR3/Audio Physic Classic 8 --> 24tyś
  7. Używki – HEGEL H80 – 4tyś, H160 – 7tyś, może ktoś coś? Kolumny nowe wolę. - ???tyś 
  8. Inne brane pod uwagę ale już nie mam siły :) --> NuPrime (design), Roksan K3

 

Coś źle myślę? coś źle patrze/łącze? obrałem jakąś ścieżkę po kilku odsłuchach i już do mety (zakup) dotrzeć.

Dzięki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rms.pl dzięki.

A nie lepiej/bezpieczniej (bo IDA-16 już ma swoje latka w sumie :) 2014? ) pójść w zestaw:

https://sklep.rms.pl/nuprime-st-10-st10-referencyjna-koncowka-mocy-stereo-2x150w-rms

https://sklep.rms.pl/nuprime-hpa-9-hpa9-wzmacniacz-sluchawkowy-klasy-a-z-przedwzmacniaczem-stereo

https://sklep.rms.pl/nuprime-cdt-8-pro-cdt8-pro-audiofilski-profesjonalny-transport-cd-odtwarzacz-cd-wylacznie-z-wyjsciami-cyfrowymi

 

1000zł drożej a mam i słuchawki i gramofon? (które planuję). Oczywiscie klocek więcej ale do takiego Atolla czy M5si do gramofonu musiał być też puszkę dokupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, meHIFI napisał:

@rms.pl dzięki.

A nie lepiej/bezpieczniej (bo IDA-16 już ma swoje latka w sumie :) 2014? ) pójść w zestaw:

https://sklep.rms.pl/nuprime-st-10-st10-referencyjna-koncowka-mocy-stereo-2x150w-rms

https://sklep.rms.pl/nuprime-hpa-9-hpa9-wzmacniacz-sluchawkowy-klasy-a-z-przedwzmacniaczem-stereo

https://sklep.rms.pl/nuprime-cdt-8-pro-cdt8-pro-audiofilski-profesjonalny-transport-cd-odtwarzacz-cd-wylacznie-z-wyjsciami-cyfrowymi

 

1000zł drożej a mam i słuchawki i gramofon? (które planuję). Oczywiscie klocek więcej ale do takiego Atolla czy M5si do gramofonu musiał być też puszkę dokupić.

Rok produkcji nie jest problemem dla IDY, ale jeśli szukasz dodatkowych funkcji to zdecydowanie dobrze dobrałeś sobie set. Tylko gdzie tu DAC? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Rok produkcji nie jest problemem dla IDY, ale jeśli szukasz dodatkowych funkcji to zdecydowanie dobrze dobrałeś sobie set. Tylko gdzie tu DAC? 

Ja ludziem z IT jestem trochę wieć patrząc że to cyfrowy wyjątkowo zmacniacz to i podchodze do niego jako technologicznego tematu - czyli aktualizacje, odświeżenia. Tak mam. Może będnie ale jakoś tak technicznie w głowie siedzi. Strice analogowe wzmacniacze już inaczej traktuję... Źle? :)

Fakt, ręka mi sie omsknęła ... powinno być ... NuPrime CDP-9 aaa i wtedy już cena nie taka fajna wychodzi :)

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Masz dobre podejście do audio. Słuchasz i dzielisz się wrażeniami. 

Super. Mam nadzieję że wrażenia odsłuchowe są twoje a nie sprzedawcy.

Posłuchaj jeszcze atoll 200 czy też unison research simply Italy

 

Piotr

Sam sam. Słuchając in100, w sumie kilku kawałków miałem wrażenie, że fajnie to gra, żywiołowo ale w jakimś kawałku którego nie włączyłem wtedy może mnie bałaganem zaskoczyć. Cena jakość chyba dobra dlatego go rozważam, ale dla świętego spokoju szukam jeszcze alternatyw, bezpiecznych, rozrywkowych ale takich które wyhamują jak trzeba :) Dlatego np NAD C368 może mniej mnie emocjonował ale było dynamicznie i właśnie (wrażenie) bezpiecznie. Podobno właśnie in200 jest bardziej przewidywalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale NuPrime to nie jest wzmacniacz cyfrowy i nie ma żadnego oprogramowania. Poczytaj:

 Komentarz zacznijmy od stwierdzenia, że NuPrime IDA-16 nie jest pierwszym (na świecie) zintegrowanym wzmacniaczem cyfrowym.

Przede wszystkim dlatego, że nie jest w ogóle wzmacniaczem cyfrowym (do problemu amplifikacji cyfrowej odnoszę się szerzej w ramce obok). IDA-16 na zawsze będzie “zaledwie" analogowym wzmacniaczem impulsowym albo analogowym wzmacniaczem w klasie D - co nie jest żadną wadą. Natomiast określenie "pierwszy na świecie" dobrze oddaje sens dalszego ciągu zapowiedzi.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3024-nuprime-ida-16 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Dziś/jutro może uda mi się kolejne posłuchać. NuPrime raczej będzie cieżko,.. 

iNaim 5si, Roksan K3, może iHaiku -  Bright MK4, i Rega Elex-R a na deser to in200 signature.

 

I się udało posłuchać co nieco...

Naim 5si - wow, co za tempo, radość ale nie jakaś sztuczna. Powiem szczerze, że żywiołowość mnie zaskoczyła, bas dynamiczny. Zwinnie tak. Dobre. Jedyna myśl na minus to czy dałbym radę słuchać tej energii non stop...?

Rega Elex-R - bardzo ułożony dźwięk, bez przebarwień jakiś wyjątkowych, poprawny, bas szybki, bez spowolnień. Barwa taka poprawna, a sam wzmacniacz taki 'dla każdego' :) tak, podobał mi się również. Cenię takie środki (nie połowiczne)

Atoll in200 Signature - WOW, ale obfitość soczystej melodyjnej przestrzeni tu jest! czuć bardzo górę i dół oraz taki do przodu środek, ciepły, muzykalny, ale nie jakiś koncertowy, dziki - pełna kontrola. Dużo bardziej niż w in100 i bardziej niż w Naim i Rega. Ciut je przeskakiwał dojrzałością. A teraz bas... w odsłuchu schodził bardzo nisko, idealnie, zostawał na chwilę i znikał. Fajny. Ale jest ale. Boję się, że u mnie na 'na kwadracie' zostanie ten bas na dłużej, za długo bo w in200 był to praktycznie idealny poziom ale tez nie za daleko mu do maksa... ciut ciut. No i cena +2tyś do tych powyżej :)\

a na koniec:

Haiku-Audio Bright MK4 - no to się trochę zakochałem :) fajna podróż w muzykę otuloną w delikatną cieniutką (ale jednak otuloną) kołderkę miękkości :) Wszystko, dynamika, bas, przejrzystość się zgadzało. Nic nie zaskakiwało. No może trochę brak większych emocji (jak Naim) czy basu (jak in200) ale czy było za mało? NIE. Na codzień w sam raz, na okazje humorzaste.. może czasami. Doooobre! :) 

 

A kolumny dziś były grane Audio Physic Classic 8. Zacne, oczko wyżej niż AV QR3. A dlatego, że to oczko za to, że ciut mniej jasne. Ale tylko ciut :) 

 

Ktoś coś może teraz wspomoże gdzie i jak trafiać? Na oku jeszcze mam Roksan K3, MF M5si oraz NuPrime IDA-8/IDA-16. A może właśnie w te hybrydy iść... Fajna podróż była w coś nowego...

Kolumny to już chyba tylko mógłbym iść w Triangle Esprit Antal EZ i KFE Rxxx (pewnie R500) czy Rx (pewnie R7).

 

 

 

Opcje jakieś są :)

  • Unison Research Unico Primo
  • Vincent SV-227MK
  • Vincent SV-500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...