Skocz do zawartości

Do 25m2, 10tyś+ oraz ważna estetyka


meHIFI

Recommended Posts

Ok rozumiem ale fakt ze zauroczyła mnie ta hybrydowa konstrukcja. Taka trochę senny miękki potworek... :)

Czyli Roksan leci w stronę Naima 5si tj dynamiki energetyki a mniej ociepla przekaż. A bas w Roksanie? Też tak nisko schodzi jak w in200? 

 

Dziś jutro jest szansa na przesłuchanie tego Roksana oraz Cyrus One. Może jakiś Xindak by się znalazł ale chyba nie chce się bawić. 

No i Kef r5 nowe. I r900 ale to duże duże klocki... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Roksan K3 posłuchany. Z gorszym źródłem niestety (Pioneer N-50AE vs wcześniej Mytek Liberty + Aurelic Mini) ale te same kolumny czy AP Classic 8 oraz nowe - KEF R5. Plus nie TIDAL HIFI a Spotify (najwyższa jakość).

I tak:

  • Roksan K3 - BARDZO to dobrze, ale to bardzo grało (eliminuję niedostatek DAC/TIDAL Premium) - dzięki przestrzenny (ale nie tak rozlany jak w Atollu in200) -  bardziej niż w Naim 5si oraz Rega Elex-R, bas dynamiczny, kontrolowany (znów nie jak w Atoll in200 :) ), góra nie szalała. Wszystko w najlepszym porządku. No i moc, czuć moc :) Co do tego że jest opinia, że do rocka to wzmak to nie wiem o co chodzi. Jazz, wokale świetne! Ale może ja mało wymagający jestem. :) 
  • KEF R5 - bezpośrednie porównanie z AP Classic 8 - trochę ciemniejsze, dźwięki pełniejszy i basy ciut mocniejsze. Góra podobna do AP. Gdyby nie cena to mega fajne :) Moje klimaty amatorskie czyli "brak skrajności" :) 

Jedna rzecz tylko mnie zmartwiła - bo jak wcześniej na odsłuchach nie włączałem nic mocniejszego nic rock (Queens Of The Stone Age - No One Knows) i było i wcześniej i teraz bardzo dobrze - to teraz włączyłem:

  • Pantera - Cowboys From Hell
  • Pantera - Cemetery Gates
  • Metallica - Master of Puppets 
  • Metallica - Enter Sandman

to szczególnie w ostatnim brakło basu... (a fanem mocnego nie jestem) ale tu ewidentnie ciut ciut za mało. Myślicie że to źródło + brak dobrego DAC?

Tak więc zostało mi jeszcze z tego co bym chciał usłyszeć:

  • MF m5si/m3si
  • NuPrime IDA-8 / IDA-16
  • Haiku Audio SOL II  - skoro Haiku Audio Bright MK4 mi się tak podobało to może full tranzystor? 50W ale chyba 30m2 salon pociągnie. III i IV trochę już cenowo >10k wyskakuję za bardzo...
  • Triangle Esprit Antal EZ - chyba bardzo podobne do tego co słucham i akceptuję w testach.
  • Dynaudio Excite X38 - tu może być chyba za dużo bass ale ciekawią mnie.

 

Ranking wersja SERCE: Roskan K3 / Bright IV oraz KEF R5

Ranking wersja ROZUM: Rega Elex-R oraz AP Classic 8

 

Będę wdzięczny za uwagi czy gdzieś jeszcze uderzać, gdzie czasu nie marnować czy losowanie i kupić bo szkoda czasu na 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno kieruję swe kroki ku ROKSAN K3 lub REGA (Elex której słuchałem lub Elicit). (Przyznam też że Primare i22 kusiło bo w dobrych cenach są teraz jako znikające)

Więc zadam chyba ostatnie pytanie :)

Jak to się zgra... Czy w ogóle podejmować temat :

  1. Roksan K3 + Kef R500 
  2. Roksan K3 + Kef R700 
  3. Roksan K3 + Excite X38 
  4. Rega Elict-R + Kef R500 
  5. Rega Elict-R + Kef R700 
  6. Rega Elict-R + Excite X38 

Słuchałem obydwu z AudioVector QR3 oraz KFE R5 oraz AudioPsychics classic 8 i było lepiej niż dobrze... Najwięcej basu, z R5, środek i góra podobnie.

To brnąć dalej czy brać coś z tego? KEFy Rxxx są jeszcze na wyprzedażach chyba. X38 też można w dobrej cenie wyrwać. KEF R5 już nie bardzo...

 

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 19:53, meHIFI napisał:

Mocno kieruję swe kroki ku ROKSAN K3 lub REGA (Elex której słuchałem lub Elicit). (Przyznam też że Primare i22 kusiło bo w dobrych cenach są teraz jako znikające)

Więc zadam chyba ostatnie pytanie :)

Jak to się zgra... Czy w ogóle podejmować temat :

  1. Roksan K3 + Kef R500 
  2. Roksan K3 + Kef R700 
  3. Roksan K3 + Excite X38 
  4. Rega Elict-R + Kef R500 
  5. Rega Elict-R + Kef R700 
  6. Rega Elict-R + Excite X38 

Słuchałem obydwu z AudioVector QR3 oraz KFE R5 oraz AudioPsychics classic 8 i było lepiej niż dobrze... Najwięcej basu, z R5, środek i góra podobnie.

To brnąć dalej czy brać coś z tego? KEFy Rxxx są jeszcze na wyprzedażach chyba. X38 też można w dobrej cenie wyrwać. KEF R5 już nie bardzo...

 

dzięki

Dosyć niedawno miałem okazje przesłuchać obok siebie Kefy R5 i R500 w kombinacji z Creek Evolution 100A i porządną sieciówką -> tidal hi-fi jako źródło.

Gdybym nie miał płacić prawie dwukrotności od kolumny to pewnie brałbym R5'tk. R5 grało "ciut" lepiej i było to do wychwycenia, ale nie urzekły mnie do tego stopnia by wybór padł na R5 ( pomimo zapasu budżetu ) - R500 wygrały cena/jakość.

Jedyne z czym powiedział że KEFy mają problem przy moim odsłuchu ( obie wersje ) to cięższe brzmienia rockowe, nie radziły sobie tutaj najlepiej - przynajmniej takie było moje odczucie. Natomiast cały szereg innej muzyki przez które je przewertowałem grały właśnie "lepiej niż dobrze" :)

Więc zamiast wyszczuplania mojego budżetu R5-kami, dołożyłem dobrą sieciówkę - z uwagi na fakt że moja muzyka to głownie Tidal/Spotify.

KEF - w moim wypadku miał w sobię to coś że później czegokolwiek bym nie odsłuchał to ciężko było nie chcieć do nich wrócić. Jeśli chodzi o bas to nie narzekam na jego brak ani nie narzekam na jego przesycenie.

Dynaudio Excite były też na mojej liście, ale niestety nie miałem okazji ich przesłuchać. Przyznam że ciepłe granie KEFów mnie pochłoneło ;> po prostu mój klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, po odsłuchach i dłuuuuższych przemysleniach nadeszła pora na dezycję:

  • MF m3si (m5si w backupie jak by dobra cena była od teraz sklepowej bo m5si lepszy był)
  • KEF R500 (x38 w backupie jak by jak wyżej cena do dogadania była OK - mają podobno zaraz być na wyprzedażach więc może może...  info by kolega Piotr @S4Home)
  • Chromecast Audio na początek
  • DAC z czasem - juz na zasadzie wypożyczenia do domu by wspomóc CA.

Teraz tylko zapytać w świecie co i za ile.

 

Dzięki za cierpliwość w czytanie tych amatorskich wypocin :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Exite już są na wyprzedaży. Trzeba pytać. Jest już nowa seria ktora ja zastępuje.

To pytam... Ciebie :)

14 godzin temu, S4Home napisał:

To może szukaj starszego M5 to jednak lepszy wzmacniacz niż 3ka.

Nie widzę nigdzie starych piątek, są m6 tylko.

14 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli trójka ci się podoba to sprawdź też podstawowego moona.

 

 

Moon 250i ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych wzmacniaczy MOON serii Neo w zbliżonej cenie masz dwa modele warte posłuchania: 240i oraz 250i. 240 jest lepiej wyposażona (DAC, pre gramofonowe, wyświetlacz)

A ze starszych masz jeszcze choćby i3, i3.3 czy i5 (piątka). Ale niższe modele jak 220 czy i.5 (połówka) to już niekoniecznie ...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...