Skocz do zawartości

Duży dylemat z ustawieniem kolumn stereo


Aneta OJ

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu prosiłam Was o pomoc przy zakupie wzmacniacza stereo (wybrałam Yamaha R-N803D), poźniej przy rozstawieniu kolumn ( CANTONy Ergo RC-L). I tez udało mi się przy waszej pomocy. Z tym, że dźwięk jest świetny ale tylko w miejscu odsłuchu, czyli na sofie. A ja bardzo często spędzam też czas siedząc przy stole i wtedy kolumna stoi do mnie tyłem, strata dźwieku jest ogromna. Wytrzymywałam to jakiś czas ale już nie daję rady, nie da się tak słuchać. Czy jest jakas opcja, żeby muzyka brzmiała pięknie nie tylko w jednym miejscu? 

gl.jpg

Edytowano przez Aneta OJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być słabsze, tańsze. Mogłyby grać 4 naraz, lecz to nie jest dobry pomysł. Tu zależy dużo od impedancji kolumn i czy będziesz głośno grac.

Siedząc na sofie włączysz sobie parę kolumn A, natomiast przy stole parę kolumn B. Grać będzie wybrana para. Nie wiem jakie masz wymagania i budżet co do dźwięku, ale tu już koledzy pomogą. Może tanie monitorki powieszone na ścianie wystarcza abys była usatysfakcjonowana słuchając, przy okazji, muzyki siedząc przy stole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...