Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 nietypowo - jaki amplituner


essewissa

Recommended Posts

Szukam amplitunera do około 2500zł nowy do

- front - Monitor Audio Sb-4, pasywny soundbar z trzema kanałami LCR

- tyły - Monitor audio Mass 10, albo Radius 90

- sub w planach

Raczej nie przewiduję rozbudowy kolumn do atmos, a nadstawki na kolumny raczej bez sensu,. Mam dobry system stereo, ale nie chcę go łączyć z kinem domowym. Nie mam miejsca na postawienie obok drugiej pary kolumn, nie chcę też nic wieszać na ścianach. System na zasadzie czysto i schludnie :) Stąd pomysł na pasywny soundbar, ten Monitor audio ma prawie 1.6m szerokości więc już jakaś baza stereo na froncie będzie, soundbar ma głośniki basowe, do normalnego oglądania tv sam soundbar, do kina odpalę tylne głośniki i suba.

Dźwięk chce wysłać do amplitunera z TV (Netflix) i odwarzacza blu ray.

Wstępnie wyłoniłem faworyta Yamaha RX-V 685, dobrze wypada w pomiarach, miałem kiedyś ampli tej firmy, trwały, grał dobrze. Nie wiem jak się zgrywa Yamaha z Monitor Audio.

 Doradźcie proszę.

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która sprzedała mi Monitor Audio Sb-4 mówiła, że jest to prądowo wymagający głośnik.  Z opisu monitor audio wynika, że jest to 8 ohm, pytanie ile jest w rzeczywistości. W Anglii sprzedają podobny zestaw Monitor Audio Mass w setach z amplitunerami Yamaha 865, Onkyo 686 i Denon x2500 :)i bądź tu mądry.

W Onkyo nie podoba mi się gwarancja 2 lata. Żaden z w/w amplitunerów nie został zaprojektowany na lata pracy :) , a dodatkowy rok gwarancji to sporo. Onkyo miało problemy z jakością, niby to przeszłość, ale jak czytam o tym pykaniu co 30min poprzedniej wersji 686 to mi przechodzi ochota na zakup.

Czyli zostaje Denon i Yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...