Skocz do zawartości

Kino 3.1? vs stereo+sub?


MarekK79

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zarejestrowałem się żeby poprosić Was o help :D  Mam niewielki pokój 12m2(równe ściany - kwadrat) i chciałbym kupić porządne nagłośnienie. Potrzebuję do gier/muzyki/filmów - na równi. Mogę wydać do nawet dziesięciu tysięcy ale nie wiem co i jak dobrać. Na pełne kino nie ma miejsca ani możliwośći z kablami z tyłu.

Wydumałem dwie możliwości, doradźcie w co iść i będzie lepsze i lepiej zagra?:

1. Zestaw "KD"

Z tego co wczytałem Amplituner kina porządny ponoć może dobrze też grać w stereo czy to prawda? (np denon 4500) Pierwszy zestaw to amplituner KD + kolumny 2 frontowe podstawkowe, centralny + sub. zyskujee lepsze dialogi w filmach/grach (chyba?) i możliwości połączeń sprzętów np. po HDMI jeśli dobrze myślę?:D

2. Zestaw "stereo" + sub

Sprzęt stereo z wyjściem na suba - np. Marantz MCR611 do tego 2 solidne głośniki i sub. Brak centralnego i mniej możliwości połączeń ale podany Marantz ma 2x optyk więc stykło by.Nie znam się ale widzę mały wybór w stereo z wyjściem na subwofer?. Bo bez niego w filmach/grach efekt będzie zapewne gorszy?

Co będzie lepsze i jaki sprzęt wybrać???

Z góry dzięki.

Pozdro!

Edytowano przez MarekK79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stereo to na pewno nie na mcr:/

Coś czytałeś coś dzwoni ale nie w tym kościele.

:)

mozna połączyć te rzeczy, już pisze jak.

denkn x4400 czy 4500 jest bez sensu.

bo zakup x3500 da ci ta sama funkcjonalność a zostanie kasa na wzmacniacz zewnętrzny który zapewni dużo lepszy dźwięk w stereo.

jako kolumny można by brać małe , świetne tannoy arena. I wtedy nie trzeba iść w dodatkowy wzmacniacz. Te kolumny tego nie wymagają a grają świetnie.

albo w monitory jak magnat quantum 723, elac b6 czy monitor audio bronze 2.

oczywiscie mówię o pełnych kompletach 5.1

tu wzmacniacz spowoduje poprawę.

w razie wszelkich pytań, wycen , chęci wypożyczenia pozostaje do dyspozycji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli stereo to na pewno nie na mcr:/

Coś czytałeś coś dzwoni ale nie w tym kościele.

:)

mozna połączyć te rzeczy, już pisze jak.

denkn x4400 czy 4500 jest bez sensu.

bo zakup x3500 da ci ta sama funkcjonalność a zostanie kasa na wzmacniacz zewnętrzny który zapewni dużo lepszy dźwięk w stereo.

jako kolumny można by brać małe , świetne tannoy arena. I wtedy nie trzeba iść w dodatkowy wzmacniacz. Te kolumny tego nie wymagają a grają świetnie.

albo w monitory jak magnat quantum 723, elac b6 czy monitor audio bronze 2.

oczywiscie mówię o pełnych kompletach 5.1

tu wzmacniacz spowoduje poprawę.

w razie wszelkich pytań, wycen , chęci wypożyczenia pozostaje do dyspozycji.

Piotr

Dzięki za odpowiedź! Ale nie zrozumiałeś mnie do końca- "Na pełne kino nie ma miejsca ani możliwośći z kablami z tyłu."

 

Chodziło mi po głowie stworzenie 3.1jeśli ma to sens?   Lub po prostu kupno sprzetu stereo żeby zrobić 2.1 tylko musi być z subem ze względu na gry/filmy oprócz muzyki. Tylko wzmacniacze stereo nie mają za dużo wyjśc z tyłu- HDMI mi nie potrzeba ale np. optyczne wyjścia i na suba już tak, jest coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku użytkuję zestaw składający się z 2 frontów, kolumny centralnej i subwoofera i nie narzekam. Ciężko jest mi powiedzieć jak wyglądają u mnie proporcje bo set ten służy zarówno do zwykłego oglądania TV, seriali netflixa, HBO, filmów, grania na konsoli (tutaj głównie synek) jak i słuchania muzyki. Próbowałem kiedyś podłączyć do amplitunera stary wzmak denona i szczerze powiedziawszy wg mnie nie grał on w stereo lepiej od mojego amplitunera AV. Czytałem kiedyś recenzję jakiegoś amplitunera - bodajże denon AVR 2400h - w podsumowaniu której autor wyjaśnił dlaczego przeciętny Kowalski  wybiera najczęściej amplituner AV a nie wzmacniacz stereo. Ano dlatego, że daje on ogromne możliwości, których wzmak stereo mu nie da. Podłącza do niego wszystko co tylko stoi na szafce RTV a poza tym słucha na nim empetrójek, radio - i chyba w tym tkwi przewaga dla przeciętnego zjadacza chleba aplitunera AV nad klasycznym wzmacniaczem stereo. Ale najlepszą drogą do podjęcia decyzji jest oczywiście indywidualny odsłuch. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, seba3002 napisał:

w podsumowaniu której autor wyjaśnił dlaczego przeciętny Kowalski  wybiera najczęściej amplituner AV a nie wzmacniacz stereo. Ano dlatego, że daje on ogromne możliwości, których wzmak stereo mu nie da. Podłącza do niego wszystko co tylko stoi na szafce RTV a poza tym słucha na nim empetrójek, radio - i chyba w tym tkwi przewaga dla przeciętnego zjadacza chleba aplitunera AV nad klasycznym wzmacniaczem stereo

Podpisuję się pod tą opinią. Wiem jedno, znam wiele osób które pozbyły się KD na rzecz wzmacniacza stereo ,ale nikogo, kto by sprzedał wzmacniacz i przerzucił się na słuchanie muzyki stereo z amplitunera KD. :) 

2 godziny temu, MarekK79 napisał:

Chodziło mi po głowie stworzenie 3.1jeśli ma to sens?

Wg. mnie nie ma ani merytorycznego ani ekonomicznego ,kino to min. 5 kolumn + sub. Każda inna konfiguracja powoduje , że otrzymujemy namiastkę kina i namiastkę stereo.

2 godziny temu, MarekK79 napisał:

Lub po prostu kupno sprzetu stereo żeby zrobić 2.1 tylko musi być z subem ze względu na gry/filmy oprócz muzyki.

Po cholerę Ci subwoofer w 12m2 do sprzętu stereo. Nie będziesz miał oddzielnej ścieżki LFE tak jak ma to miejsce w amp.KD. Jak chcesz mieć bas to po prostu kup średnie monitory z 20 cm. przetwornikiem niskotonowym i tyle.

To oczywiście tylko moje sugestie .

2 godziny temu, MarekK79 napisał:

Tylko wzmacniacze stereo nie mają za dużo wyjśc z tyłu- HDMI mi nie potrzeba ale np. optyczne wyjścia i na suba już tak, jest coś takiego?

Mój Pre ma tyle , mało? :) 

IMG_0163.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Po cholerę Ci subwoofer w 12m2 do sprzętu stereo. Nie będziesz miał oddzielnej ścieżki LFE tak jak ma to miejsce w amp.KD. Jak chcesz mieć bas to po prostu kup średnie monitory z 20 cm. przetwornikiem niskotonowym i tyle.

To oczywiście tylko moje sugestie .

Mój Pre ma tyle , mało? :) c

ar

Doj...... :D No stykło by raczej :D

A co do 2.1. Chciałbym po prostu żeby zestaw zagrał dużo lepiej niż soundbar, czy zestawy komputerowe jakie miałem (logitech2.1) i stare wieże. Soundbar bez subajak użyłem to dźwięk właścicwie nie istnieje. No ale ja się nie znam jak do takiego metrażu można odpowiednimi kolumnami zastąpić suba i nie będzie brakować basu i ogólnie dźwięków z suba to jak najbardziej bo to dodatkowo 1 kloc mniej :)

ALE widzisz u mnie musi służyć nie tylko do muzyki ale też do filmów i gier - dlatego pytałem o te 2.1 bo takie rozwiązania używam fakt, że z zupełnie innej półki (dużo niższej).

A jakieś przykłądy kolumn z wyższej półki, które nadrobią też za suba? Tylko co to znaczu średnie monitory? bo ja chciałbym kupić coś co postawię na półce RTV - jej głębokość to 40cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest też chyba miejsce odsłuchowe. Jeżeli film czy inną audycję ogląda więcej niż jedna osoba i nie siedzą one idealnie przed ekranem, wtedy juz to stereo zaczyna pokazywać swoje minusy. Ja mam na razie system 3.1 a testowałem też oglądanie filmów w stereo i jednak moim skromnym zdaniem głośnik centralny wnosi bardzo dużo. A jeżeli ktoś chce mieć wzmak stereo zawsze może kupić amp z pre outem :) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 9.03.2019 o 08:29, seba3002 napisał:

Problemem jest też chyba miejsce odsłuchowe. Jeżeli film czy inną audycję ogląda więcej niż jedna osoba i nie siedzą one idealnie przed ekranem, wtedy juz to stereo zaczyna pokazywać swoje minusy. Ja mam na razie system 3.1 a testowałem też oglądanie filmów w stereo i jednak moim skromnym zdaniem głośnik centralny wnosi bardzo dużo. A jeżeli ktoś chce mieć wzmak stereo zawsze może kupić amp z pre outem :) . 

Czy możesz podzielić się informacją jaki zestaw posiadasz? Jaki amplituner AV i jakie fronty, centralny i subwoofer? Czy Twoje zdanie na temat systemu stereo i systemu 3.1 zmieniło się przez ostatnie lata?
Jestem na etapie wyboru amplitunera AV do 3,5 tys. zł. Większość sklepów radzi zestaw stereo będąc głuchym na mój argument, że będę siedział 2 m na przeciwko prawego frontu, a lewy będzie bardzo ode mnie oddalony. Dodatkowo nie mam miejsca na kolumny podłogowe, więc wybrałem trzy naścienne Heco 44F (jako dwa fronty i centralny) + subwoofer Heco 88F. Próbuję do tego dobrać teraz amplituner AV i każdy sklep mi wciska tylko to co mają u siebie w sprzedaży. Sklep posiadający Yamahę i Pioniera wciska te amplitunery, a Ci co mają tylko Onkyo, to oczywiście Onkyo, z Denonami to samo. Dodatkowo żaden sklep nie chce zorganizować odsłuchu dla zestawu za około 9 tys. z kolumnami Heco (mało popularne). Na zamówienie można je kupić, ale tak, aby sprowadzili do odsłuchu, to im się nie opłaca. Potem dziwią się, że ludzie kupują w internecie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...