Skocz do zawartości

Jaki amplituner do tego zestawu?


Kamill00

Recommended Posts

Witam.

Posiadam amplituner stereo HK 3770. Do tego ampli mam podłączony gramofon Pro Ject RPM 1 oraz Bang Olufsen Beogram 1000 oraz kolumny: Dali Zensor 7 + KEF KHT 9000. Kolumny graja w opcji A+B co wg mnie a nawet człowieka (melomana, audiofila) jest najlepszą opcją jesli chodzi o dzwięk w szerokim znaczeniu tego słowa.

Uzupełnieniem jest najslabszy element tego zestawu tzn sub KHTS 210 ktory z czasem chce zmienić na Dali E12.

Moja prośba: czy ma ktos z Was jakies sugestie czym mocniejszym moge zastapic ww amplituner? Nadmienie tylko ze z opcji grajacych kolumn A+B nie zrezygnuje.....kolumn nie wymienię itd itd. Piszac mocniejszym nie chodzi mi o moc max poniewaz mieszkajac w bloku nie moge zrobic ,,dyskoteki" ale chce wydobyc z tego zestawu ,,coś wiecej".

Nie znam sie i naprawdę nie chce rozkminiac mocy, ohm itp itd ampli do kolumny....chyba ze ten ampli jest optymalnydo tego zestawu i szkoda kasyna cos wiecej? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w salonie audio po subwoofer rel t5i.

Stety Niestety wróciłem do domu z pustymi rękoma ponieważ sprzedawca doradził mi słysząc jak i ogólnie posiadam sprzęt abym nie ładował się w wymianę subufera tylko wziął ampli Onkyo 8270, który "zmieni moje spojrzenie na cały swój sprzęt" ponieważ Jego zdaniem mój Harman to bardzo nieudana konstrukcja która nijak ma się do głośników które posiadam.

Jak napisał kolega wyżej przydałby się czysty wzmacniacz Ale myślę sobie głośno że stety lub niestety muszę postawić na amplituner ponieważ może i od święta ale korzystam z opcji Bluetooth itp itd

 

Pytanie: czy waszym zdaniem to Onkyo w stosunku do mojego harmana faktycznie będzie dużym przeskokiem czy inaczej słowa ujmując zrobieniem dwóch kroków do przodu czy tylko wyrzuceniem w błoto 2500 zł ??

Mam 3 opcje: 

- nic nie dotykać

-onkyo 8270

- yamaha as 701

Przejrzałem wiele wzmacniaczy lub amplitunerów stereo polecanych do głośników zensor 7 na różnych forach.... Naim, Marantz, NAD.... Niestety ten temat w całości nie jest do pogodzenia dlatego że jest tylko opcja słuchania głośników a lub b z kolei następny nie ma w ogóle wejścia gramofonowego w trzecim tak samo nie ma opcji a plus b a żeby podłączyć gramofon musiałbym dokupić przedwzmacniacz gramofonowy itd itd. 

Ogólnie rzecz ujmując Nie ma złotego środka.

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...