Skocz do zawartości

Wzmacniacz + streamer.


Samwieszkto

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Nadchodzi czas ostatecznych decyzji. 

Na placu boju pozostawiam następujące zestawy :

1. Yamaha a-s701 + NP-S303 

2. Onkyo a-9150 + ns6170

3. Audiolab 600a + 6000n

4. Marantz pm6006 + na 6006

A z zestawów Al-in-one:

5. Powernode 2i

Wszystkie do wyrwania w podobnej  cenie ;

Przy czym zestawy 1 i 5 są wyposażone w bluetooth dwukierunkowy na którym mi zależało. 

Do wybranego zestawu planuję dobrać głośniki podstawkowe w cenie ok 3000 za komplet. 

Czy mogę jeszcze liczyć na jakieś komentarze związane z porównaniem tych zestawów pod względem użytkowym, jakościowym i brzmieniowym.... ? 

Z radością przyjąłbym też sugestie dotyczące wyboru ewentualnych głośników. 

Na tą chwilę zakładam ( na roboczo) że będą to B&W 606 jednak zdaję sobie sprawę że nie koniecznie jest to optymalny wybór do każdego z tych zestawów. 

 

 

 

Edytowano przez Samwieszkto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja akurat mam zestaw podobny do 2 ( a-9150 + ns6130 ) i nie wiem czy chcesz łączyć to z B&W 606. To  Onkyo daje Ci dzwięk bardzo naturalny, mocny, jasny a nie "upiększony, ciepły ", to samo z opcją numer 1 ( tu nawet bardziej analitycznie ) więc z tymi kolumnami może być za ostro. Co do 5 to rozumiem,że świadomie rezygnujesz ze wszystkich wejść oprócz  TOSLINK / 3.5mm. Audiolab nie słyszałem, Marantz bardzo fajny wzmacniacz z systemu HEOS nie korzystałem w NA6006 ale w salonie Denon ogólnie zrobił na mnie bardzo złe pierwsze wrażenie jeżeli chodzi i szybkość i stabilność wiec warto to samemu sprawdzić. Do Onkyo  czy Yamahy polecałbym coś cieplejszego chociaż jestem trochę hipokrytą bo u mnie grało to  z Polk audio s50e a obecnie z Jamo C103 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy  moim faworytem w tym zestawieniu jest Yamaha a z szeregu opinii na temat 701 które czytałem w różnych miejscach, wnioskuję że ten wzmacniacz nie gra jednak skrajami ( co zwyczajowo zarzuca się Yamahom) a dość wiernie odtwarza całe spektrum. 

Jednak coś jest na rzeczy bo zawsze w kontekście Yamahy jest mowa o cieplejszych głośnikach. 

Jakich zatem? ( ok 4000 za parę) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybrałem się w końcu do S4... Posłuchałem paru wzmacniaczy, paru kolumn... w końcu do domu wypożyczyłem Yamahę r-n803d i kolumny MA Silver 100. 

Muszę przyznać że jestem tymi odsłuchami trochę skonsternowany i nieco zawiedziony. Nie, nie chodzi mi o to że coś było nie tak. Wręcz przeciwnie, wszystko co mi chłopaki puszczali brzmiało absolutnie doskonale. Z każdego źródła dźwięk był soczysty, mięsisty, odpowiednio nasycony i zrównoważony. Czułem się zawiedziony tym że bez względu na to do czego podłączyli głośniki, mnie cały czas wszystko podobało się bez zastrzeżeń. Niestety (a może na szczęście 😉), dla mnie porównanie wzmacniacza za 3tyś. I 6tyś. pod względem brzmienia jest w zasadzie constans.    Nieprawdą okazało się że Yamaha gra"efekciarsko", Cyrus - naturalnie, Nad - plastycznie a Arcam - dokładnie. 

Dla mnie wszystko gra tak samo pięknie. Ch) opak który mnie obsługiwał twierdzi że to typowa przypadłość "nowicjuszy" i że z czasem zacznę rozpoznawać różnice. Ale puki co, jest jak jest. 

Trochę inaczej rzecz się ma z kolumnami. Tutaj faktycznie czuć różnicę i ta różnica ma jednoznaczny związek z ceną. 

Do domu wziąłem MA Silver 100 które w domu grają jeszcze lepiej niż na odsłuchu w salonie, ale tak naprawdę tętno mi "podskoczyło" gdy usłyszałem Kef r3, które niestety kosztują 7tyś za komplet. 

Koniec końców mam w domu amplituner Yamahy i Silvery....i gra to świetnie mimo że jeszcze nie kalibrowałem głośników, a nawet nie zainstalowałem systemu tylko puściłem przez bluetootha z telefonu. 

Teraz zastanawiam się tylko czy zdecydować się na amplituner, czy na wzmacniacz i streamer luzem? 

Czy zostawić r-n803d czy wspomniany wcześniej

a-s701 + np-s303

A może jeszcze inaczej :

a-s801 + wxad-10.

Co na to szanowni koledzy? Co będzie lepszym rozwiązaniem? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam RN803 i powiem ze to dobre urzadzenie.I teraz po niemal juz roku podoba mi sie jeszcze bardziej niz na poczatku.On chyba musi pograc jakis czas zeby dzwiek stal sie naprawde imponujacy.Na poczatku nie lubilem sluchac w direct.Teraz slucham tak czesto.Albo sie porzadnie wygrzal albo ja sie przyzwyczailem😁.W kazdym razie sluchajac wczesniej kilku wzmacniaczy ten amplituner wygral.Ale kazdy ma swoj wlasny gust i dla kogos innego Yamaszka moze byc nic nie warta podczas gdy dla mnie jest rewelacyjna....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żeby wszystko było jasne to ja też uważam że ten "803" jest świetny.   Jeśli go kupię, napewno się z nim zaprzyjaźnię..

Zastanawiam się tylko nad tym czy za parę lat nie straci tzw. "wsparcia" w postaci aktualizacji softu i nie zacznie się zbyt szybko starzeć. ( problem dość często poruszany na forum) 

Kupując wzmacniacz + dodatkowy streamer można zminimalizować ten efekt bo starzeć się będzie jedynie streamer, natomiast wzmacniacz po wsze czasy pozostanie taki jaki jest. 

Inna sprawa że system "dzielony" będzie bardziej podatny na przyszłe modyfikacje, jeśli dopadnie mnie ta choroba na którą wszyscy tutaj cierpią ; a której pierwsze symptomy zaczynam dostrzegać u siebie. 

 

 

Edytowano przez Samwieszkto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale wielokrotnie czytałem na tym forum opinie że system dzielony umożliwia uzyskanie dźwięku o jakości nieporównywalnie lepszej niż ten z amplitunera. 

Wiem że parę postów temu napisałem że nie dostrzegam tych różnic, ale mam nadzieję że z biegiem czasu ( w miarę "obsłuchania") te różnice staną się dla mnie oczywiste. 

Czy zatem a-s701 lub a-s801 zagra lepiej niż r-n803d ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Samwieszkto napisał:

OK. Ale wielokrotnie czytałem na tym forum opinie że system dzielony umożliwia uzyskanie dźwięku o jakości nieporównywalnie lepszej niż ten z amplitunera. 

 

Ludzie to różne rzeczy piszą i nawet często w nie wierzą;). Wiele wpisów należy zaokrąglić, podzielić przez dwa i zredukować na jednostkę bezpośrednio niższą.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ludzie to różne rzeczy piszą i nawet często w nie wierzą;). Wiele wpisów należy zaokrąglić, podzielić przez dwa i zredukować na jednostkę bezpośrednio niższą.

Pewnie to bzdura, tylko czemu najlepsze systemy na szczycie ofert to systemy dzielone...taka fanaberia zeby naciagnąć naiwnych audiofili. Przecież mozna kupić 803 i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy słyszy tak samo. Nie warto dopłacać tylko dlatego, że ktoś inny słyszy różnice. Przeczytaj właśnie test @Kraft I porównanie do dzielonego systemu na pm8005 do rn803. Właśnie on miał jaja opisać co on myśli po sprawdzeniu i odpowiedział na pytanie ( jego zdaniem) czy warto jest płacić 2 razy więcej. Czasem to też siła sugestii czy sympatia do marki bo przecież Nad jest bardziej "audiofilski" niż Yamaha 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sam sprawdzam. Przez ostatni rok miałem 2 onkyo, nad czy yamahe rn602. Onkyo grało z JBL, polk audio a obecnie z Jamo C103. Slyszeles, żeby ktoś kiedyś tu polecił ten model oprócz mnie? Właśnie sam wszystko sprawdzam bo nie ufam, że gra sama marka czy cena. Nie twierdzę, że ktoś słuchając tego samego zestawu co ja nie może przeżywać orgazmow kiedy mi się nie podoba. Gdyby Kraft tego nie napisał, to na 100% każdy by ufał, że marantz jest klasę wyżej od Yamahy bo to system dzielony i ktoś inny tak napisał więc działa to w dwie strony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ci rozjaśnie sprawę z racji że to nie ja cię obsługiwałem

Zakup as 801 jest totalnie bez sensu. Ten model jest praktycznie wogole nie wybierany na naszym rynku. To as 701 z dodatkowymi wejściami na dac. Gra identycznie.

A kosztuje sporo więcej.

As701 przez wielu uważane jest że gra deczko lepiej od 803 i to mogła być słuszna droga gdyby nie np303. Bo moim zdaniem to urządzenie to słaby stremer.

Więc nie tędy droga.

Jak chcesz as 701 to lepiej iść w malinkę.

A osobiście uważam że do monitorów audio silver lepiej pasuje atoll in100.

Oszczędzając na urządzeniu sieciowym i wybierając wxad10 możesz pokusić się o ten wzmak.

Odwiedź salon ponownie i wymień na weekend zobaczysz :)

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Piotrze, nie pisałem nic.... Będę u was w środę koło południa.  Yamaha 803 z Silverami gra świetnie, ale będąc u was będę chciał jeszcze raz posłuchać ( może wypożyczyć) Cyrusa; myślę że poświęciłem mu trochę za mało uwagi. Chciałbym go posłuchać z kolumnami Dynaudio f500 ( jak na filmiku), z Silverami100, i może z jeszcze jakimiś które mi polecisz (?). 

Jeżeli zdecyduję się na Cyrusa to będę musiał kupić go w wersji HD ( ze względu na wyjścia) i dodatkowo pomyśleć o jakimś streamerze ; czy będzie to wxad-10, czy node2i, czy coś jeszcze innego - nie wiem.  Ale jest wielce prawdopodobne że taka konfiguracja rozsadzi trochę mój budżet. Dlatego zakładam że chwilowo, do czasu gdy ogarnę się finansowo będę streamował sygnał przez bluetooth. 

Tutaj pytanie do forumowiczów. 

Jaki możecie polecić TANI tablet lub telefon z androidem 8,0 oreo lub wyższym i z bluetoothem aptx HD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...