Skocz do zawartości

Jak to skonfigurować?


audioab

Recommended Posts

Posiadam android box podłączony kablem HDMI z TV Samsung. Dzwiek wychodzi z DACem na głośniki prosto z boxa wyjściem optycznym Dlaczego jak wyłączam telewizor to wyłącza się  też dźwięk? Chce włączyć muzykę na boxie i mieć wyłączony telewizor, ale nie mogę tego zrobić, mimo że kabel optyczny wychodzi prosto z boxa na głośniki.

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Mam takie pytanie. Jeśli obecnie mam tv box z wyjściem optycznym, a zmienię na taki z wyjściem tylko hdmi to jak podłącze głośniki microlab solo 7c, które mają jedynie kable rca?  Obecnie między boxem, a głośnikami jest konwerter dac fiio i on łączy te urządzenia. 

Kolejny inny konwerter z wejściem hdmi od boxa i wyjściem hdmi dla obrazu do tv i rca do głośników? 

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten konwerter nie ma wejścia optycznego? Wtedy mógłbyś wyjść z telewizora optykiem i z fiio połączyć się już z kolumnami.

Możesz wyjść też bezpośrednio z telewizora przewodem RCA-RCA lub jack-RCA w zależności od tego jakie wyjście masz w telewizorze. Jeśli podasz model TV lub pstrykniesz zdjęcie z tyłu to coś doradzimy. Tak czy inaczej ta druga opcja będzie oferować przeciętną jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym telewizorze masz funkcję wyłączenia podświetlenia matrycy. Telewizor zostanie włączony, ale nie będzie "świecić" i będzie zużywać śladowe ilości energii.

Funkcję znajdziesz w "Obraz > Wyłącz obraz".

Jest to półśrodek. Ale albo będziesz przepuszczać dźwięk przez TV i wychodził z niego optykiem, albo czeka Cię kombinowanie z kolejnymi adapterami/konwerterami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 o 12:36, audioab napisał:

Posiadam android box podłączony kablem HDMI z TV Samsung. Dzwiek wychodzi z DACem na głośniki prosto z boxa wyjściem optycznym Dlaczego jak wyłączam telewizor to wyłącza się  też dźwięk? Chce włączyć muzykę na boxie i mieć wyłączony telewizor, ale nie mogę tego zrobić, mimo że kabel optyczny wychodzi prosto z boxa na głośniki.

Domyślam się, że winę za to ponosi CEC (Consumer Electronic Control), a więc po podłączeniu Android Box do TV następuje wymiana kluczy komunikacyjnych pomiędzy obydwoma urządzeniami i to powoduje również odcięcie głośników TV, ponieważ urządzenie szuka zewnętrznego systemu nagłośnienia. Sprawdź, czy nie masz w tym Box-ie funkcji HDMI control, lub HDMI CEC. Jeżeli da się ją wyłączyć, to powinno to pomóc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...