Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D + Fyne Audio F502 do cichego słuchania


ferminkatcho

Recommended Posts

Dzień dobry :) 

planuje taki zestaw Yamaha R-N803D - bo mi się bardzo podoba funkcjonalność i YPAO, które jak sadzę pomoże amatorowi w otrzymaniu ładnego dźwięku przy cichym słuchaniu. Cichym bo jednak domownicy mi nie pozwolą na dużo i pewnie większość czasu będzie własnie grało cicho. Dawno, dawno temu pamiętam, ze dobrze grały tylko porządne zestawy stereo. 

Fyne Audio F502 - bo byłem na krótkich odsłuchach i z tego co słuchałem najbardziej mi się podobały. Salon w którym F502 osłuchiwałem bardzo mnie od Yamahy odwodził i odwodzi... 

Pojechałem więc do TopHIFI posłuchać Yamahy i tam z kolei w zestawie z kolumnami B&W 603 ciekawie (jak dla mnie) to nie zabrzmiało. Wymyśliłem sobie, że to własnie przez kolumny.

Wiem, że różne pomieszczenia, akustyka itd. U mnie akustyka będzie raczej bardzo słaba bo to duży salon otwarty na piętro i inne pomieszczenia. 

Czy ktoś ma może taki zestaw i podzieli się opinią? Czy może wzmacniacz jest za słaby i sobie nie poradzi z kolumnami? 

Czy rozbicie na osobne urządzenia (wzmacniacz) i odtwarzacz sieciowy pozwoli zachować kalibrację YPAO (np as701)? 

Planuję "wypożyczkę" na weekend ale ciężko jest znaleźć kolumny i ampli u jednego sprzedawcy... 

Czy samodzielne kalibrowanie typu YPAO, przez amatora jest możliwe? Może da się na wzmacniaczach poustawiać i zapamiętać jako preset do cichego słuchania? 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

R-N803d to chyba najlepiej grający amplituner stereo. Ma jednak swój styl brzmienia i nie wszystkie kolumny będą z nim dobrze grały.  Raczej unikałbym kolumn, które będą potęgowały wysokie tony, które będą grały sucho czy ostro. Znakomita dynamika Yamahy pozwala wybrać kolumny grające cieplejszym czy bardziej nasyconym dźwiękiem bez obawy o utratę kontroli czy rozdzielczości. Uzyskamy wówczas przyjemną barwę i złoty środek. Tak właśnie może być w połączeniu z Fyne Audio, które są bliźniaczą konstrukcją dla Tannoy XT8f ale brzmiącą ciemniej, bardziej dociążonym dźwiękiem. Warto posłuchać również np. Pylon Audio Diamond 28 czy Audio Academy Hyperion IV. W tym budżecie jest sporo fajnych kolumn. Nie sugerowałbym się kalibracją dźwięku. W sprzęcie stereo unika się takich rozwiązań. Procesory DSP zostawmy dla kina domowego. 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...