Skocz do zawartości

Mocne stereo do dużego otwartego salonu


Gniezno

Recommended Posts

Witam, obecnie mam KD Pioneer vsx-422 + jamo 426 podpięte tylko fronty, taki zestaw kupiłem po przeprowadzce 9lat temu, chcę typowe stereo najlepiej do 4tys max 5tys.

Salon mam duży nietypowy 7,5x6,5 otwarty na kuchnie z jadalnia i kawałek korytarza, cała powierzchnia w płytkach ale akustyka wg mnie nie najgorsza, zestaw który posiadam nie spełnia już od dawna moich oczekiwań gra za dużo środkiem a ja lubię do muzyki skraje pasm, muzyka to dance hiphop, czasem techno, czasem koncert, dużo radia zróżnicowana muzyka generalnie dużo z yt, i na żywo z tv, muzyka80% tv20% choć jak zmienię wzmacniacz pobawię się aplikacjami... Tv mam plazme Panasonica i jakość jest fatalna dlatego posiłkuje się teraz jamo...

Wzmacniacz na 99% kupie Onkyo tx-8270 że względu na to że ma hdmi a zależy mi na minimalizmie z podłączeniami i passthru, włączanie dekodera wzmaka i tv jednym guzikiem itd itp do tego Xbox dvd i masa muzy w komórce po bt

Kolumny; wytyczne żony BIAŁE ? i tego nie obskocze, salon retro + białe meble? 

Moje wytyczne których nie obskocze to wysokość  90-110cm(tyle ma komoda pod tv i wyższe będą kicha wyglądać)  i szer 24cm(nie mogą być szersze bo od strony kuchni będą wystawać i te 24cm to już naciągnięte), bassreflex z przodu bo kolumny są dosuniete do sciany na maxa, ściana na której wisi tv jest nośna

Mój typ Klipsch R-28F ale nie ma bialych a nie mam zamiaru malować/oklejać nowych, ma Klipsch kolumny podłogowe białe bo wujek Google nie widzi?

Kolumny max 2500para mają grać skrajami pasm a przy wyższej głośności czysto bez zadyszki, sopran ma być kontrolowany ale nie ma męczyć a bas ma pokazywać pazur

IMG_20190306_213529.jpg

Edytowano przez Gniezno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miażdżąca!

Zarówno amplituner jak i te głośniki jamo są po prostu słabe. Teraz to będzie grać.

A gdzie znajdziesz jeszcze serie musical style. Nie mówimy już o Aurora?

Faktycznie modele 1000 grają mocniej, lepiej , swobodniej, ale, jednak przy bardziej wydajnym wzmacniaczu.

To nie tak że nie poznasz różnicy bio na będzie ale.nir wykorzystasz pełnego potencjału modelu 1000.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam problem z dużym salonem. Co ja się "tego" natargałem do chaty.... Kolega z forum podpowiedział mi kolumny STX500. Wyglądają na tym metrażu pięknie, a grają z CXA60. Radzę spróbować, bo tak duże salony to specyfika grania i ciężko porównać do małych pokoików odsłuchowych.

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...