Skocz do zawartości

subwoofer dali czy klipsch czy...


Maciej Kapic

Recommended Posts

 

Witam wszystkich. Przeglądałem forum ale  nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Otóż...

Chciał bym zmienić subwoofer w moim zestawie.

Pokój odsłuchowy 3.2 x 5 =16m2  , źródło ustawione na ścianie 3,2 na której są jeszcze drzwi wejściowe do pokoju, czyli ok 2m.

na przeciw  duży narożnik firanka i zasłony, natomiast na ścianie z boku (5m)  stoi komoda.

Posiadana konfiguracja sprzętu to

amplituner yamaha avantage rx-a810   /wzmak Sony TA-F555ES

front - kef q5

centralny/surrund - maudio

subwoofer to cambridge audio minx 301 ze zmienianą elektroniką (oryginalna padła, aktualnie panel Irka 150w)

Chce zmodernizować swój zestaw zaczynając od wymiany subwoofera  , w późniejszym czasie fronty na jakieś mniejsze podstawkowe monitory ( może jakieś samoróbki z forum)

Zainteresowały mnie dwa w sumie 3 -4  subwoofery

- dali sub e12f

-Klipsch SPL-120 CE

-Monitor Audio 6G Silver W-12 (trochę za drogi, alle....)

- i ostatni Triangle Tales 400

Subwoofer będzie używany w kinie i w stereo, gdyż piętą achillesową kefów jest.... brak najniższych rejestrów. 

Nie chciał bym żeby była to zbyt duża "skrzynia" ze względu na potencjalny problem z ustawieniem. 

Ze względu na wykonywaną prace mam problem żeby jechać gdzieś na odsłuch.

 

 

 

fb226a0a85b4cdf0med.jpg

 

 

 

Nowy OpenDocument Rysunek (3).odg

Edytowano przez Maciej Kapic
błędy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z wymienionych przez Ciebie modeli subwooferów zdecydowanie najlepszą opcją będzie Klipsch SPL-120. Chociaż w pomieszczeniu 16m2 raczej sugerowałbym model mniejszy SPL-100. Natomiast z mojej strony zaproponowałbym dwa inne modele - SVS SB-1000 oraz REL HT1205. SVS to konstrukcja zamknięta, świetny subwoofer tak do kina, jak i do muzyki. REL HT1205 to bardzo mocna konstrukcja, która także wyróżnia się szybkością i świetną kontrolą basu.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak P. Piotrze zdaje sobie sprawę że te głośniki są o kant d... stołu rozbić :)

I zostaną wymienione albo na pylon Audio albo diy na głośnikach stx-awx. 

Co do Twojej propozycji

Tannay odpada za względu na membranę bierna zamontowaną na przeciw głośnika. Kolumna będzie stała zaraz koło komody, co nie jest dla niego ze względu na sposób promieniowania dzwieku dobym miejscem. Rel zbyt bardzo kinowy. 

Zdecydowałem się że wybiorę z

Dali e12fS , svs sb-1000  lub 2000

Czy warto dołożyć tysiaka do svs sb-2000? Czy różnica w jakości  dźwięku jest warta tych PLN? 

I jedna rzecz  mnie nurtuje. 

Jak svs odtwarza dźwięki przy niższych poziomach głośności, czy na tym polu nie będzie lepiej się spisywał DALI z bass reflexem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...