Skocz do zawartości

Podłaczenie Magnat 302A z Onkyo-NR686


LR89

Recommended Posts

Cześć,

 

kilka miesięcy temu zakupiłem zestaw 5.0 Quadral Argentum 6500 wraz z amplitunerem Onkyo-NR686 a teraz postanowiłem dokupić od tego subwoofer. Znalazłem w internecie dobrą cenowo ofertę na Magnat 302A i złożyłem zamówienie. Do subwoofera w gratisie dołączony był kabel 1 RCA - 2 RCA (albo jak niektórzy mówią RCA-Y). Nie bardzo jednak rozumiem jak go użyć.

Onkyo posiada dwa wyjścia pre-out jednak z tego co rozumiem powinny one być użyte w przypadku użycia dwóch subwooferów, a nie jednego. Chyba nie ma sensu umieszczać obu wtyków RCA-Y w obu wyjściach ampli.

Magnat 302A posiada jedno wejście line-in. W takim wypadku chyba nie ma sensu podpinać jednego wejścia kabla RCA-Y a drugiego pozostawiać luzem.

 

Gdybym posiadał kabel 1 RCA - 1RCA to podłaczenie tego byłoby dla mnie oczywiste. Zastanawia mnie dlaczego do subwoofera dodany został kabel RCA-Y skoro z tego co rozumiem kabel tego typu stosuje się tylko przy subwooferze który posiada dwa wejścia Line-in. Czy to głupi błąd sklepu kompletującego zamówienie?

 

Czy mogę spokojnie podłaczyć Onkyo z Magnatem z użycia tego kabla (pozostawiając jedną wtyczkę niepodłączoną do niczego) czy może lepiej kupić nowy kabel 1RCA-1RCA albo adapter 2RCA/1RCA?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry kierunek rozumowania ;)

w ampli wpinasz jeden RCA. Kable typu Y, jak zauważyłeś "sprawdzają" się w przypadku sub'ów, które mają dwa wejścia, chociaż i tak często te oba wejścia są wewnątrz sub'a mostkowane.

Skoro sprzedawca uraczył Cię takim gratisem, to skontaktuj się z nim przed wysłaniem zamówienia, żeby dołączył Ci kabel 1RCA-1RCA, zamiast tego igreka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...