Skocz do zawartości

Zestaw stereo z możliwością rozbudowy 3,5k


kecaj666

Recommended Posts

Witam. 

Jestem amatorem dobrego kina i dobrej muzyki. W stosunku 70% Filmy - 30% muzyka.

Potrzebuje amplitunera z dobrym radiem i możliwościami typu Spotify, Bluetooth itp.

Muzyki słucham na prawdę wszelakiej zależy od nastroju. Lubie głośnie koncerty coś w stylu Santany, Erica Claptona (czyli takie gitarowe brzmienia) BB King, ale i Queen, Tenacious D itd . Żona raczej preferuje radio. 

Na razie interesuje mnie zestaw stereo z możliwością rozbudowy w przyszłości do kina domowego. Niestety subwofer raczej odpada niema obecnie miejsca, a i żona raczej użyła by niecenzuralnego słownictwa... Z tym że lubię dobry mocny bass więc fajnie jakby głośniki dały mi tę namiastkę. 

Liczę na rady ekspertów. Sam jestem laikiem w tym temacie. 

 

 

kino.jpg

Edytowano przez kecaj666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera wielokanałowego Denon AVR-X1500H lub Marantz NR1509. Obydwa urządzenia są bogato wyposażone, spełnią Twoje wymagania tak w kwestii funkcjonalności, jak i brzmienia w stereo oraz w przyszłości kina domowego. Jako uzupełnienie zastosowałbym kolumny Pylon Audio Pearl 25 lub Indiana Line Nota 550X. Pylon to szybkie, dynamiczne, dobrze wypełnione brzmienie. Indiana Line to bardziej ciepły, miękki, gęsty charakter grania.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem denona AVR-X1400H a teraz mam marantza nr1509 i musze powiedzieć, że moim zdaniem ten drugi w stereo gra lepiej niż denon. Być może jest to kwestia moich preferencji bądź też kolumn, z którymi gra amplituner (dali zensor 5) ale moja opinia jest własnie taka :). No i marantz posiada pre out, który w denonie występuje bodaj od modeli 3xxx w górę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jestem niezmiernie wdzięczny. 

Co do setu Yamaha 685 + Melodika BL40MKIII to wychodzi coś 4700zł (chciałbym ten set, ciekawe co na to żona...)

Zestaw Yamaha 485 + Pylon audio pearl 25 Lub Melodika BL30MK3 to jest to ok. 3800 zł 

A w przyszłości jakie kolumny brać na tył i centre mogą być używki tak do 1000 zł myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że taki złoty środek to lepszy amplituner RX-V685 (warto do tego dołożyć, gra po prostu lepiej) i BL30MK3 lub Pearl 25. 

Rozbudowę systemu do konfiguracji 5.0 na pewno najlepiej zrobić na głośnikach z tej samej serii, co fronty. Jeśli jednak musimy iść na kompromis, większą uwagę zwróć na głośnik centralny tak, aby pasował pod względem charakteru do kolumn przednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...