Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podbijam pytanie. Jeszcze nigdy nie zwracałem słuchawek, ale jak dotąd wszystko co chciałem zwrócić w x-kom, dało radę zwrócić bezproblemowo. 

Mam jeszcze pytanie odnośnie Sennheiser PXC 550. Możecie mi coś powiedzieć o tych słuchawkach? Z testów, które widziałem wynika, że są dość dobrze wykonane, lekkie, wygodne i mają niezłe ANC. W dodatku cena 1000pln brzmi zachęcająco. :) 

 

Edytowano przez Zenon z Kition
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Doszedłem do wniosku, że ANC jednak chciałbym mieć. Niby oczywisty wybór pod tym względem stanowi Sony i Bose, jednak ich dźwięk jest jakby to powiedzieć... trochę sztuczny - przynajmniej w moim odczuciu. Nie powiem, bo Beoplay h9i mi dość mocno zaimponowały, gdy słuchałem ich w salonie Denona, stąd też rozważam - nie małą - dopłatę. Idealnie w budżet wpasowałyby się Sennheisery , ale nie wiem nawet gdzie mógłbym ich posłuchać, a z tego , co widzę niewiele osób jest tutaj z nimi jakoś szczególnie zaznajomionych :(
Zastanawiam się, czy jednak sony nie byłyby najbezpieczniejszym wyborem, bo z drugiej strony przy włączonym ANC, siedząc w metrze, kawiarni czy innym głośnym miejscu ciężko delektować się muzyką jak w domowym zaciszu, będąc podłączonym do wzmacniacza :)

PXC przesłuchane i wiem, że dźwięk nie jest dla mnie. O ile bas jest całkiem przyjemny, bo nie jakiś strasznie mocny, o tyle scena jest taka sobie i dźwięk sam w sobie jest taki trochę metaliczny (?). Sony słuchałem raz jeszcze i nie wiem, czy podstawa czaszki jest u mnie cała po basie, jaki prezentują... Mimo wszystko Bose mają dla mnie najwięcej zalet. Po pierwsze są mega wygodne, po drugie ANC jest świetne, dźwięk jest niezły (tak, daleko im do B&W, ale do delektowania muzyki poszukam w przyszłości czegoś otwartego/półotwartego do wzmacniacza), mają fizyczne przyciski (nie lubię tych dotykowych paneli) i cena jest dość przystępna (z polskiej dystrybucji można znaleźć za ok. 1200). Daję sobie jeszcze jeden dzień, ale największa szansa, że to je zamówię. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 19.04.2019 o 13:20, Zenon z Kition napisał:

Jednak padło na PX-y, dźwięk z bose jak na 1200-1400 zł to jednak nieporozumienie (przynajmniej dla mnie). 

Jesli komuś nie zależy na ANC, to warto dać szanse Audio Technica SR50bt - jasny, klarowny dźwięk i kontrolowany bas + dość wygodne.

Dziękuje wszystkim za pomoc :D 

A co ze słuchawkami Sony? Nie podeszły Ci? One były moim drugim wyborem po PX-ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maxredaktor napisał:

A co ze słuchawkami Sony? Nie podeszły Ci? One były moim drugim wyborem po PX-ach.

Przesłuchiwałem kilka razy zarówno xm2 i xm3. Bardziej podeszły mi te drugie - miałem wrażenie, że scena jest nieco szersza, ale bas był moim zdaniem przesadzony. PX-y grają dla mnie neutralniej, a spędzam w słuchawkach po kilka godzin w ciągu dnia i obawiałem się, że Sony będą mnie zbyt męczyć przy dłuższych odsłuchach. Jeśli jednak miałbym kupić słuchawki do delektowania się muzyką, np. w domu w czasie wolnym, to wybór padłby na coś innego, pewnie kablowego. Zapewne przesłuchałbym KEF One Space, Master Dynamic WH40, no i wziąłbym pod uwagę NAD HP Viso 70 - dźwięk mają fantastyczny, tylko z wygodą nie najlepiej - przynajmniej dla mnie. 
Bowersy na razie grają dość sucho, rozgrzewam je cały czas, przesłuchałem raptem 10-12 godzin. Będę miał za to okazję za kilka dni dłużej posłuchać Momentum M2 Wireless, bo ktoś z rodziny kupuje, więc będę miał bezpośrednie porównanie :D 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Też stoję przed wyborem słuchawek i biorę pod uwagę Sony xm3. Nie oceniałem ich jeszcze zbyt wnikliwie, jedynie sparowałem z telefonem i prze słuchałem że Spotify parę różnych kawałków. 

Potwierdzam opinie kolegów, dźwięk wydał mi się przykryty grubą warstwą basu. 

Powiedziałem o tym sprzedawcy w salonie Sony, na co On odpowiedział mi że trzeba ściągnąć sobie firmową apkę która wśród wielu różnych bajerów daje również możliwość dokładnego wysterowania brzmienia i dopasowania do osobistych preferencji. 

Ktoś może to potwierdzić ? 

Edytowano przez Samwieszkto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o smartphony lub komputer , to zawsze można sobie dopasować brzmienie do swoich potrzeb przy użyciu korektora. Gorzej jeśli używamy źródła dźwięku bez regulacji i wtedy może być problem. Nie znam firmowej apki Sony, jednak wielu producentów wypuszcza oprogramowanie które koryguje brzmienie konkretnych modeli swoich słuchawek, aby stało się bardziej neutralne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2019 o 13:45, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o smartphony lub komputer , to zawsze można sobie dopasować brzmienie do swoich potrzeb przy użyciu korektora. Gorzej jeśli używamy źródła dźwięku bez regulacji i wtedy może być problem. Nie znam firmowej apki Sony, jednak wielu producentów wypuszcza oprogramowanie które koryguje brzmienie konkretnych modeli swoich słuchawek, aby stało się bardziej neutralne.

Sony już trochę mi się znudził. Chyba ten plastik za bardzo trzeszczy. Zresztą nie mówię, że u innych tego problemu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...