Skocz do zawartości

Yamaha rx v 483 -> dali zensor 5, 5 ax, 7 ? - dobry wybór?


polaj6

Recommended Posts

Cześć wszystkim, posiadam aktualnie amplituner Yamaha rx v 483, Jamo S 628 HCS i suba Boston asw 250.

Chciałbym przejąć na zestaw stereo bo trochę za dużo miejsca mi to zajmuje i zastanawiam się nad sprzedażą zestawu kolumn oraz suba a w ich miejsce kupić zestaw stereo np dali zensor 5 albo 7. Teraz pytanie czy mój amplituner podoła temu zestawowi ? Widziałem też dali zensor 5 ax czyli z wbudowanym wzmacniaczem, odbiornikiem bluetooth, wejściem optycznym itd. Może ktoś powiedzieć coś o tym zestawie ? Zagra to lepiej niż z moim aktualnym ampli? Chciałbym zostawić yamahe bo ma sporo fajnych rozwiązań jak radio internetowe, bluetooth itd chociaż akurat zestaw dali zensor 5 ax bluetooth też posiada 😉

Zestaw na służyć głównie do słuchania muzyki oraz oglądania telewizji. Muzyka to wszystko oprócz disco polo 😉 lubię czysty dźwięk z nutką mocnego uderzenia.

Czekam na jakieś porady 🙂

Edytowano przez polaj6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli zależy Ci na poprawie stereo, na pewno najlepszym rozwiązaniem jest najpierw zamiana kolumn na coś porządnego. W drugim etapie możesz pomyśleć o zmianie Twojego amplitunera wielokanałowego na model stereofoniczny np. Yamaha R-N602, wyższy i lepszy Yamaha R-N803D lub Onkyo TX-8270. Jeśli masz miejsce na postawienie amplitunera, będzie to lepsze i bardziej elastyczne rozwiązanie niż kolumny aktywne.

Wracając do kolumn, napewno dobrą opcją jest Dali Zensor 7. To kolumny grające dynamicznie, plastycznie z dobrym wypełnieniem. Ale w podobnym budżecie jest także wiele innych, równie ciekawych konstrukcji, które warto rozwazyć. Jest to np. Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 6, Pylon Audio Sapphire 25, Polk Audio S55E i wiele innych.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wystawiłem na sprzedaż cały swój sprzęt.

Teraz pytanie czy lepszym wyborem będzie dali zensor 7 plus Yamaha rn602 czy np heco ascada 600? Nie ukrywam że wbudowany wzmacniacz i brak dodatkowych kabli przemawia za jego tylko czy zagrają one na tak jak zestaw Yamaha+ dali ? Cenowo wyjdzie bardzo podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie? Ale dlaczego? Mieliście Ascady kiedykolwiek? Wątpię.

Ja też nie, nie wiem jak grają dlatego tego nie neguje. Ostatnio aktywne produkty pojawiają się u większości producentów.

1. Masz dobrze dobrany wzmacniacz. Przynajmniej w teorii

2. Nie ma kabli na których niektórzy się wieszają a inni wsadzają w obrazy i je czcą.

RN602 z Zensor 7 to dobre zestawienie. Ale nie porównam go z aktywnymi Heco.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...