Skocz do zawartości

Kolumny do CXA60 po sprzedaży Zensor 7


Mar Ka

Recommended Posts

1.Kwota

~3000pln(Jeżeli mnie mocno przekonacie,to może być ~5kpln max)

2.Sprzęt nowy lub  niewiele używany

3.Sprzęt towarzyszący - CXA 60, Chromecast, Malina.

5.Powierzchnia

Około16m2 w prostokącie.Punkt odsłuchu około 2-3m od kolumn.Kolumny raczej blisko ściany w odległości około 3m od siebie

6.Gatunki

Ròżności

7.miejsce zamieszkania.

Opolskie

Witam

Chcę w miejsce Zensor 7 wstawić inne kolumny.

Podobała mi się w nich:scena, źródła pozorne,emocje towarzyszące wokalom.

Zaczęło brakować uderzenia dołem,brak różnorodności w paśmie od niższej średnicy do głębokiego dołu.

Opisywałem to w innym poście,jak brak szczegòłowości dołem.Tak jakby ta cała zawartość była przykryta górą i środkiem.

Cała reszta grania Zensor 7 potrafi zaczarować.

Szukam więc kolumn,które zaczarują wokalami i sceną jak Zensor 7,ale też będą w stanie uderzyć nisko schodzącym basem.

Słuchałem już MA BR6,Melodika Bl40mk3,Tannoy Mercury 7.4

Kolumny w kolorze białym (boki mogą być w jasnym fornirze)i tylko podłogowe.

Za 2,5k mogę mieć nowe Heco 700.

Mogę też jednak dołożyć do xt 8f i xt 6f,bo widziałem takie oferty w budżecie.

Porady mile widziane

 

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Heco Aurora 700 to bardzo dobra konstrukcja, jednak nie będzie to zdecydowany krok do przodu, to podobna klasa. Może będzie trochę więcej dołu, ale nie będzie mocnego udrerzenia oraz dokładności o której piszesz.

Moim zdaniem najlepszą opcją byłby zestaw Dynaudio Emit M30. Wiem, że to znacznie droźej, ale może okazać się to roozwiązamiem ostatecznym, nie będziesz już w przyszłości szukał innych kolumn. Ciekawą opcją może być Focal Chorus 716. To mocne, szybkie i dynamiczne granie. Wspomniane przez Ciebie konstrukcje Tannoy mogą nie usatysfakcjonować Cię pod względem basu, energii, ale już np. Polk Audio S55E jak najbardziej tak. Posłuchałby także Pylon Audio Diamond 25

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2019 o 13:48, Mar Ka napisał:

Za 2,5k mogę mieć nowe Heco 700.

Witaj

Gdzie w tej cenie znalazłeś  Heco 700

Ja niemal na pewno zdecydowany byłem na stx electrino 250 ale czym wiecej czytam tym mniej jestem przekonany bardzo mi sie podobają wymienione przez Ciebie Melodika Bl40mk3
 

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi- wystarczy fragment do którego się odnosisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Możliwe,że to Ca nadawał kluchowatego brzmienia basowego Zensoròw.Nowy nabywca podłączył pod starego Pioneera e60 i piszę że basu jest naprawdę dużo,nawet czasem za dużo.Ale niestety reszta pasma już tak nie czaruje jak na CA 60,i stwierdził że mimo wszystko u mnie grało lepiej.

@Q21,bardzo podobają się wizualnie emit m30,ale znacznie przekraczają budżet.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za słowo😉

Pytanie tylko,czy emit 30 zgra się z moim wzmakiem,czy poradzi sobie z wysterowaniem tych kolumn?

No i co ważne,to czy uzyskam to wszystko czego brakowało mi w Z7,nie tracąc niczego co miałem do tego czasu.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować koledze za podesłanie linku zdecydowałem się na te heco 700.Przy okazji byłem w jednej z firm które często udzielają się na forum ,nie chce nikogo obrażać ani się dramatyzować ale.....Może i młodo wyglądam ale mam 31lat oprócz tego że od samego wejścia czułem że facet obsługuje mnie za kare,że milionowy raz przyszedł gówniarz tyłek truć itd. sorry widać że chyba za dużo czasu w pracy albo kontakt z klientem to nie jego mocną strona.W pełni rozumiem że nie było opcji odsłuchu bo trzeba się umówić ale złośliwości i przycinki to już przesada!Nie będę wymieniał firmy ale warto zmienić podejście bo jednak chciałem nabyc sprzęt ,niestety wyszedlem z wiedzą taka samą jak na wejściu.No i w sumie doszedłem do wniosku że dam zarobić komuś innemu .Dzięki za link jeszcze raz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pomogłem 😉Niech się słuchają.

No cóż.Taka rzeczywistość.W obsłudze często ludzie często przypadku,bez ikry, zaangażowania i polotu do pracy w handlu.Też nie będę wymieniał,ale jeden z dużych dostawców na tym forum,dwa razy olał zapytanie ofertowe.Kupiłem u nich pierwsze kolumny, poważnie zastanowię się czy drugim razem nie zapłacić więcej,a dać zarobić komuś innemu.Obsługa posprzedażna leży,a przecież dzięki forum towar sprzedaje się sam.

Z kolumn biorę jeszcze pod uwagę fyne audio f501.

Czyli z tych które się podobają:

Emit 30

Fyne audio 501

Aurora 700

Tylko znaleźć punkt odsłuchu z tymi modelami i dobrą ceną 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wiewik1 napisał:

Chciałem podziękować koledze za podesłanie linku zdecydowałem się na te heco 700.Przy okazji byłem w jednej z firm które często udzielają się na forum ,nie chce nikogo obrażać ani się dramatyzować ale.....

Muszę powiedzieć, że też ostatnio odniosłem podobne wrażenie... Natomiast w firmie nie udzielającej się na forum
zostałem obsłużony jak król, aż mi głupio było... I to właśnie tam wrócę zostawić moje pieniądze 🙂

--
Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wiewik1 napisał:

Chciałem podziękować koledze za podesłanie linku zdecydowałem się na te heco 700.Przy okazji byłem w jednej z firm które często udzielają się na forum ,nie chce nikogo obrażać ani się dramatyzować ale.....Może i młodo wyglądam ale mam 31lat oprócz tego że od samego wejścia czułem że facet obsługuje mnie za kare,że milionowy raz przyszedł gówniarz tyłek truć itd. sorry widać że chyba za dużo czasu w pracy albo kontakt z klientem to nie jego mocną strona.W pełni rozumiem że nie było opcji odsłuchu bo trzeba się umówić ale złośliwości i przycinki to już przesada!Nie będę wymieniał firmy ale warto zmienić podejście bo jednak chciałem nabyc sprzęt ,niestety wyszedlem z wiedzą taka samą jak na wejściu.No i w sumie doszedłem do wniosku że dam zarobić komuś innemu .Dzięki za link jeszcze raz

Czy poczułeś się tak u nas? Jeśli tak proszę powiedz mi o tym natychmiast zainterweniuje!

2 godziny temu, Mar Ka napisał:

Czyli z tych które się podobają:

Emit 30

Fyne audio 501

Aurora 700

Tylko znaleźć punkt odsłuchu z tymi modelami i dobrą ceną 😂

Mamy je wszystkie i na miejscu i na wysyłkę do Ciebie na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Czy poczułeś się tak u nas? Jeśli tak proszę powiedz mi o tym natychmiast zainterweniuje!

Mamy je wszystkie i na miejscu i na wysyłkę do Ciebie na odsłuch.

Piotr

Nie to nie u Was. Czytam same dobre opinie o Was a dzięki opisie odsłuchu heco 700 w zestawieniu z innymi 2 parami ,zamieszczonymi na Facebooku podjąłem decyzję i dokonałem zakupu. Nawet fajna ofertę od Was dostałem na melodika 40mk3 ale heco wygraly za 2500tys 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Cieszę się.

Gdyby takie coś miało miejsce z naszej strony interneweniowal bym natychmiast. 

Jednak założenie firmy było inne dlatego liczyłem że to nie my. Jeśli uważasz za stosowne wpisz tą sytuację podając salon w dziale czarna lista sprzedawców. 

Nam Się też kiedyś dostało 

Piotr

Myślę że konkretny sklep wie że o Nich chodzi i że słabo to wyszło. Tak jak pisałem wcześniej nie chce robić nikomu pod górę a jedynie zwrócić uwagę że sprzęt za 3000tysie to nie gazeta za 10zl a klient czy młody czy start, czy znający się na temacie a i kompletny amator to też klient. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jestem właśnie po odsłuchach. Odsłuchiwane były w kolejności

Fyne audio f 501

Heco Aurora 700

Dynaudio Emit M30

Kef r500

Pomieszczenie ~18m,adaptowane akustycznie, pułapki basowe,grube dywany.

Źródło: własny Chromecast, jakiś streamer Moon z preamp Moon(~20k PLN), następnie ieast m30 pro.Tidal FLAC

Pominąłem różnice w transportach,ale jak się domyślacie Chromecast wypadł najgorzej. Małżonka,która słucha bardzo sporadycznie i nie interesuje się sprzętem audio.Stwierdziła jednoznacznie, że we wcześniejszym zestawieniu irytował dźwięk żròdła jak i Zensor 7. Porównaliśmy z innymi streamerami i docelowo do końca odsłuchu został ieast m30.Dla porównania, czasem Moon był włączany.

Wszystko odsłuchiwane oczywiście z ca 60

Fyne audio f501

Bardzo spodobało nam się to granie, był efekt wow.Niskie zejście, basem, żadnego dudnienia. Mògłbym je porównać do Zensor 7 w górnych i środkowych rejestrach,ale o takim dole Zensor 7 może jedynie pomarzyć. Przy dłuższym odsłuchu, może jedynie męczyć atakująca góra pasma.

Heco Aurora 700

Bardzo chciałem odsłuchać te kolumny z moim wzmakiem.Niestety nie moje/nasze granie. Niecała minuta odsłuchu i wspólnie stwierdziliśmy, że to nie ten kierunek.

Dynaudio Emit M30

Bardzo podobne granie do Fyne audio f 501.Jednak bardzo wyrównane,bez wyraźnej ekspozycji żadnego ze skrajnych pasm.Bas wyraźnie zaznaczony, masujący pomieszczenie,ale bez przesady.Co ciekawe, CA60 radzi sobie całkiem nieźle z nimi.

Kef R500

Być może to dobre kolumny,ale raczej nie pasują kompletnie do Ca 60."Wyłożyły się" przy pierwszym wokalno instrumentalnym utworze.

Najbardziej w zestawieniu spodobało nam się równe granie Dynaudio, pozostając w konkurencji z f501.Obydwie konstrukcje są bardzo udane.

Finalnie, wybraliśmy emit m30 za jedyne 4600pln.

Chciałem zakupić przez forum, niestety u znanego dostawcy było drożej,a drugi znany pomimo ustaleń telefonicznych nie przedstawił w ogóle oferty. Warto więc czasem poszukać samodzielnie innego punktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Mar Ka

Kolumny już w domu, czy zamówione dopiero? Pamiętaj, że w docelowym pomieszczeniu może zagrać inaczej niż w salonie audio. Ale co by nie mówić Dynaudio Emit M30 to bardzo fajne brzmiące kolumny. Martwi mnie tylko fakt, że nie możesz za bardzo odsunąć kolumn od ścian, a Dynaudio grają znacznie lepiej jak się im zapewni dość sporo miejsca dookoła, oddechu. Ale może u Ciebie akurat podpasuje, w końcu każdy pokój , akustyka jest inna. 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mordor12

Kolumny zamówione wysyłkowo, więc jak będzie jakiś dramat z akustyką to najwyżej odeślę i będzie odstąpienie.Na razie nie martwię się tym za bardzo,czekam na przesyłkę.

Bardziej chodziło mi o dopasowanie kolumn do posiadanego wzmacniacza i do preferencji małżonki jak i moich.Emity wypadły najlepiej na odsłuchu,a i tak musieliśmy coś wybrać.

Próbowałem nimi manewrować w salonie.Specjalnych zmian, poza poszerzeniem bazy stereo nie zaobserwowaliśmy.Urzekło nas spójne granie, które nie męczy.Pozostaje odsłuch domowy i dopasowanie do posiadanego pomieszczenia.

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Zdrowe podejście.

To prawda, Dynaudio grają muzykalnie, przyjemnie i całkiem uniwersalnie. Potrafią się również odwdzięczać coraz piękniejszym dźwiękiem jak podajemy im coraz lepszą elektronikę. Więc co by nie było to bardzo rozwojowe kolumny, w razie jak w przyszłości chciałbyś coś jeszcze polepszyć.

Gratuluję zakupu i życzę, aby w domu się wszystko ładnie zgrało.

Daj znać jak już się trochę osłuchasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumny dotarły w końcu. Mam je 3 dni, grają sobie po kilka godzin dziennie i póki co wygrzewają się. Przeraża mnie trochę wizja wygrzewania przez kilka miesięcy, albo i dłużej,tak aby zagrały dopiero swoim docelowym brzmieniem.  Teraz mogę napisać ,że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jeżeli w trakcie użytkowania dźwięk znacząco się nie zmieni na męczący w moim pomieszczeniu,to zostaną ze mną raczej na bardzo długo.

Wydawało mi się,że Zensor 7 to dobre kolumny. Wszystko dlatego,że nie słyszałem wcześniej  Emitów i budżet był niestety ograniczony. Zaprzeczę też swojemu wcześniejszemu zachwytowi dla Dali niestety. Owszem budowały świetną scenę, wokale potrafiły zaczarować, lecz po odsłuchach dynaudio stwierdziliśmy jednoznacznie z małżonką,że Z7 jazgotały w naszym pomieszczeniu, zamiast grać. Miałem duży wybór kolumn do odsłuchu, a ograniczyłem się tylko do kilku. Mój błąd...

Dynaudio budują bardzo ciekawą scenę, na pewno szerszą i głębszą niż Z7,dźwięk jest bardziej przestrzenny. Płyty w zależności od masteringu i wykonawcy potrafią zabrzmieć różnorodnie.

Zamykając oczy, można łatwo zobrazować scenę, która może być jazzowym koncertem dla niewielkiej grupy osób, amfiteatrem,, lub też stadionem pełnym ludzi. Źródła są namacalne i pobudzają wyobraźnię. Kolumny bardzo chętnie "znikają" i to przy niedużych poziomach głośności. Dźwięk z nich uspokaja i można słuchać godzinami bez zmęczenia.To zdanie moje jak i małżonki. Wiem,że to rozwojowe kolumny.W końcu grają tylko z CA60, mimo wszystko na chwilę obecną nie myślę już o jakichkolwiek zmianach. Jak już się z nimi osłucham, to może kiedyś dostaną lepszy wzmak.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że jesteś zadowolony. To najważniejsze.

Tak , Emity potrzebują troszkę czasu na wygrzanie, Zapewniam Cię, że gorzej nie będzie, a tylko lepiej. Z czasem nabiorą pełnej spójności pasm, większej szlachetności w dźwięku. Niskie tony się wzmocnią, ale i ułożą zarazem, dojdzie ogólnie więcej plastyczności w przekazie.  To kolumny całkiem uniwersalne i z odpowiednim wzmacniaczem potrafią bardzo dobrze odtworzyć praktycznie każdy gatunek muzyczny, od spokojnych damskich wokali po ciężki metal (tutaj wymaga odpowiednio wydajnej i szybkiej elektroniki) i co najważniejsze nie męczą w żadnym przypadku podczas dłuższych odsłuchów.

Osobiście bardzo miło wspominam te kolumny.

Zgadza się, Emity M30 to znacznie lepsze kolumny od Zensor 7. Co prawda cena też praktycznie razy 2 , ale co najważniejsze w tym konkretnym przypadku cena idzie zgodnie co do jakości , a niestety nie zawsze tak jest ;)

Miłych odsłuchów ;)

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mar Ka napisał:

Teraz mogę napisać ,że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jeżeli w trakcie użytkowania dźwięk znacząco się nie zmieni na męczący w moim pomieszczeniu,to zostaną ze mną raczej na bardzo długo.

A jak oceniasz wielkość tych kolumn w stosunku do Twojego - jakby nie patrzeć stosunkowo niedużego - pomieszczenia ?

oczywiście w kontekście dźwięku, szczególnie niskich tonów.

nie ma ich za dużo ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...