Skocz do zawartości

Kolumny KLIPSCH REFERENCE BASE R-610F + R-51M + R-52C 5.0


Pi0ter

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich, chciałbym fachowej opinii na temat zestawu kolumn do kina domowego mianowicie(niestety nie mam możliwości odsłuchu dlatego zwracam się do Was) 

KLIPSCH REFERENCE BASE R-610F + R-51M + R-52C 5.0

Kolumny będą pracowały w pomieszczeniu 18m2, 90% film 10% muzyka. 

Posiadam amplituner YAMAHA RX-V685 oraz subwoofer Klipsch SPL-100 CE. 

Dotychczas posiadałem zestaw Tannoy Eclipse Three 5.0 lecz niestety w kinie kompletnie mi nie leżał, w muzyce było ok lecz w kinie brakowało mi szczegółów detali.

Od dawien dawna podobało mi się brzmienie Kolumn Klipsch-a, szczególnie urzekała mnie swoboda,dynamika, otwartość oraz detaliczność dźwięku.  

Panowie czy warto wchodzić w wyżej wymieniony zestaw, zakładałem już wątek odnośnie kolumn JAMO S-807 HCS lecz niestety nie cieszą się one zbyt dobrą opinią.

Po przemyśleniach stwierdziłem że za kolumny mogę dać max 4000zł. 

Warto wchodzić w ten zestaw ? 

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam. 

 

Edytowano przez Pi0ter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jesli lubisz swobodny, ofensywny, jasny i analityczny przekaz, jak najbardziej rekomnduję zestaw Klipsch. Nie mam żadnych uwag do głośnika centralnego R-52C oraz efektowych R-51M, natomiast gorąco namawiałbym na o numer wyższy model kolumn przednich R-620F, są znacznie lepsze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

jesli lubisz swobodny, ofensywny, jasny i analityczny przekaz, jak najbardziej rekomnduję zestaw Klipsch. Nie mam żadnych uwag do głośnika centralnego R-52C oraz efektowych R-51M, natomiast gorąco namawiałbym na o numer wyższy model kolumn przednich R-620F, są znacznie lepsze.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Domyślam się że są lepsze lecz niestety budżet ograniczony, mam mocnego suba więc dolne pasmo powinno być uzupełnione no i salon też nie wielki, sądzi Pan że R-610F mogą sobie nie poradzić w 18m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli subwoofer jest dobrej klasy, to można pozostać przy R-610F, spokojnie kolumny te nagłośnią nawet 25m2.

Zapraszam jednak do indywidualnej wyceny obydwóch zestawów.

amplituner YAMAHA RX-V685 oraz subwoofer Klipsch SPL-100 CE. Jest już u mnie . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2019 o 09:01, S4Home napisał:

Serio? 610tka? Kolego dobrze Ci radze odsłuchaj to. Jak Ci się będzie podobać po 8 godzinahc odsłuchu to ok. Rozumiem, Ale to nie F1, nawet koło tego nie leżało.

 

Piotr

Czemu uważasz że 610tka jest taka tragiczna ? Co jej brakuje ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego. 

To bardzo nieudany model. Bo świetnym modelu synergy F1 klipsch wiele lat próbowałem zrobić nowy. I teraz wypuścili takiego cudaka. 

Dół i góra nic po za to.

Klipsch to od modelu RP 260 w górę.

Są ludzie którzy uważają że tylko seria heritage i palladium. Ja akurat uważam że premier może być ok. Ale nie tym cudakiem. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...