Skocz do zawartości

Dylemat przy wyborze sluchawek.


Recommended Posts

Witam. Z powodu awarii po wieloletnim uzytkowaniu akg 550 MK I poszukuje nowych sluchawek.

Budzet okolo 1000zl.

Slucham glownie na komputerze-karta xonar DG. Posiadam tez Fioo e10k ale w przyszlosci zapewne wymienie na cos mocniejszego

Nie mam ulubionego gatunku mazyki, slucham prawie wszystkiego.

Nigdy nie mialem doczynienia ze sluchawkami otwartymi, ale chcialbym sprobowac zwlaszcza ze sluchawek uzywam tylko w domu. Jedynie co moze byc duza przeszkoda to dosc glosny komputer.

Moj faworyt to AKG 712 pro - wiem ze obecnie na tym sprzecie nie pokaza calego potencjalu, ale z czasem dokupie lepszy amp/dac. Jedynie czego sie obawiam to wlasnie szumu z komputera.

Moglbym tez zakupic dwa tansze modele np AKG K612pro (otwarte) i dodatkowo zamkniete. Nie wiem czy to dobry pomysl, bo nie chcialbym przesiasc sie na cos gorszego od 550ek.

Dzieki za wszelkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po namysle zakupilem dwie pary AKG K612pro (otwarte ) i K271mkII (zamkniete ). Obecnie przebywam w Irlandii, a tutaj naprawde ciezko znalezc sklep z duzym wyborem sluchawek, w wiekszosci to podstawowe modele popularnych tutaj firm jak np. sony, bose, sennheizer. Slucham na przemian obu modeli, ale zdecydowanie na obecna chwile prowadza K612pro. Sa zdecydowanie wygodniejsze, a sluchanie muzyki jest przyjemne jak nigdy dotad. Dzwiek K271 jest rowniez bardzo dobry, ale moja glowa jakos szybciej sie meczy, ponadto drazni mnie przenoszenie wszystkich szmerow z kabla do lewej sluchawki, musi byc calkowicie nieruchomy  zeby ich uniknac.

@ rms.pl Dzieki za linka, naprawde ciekawy model, z checia bym je przetestowal, zwlaszcza ze na pewno kupie w przyszlosci jeszcze jakies otwarte.

Jako laik chcialbym spytac sie jeszcze pojecie tak zwanej 'sceny' przy odsluchu, czy chodzi o to ze dzwiek jest bardziej przestrzenny? Juz sluchajac na K612 jest pod wrazeniem i zastanawiam sie jakie inne mode oferuja jeszcze wieksza scene ( o ile dobrze to rozumiem ).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej mam na glowie K612 tym bardziej mnie zaskakuja i sprawiaja niesamowita radosc z odsluchu. Juz teraz jestem przekonany ze na pewno zakupie jeszcze jakis model otwarty oferujacy wlasnie wieksza scene i co najmniej tak dobry dzwiek jak K612pro. Obecnie sluchawki sa napedzane przez Fioo e10k, glownie siedze na spotify (premium), kilka albumow flac na komputerze, musze powiedziec ze odkrywam utwory na nowo, cos pieknego :) Kolejne pytanie: zastanawiam sie czy jest sens zakupu jakiegos dodatkowego wzmacniacza sluchawkowego czy ten Fioo jest wystarczajacy na te sluchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade Janusz Duryn. Na razie bede sie delektowal takim zestawem :) Nie zamykam tematu bo w niedalekiej przyszlosci zapewne zdecyduje sie na zakup kolejnych sluchawek. Jesli macie jakies propozycje sluchawek otwartych do okolo 1500zl to prosze o propozycje. Zalezaloby mi na jeszcze wiekszej scenie, wygodzie ( K612 sa wygodne, ale moze sa inne modele bardziej komfortowe ), no i zeby potrafily jeszcze bardziej zaskoczyc mnie niz K612, chociaz juz teraz jestem naprawde zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...