Skocz do zawartości

głośniki Magnat czy Indiana Line do Yamaha A-S701


mickmick

Recommended Posts

Dzień dobry, po różnych przejściach (finansowych w szczególności) chciałbym kupić głośniki do Yamaha A-S701. pokój 20m2  i tak wstępnie wytypowałem magnat quantum 753 vs indiana line tesi 262 lub indiana line diva 262. Najtańsze są tesi , magnat tak po środku i diva najdroższa jak w/g was grają takie głośniki w czym są podobne a w czym się różnią ? Włoskie obydwie bass refleksy mają z przodu więc można chyba je bliżej ściany ustawić. A jeszcze tak an koniec jak do nich porównać magnat quantum 1003 wiem że to trochę inna półka cenowa ale...

Edytowano przez mickmick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli quantum 753 jest bezapelacyjnie najlepszy. Zarówno pod kątem wykonania jak i dźwięku. 

Dynamika, przestrzeń, czystość. 

Diva znalazła by się na drugim miejscu. Pasuje do Yamahy , jest miększa, bardziej melodyjna, dostarcza mniej emocji.

Quantum 1003 to granie znacznie lepsze.

Mamy te wszystkie konstrukcje na odsłuch u nas 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorac pod uwagę Twój wzmacniacz, zdecydowanie wybrałbym jednak Indiana Line, moim zdaniem znacznie lepiej będzie pasowała do charakteru brzmienia wzmacniacza. Czy będzie to Diva, czy Tesi to różnice brzmieniowe nie są duże. Natomiast z mojej strony zwróciłbym jeszcze Twoją uwagę na Kef Q350 oraz niestety znacznie drożej, ale najlepiej Dynaudio Emit M20.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mickmick napisał:

zainteresowała mnie ze względu na wygląd i to że wszyscy zestawiają ją z Yamaha

Pokaż mi kto to zestawia? Sklepy dystrybutora top HiFi? Z całym szacunkiem to nie jest wyznacznik :/

1003 mają zupełnie inne głośniki niz 753. 1003 były bardzo zbliżone do serii 8 która została wycofana ze względu na zbyt niską nie opłacalną w produkcji cenę.

Największa różnica jest w wysokotonowym. Tu masz kopułkę o niezwykłej gładkości i szczegółowości. Coś jak przetworniki JET ELACA. Chodź tam jest wstęga.

Nie uraczysz ostrości ale nigdy nie poczujesz braku detalu i blasku. Z tego co wiem to seria 1000 także zostaje wycofana. :(

Zastępuje ją tańsza 1100.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor watku rzeczywiscie nie napisal jakiego brzmienia potrzebuje, musialby dodac kilka informacji. Zakladam, ze budzet na kolumny podstawkowe to 2000zl. Uwazam rowniez, ze nie powinien sie kierowac z czym co zestawiaja. Ja mialem zestawiona yamaha+b&w i jak dla mnie nic z tego dobrego nie wyszlo. Moj blad, bo nie zrobilem wczesniej odsluchu i bralem w ciemno. Teraz mam yamaha+monitor audio i jestem bardzo zadowolony, choc wielu mi takie polaczenie odradzalo ze wzgledu na zaznaczone skraje pasma. Czekamy na wiecej informacji od autora watku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , słuchałem zensor 3 ładnie i miękko ale chyba dźwięk starego magnata vintage 420 był lepszy albo mi bardziej pasował ale to było dawno i teraz muszę raczej przestawić się na podstawkowe dziś mam szanse podjechać do gościa z magnatem 753 i yamaha 803d (amplituner) jak mi się spodoba ten zestaw to na drugi raz podjadę ze swoją yamaha-ą 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...