Skocz do zawartości

Wzmacniacz


STELVIO

Recommended Posts

Prawdę mówiąc średnio. Ale z tego co wiem to są wszystkie wyprzedane. Zwracaj uwagę czy mają polską gwarancję. Jeśli tak to nie warto dopłacać do 6, 5tki były wyprzedawane po wejsciu nowszego modelu.

TV nie nadaje się do puszczania muzyki. Zainwestuj w prawdziwe źródło dźwięku.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Czyli np Spotify z tv nie a z innego źródła tak? Dobrze rozumiem. Czy tylko płyty z odtwarzacza?

8005 widziałem za 2550zł ale z UK. To nie za bardzo?

Piotrkowi ( chyba ) chodzi bardziej o to ,że chcesz zainwestować w dobry wzmacniacz a potem go nie wykorzystać używając TV jako źródło muzyki co jest raczej słabą opcją. Zacznijmy od standardu czyli: Jakie pomieszczenie, w jakim rozkładzie jest to TV a w jakim muzyka, jakiej muzyki słuchasz, jaki dzwięk lubisz, czy obecnie posiadasz już jakiś sprzęt audio itd. Na tej podstawie dużo łatwiej doradzić wzmacniacz i kolumny, Przykadowo jeżeli głównie słuchasz muzyki ze streamingu jak Spotify, Tidal, Google music, Deezer itd. to aby osiagnąć dobrą jakość dzwięku wskazane byłoby użyć urządzenia , które jest do tego stworzone jak streamer ( tutaj jako przykład mój ulubiony Onkyo NS-6130 ) lub amplitunera sieciowego, który ma już taką funkcjonalność wbudowaną  ( jako przykład Yamaha R-N803D ). Różne wzmacniacze i kolumny zabrzmią też inaczej więc jeśli lubisz ciepły dzwięk to Yamaha nie jest najlepszym wyborem ale jeżeli lubisz dokłądne analityczne i wyraźne granie to jest strzałęm w 10. Na podstawie takich informacji będzie można wybrać kilka zestawów do odsłuchów bo teoria to jedno a w praktyce moze podobać Ci się całkiem inny dzwięk. Np ostatnio moim ulubionym połączeniem jest ciepły Denon z  "wesołymi" kolumnami Polk Audio Signature czego pół roku temu bym się nie spodziewał kompletnie. Daj więcej info , branża  doradzi na podstawie doświadczenia. 

Edytowano przez Tomasz Syta
robię błędy ortograficzne bo nie uważałem w podstawówce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak połączyć Marantz PM8005 z Marantz CD6006 to załatwię tym źródła? Przy kolumnach Heco Elementa 700. Czy przez ten cd puszczę także muzykę przez USB? Ale Spotify już chyba nie? Ja nie słucham płyt. To może zamiast cd jest coś innego Marantza? A nie kosztuje 3 czy 5tyś. I nie chodzi mi tu o dźwięk teraz( bo to sobie sprawdzę) tylko zestawienie sprzętu. Do kina będzie Denon avr x4400h. A stereo mam być z wzmacniacza. Oczywiście wszystko razem spięte. Nie wiem czy czegoś nie pomieszałem.

Znalazłem takie coś:
Marantz Na6005 Na6006 Na8005. Odtwarzacze multimedialne. Nawet nie wiedziałem że takie coś jest. To by było chyba lepsze od CD.

Ooo. A Marantz ND8006 ma wszystko. I cenę wysoką.

Już nie wspomnę o OPPO 203.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując np Yamahę R-n803d masz wszystko w jednym ( Spotify, usb, radio itd) i zostaje Ci więcej na kolumny. Co się tak uparles na tego maratza ;) możesz złożyć taki zestaw złożony właśnie z zasilacza i odtwarzacza od maratza, denona, Onkyo, Pioneera, Yamahy, audio lab i pewnie jeszcze kilku firm. Możesz kupić wszystko w jednym od NAD. Ogólnie to bez odsłuchu się nie obejdzie. Z jakiego miasta piszesz jesteś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, STELVIO napisał:

Czyli np Spotify z tv nie a z innego źródła tak? Dobrze rozumiem. Czy tylko płyty z odtwarzacza?

8005 widziałem za 2550zł ale z UK. To nie za bardzo?

Bierz!

Zajefajna cena.

Dokładnie o tom i chodziło. Przy takiej kwocie  zestawienia musisz mieć źródło. A tv nie jest źródłem muzyki o to mi chodzi.

Skoro będziesz brał wzmak to nie widzę sensu inwestować w x4400 skoro x3500 załatwi ci wszystko.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz!
Zajefajna cena.
Dokładnie o tom i chodziło. Przy takiej kwocie  zestawienia musisz mieć źródło. A tv nie jest źródłem muzyki o to mi chodzi.
Skoro będziesz brał wzmak to nie widzę sensu inwestować w x4400 skoro x3500 załatwi ci wszystko.
Piotr
Tylko ten Marantz jest dwuletni, a nie nowy.

A jak z tymi źródłami co podałem wyżej. Jest coś warte zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...