Skocz do zawartości

Głośniki do kina domowego za ok 3000-3500zł


Łukasz Danek

Recommended Posts

Witam,

Próbuję skompletować kino domowe, w przyszłości rozbudowane o sub. Po paru wizytach w salonach audio do głowy przychodzą mi zestawy:

- Audio Pro Avanto HTS

- Dali Spektor

- Quadral Argentum 6000

- Canton SP706 + SP206 + SP506

Elektronika też jeszcze w fazie wyboru ale skłaniam się ku Yamaha RX-V485, ew Denon AVR-X1500H

Proszę o pomoc przy wyborze, zestaw będzie u mnie grał długie lata.

Czy znajdę coś lepszego w podanej cenie? Chodzi o same głośniki.

Pokój ok 21,5 m2

obraz.png.127ef3b75be5b6df0340c8bb4a4be462.png

 

 

 

Edytowano przez Łukasz Danek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość salonu, amplituner i budżet, wybierałbym pomiędzy trzeba konfiguracjami. Pierwszą jest Audio Pro Avanto HTS 5.0. To mocne, szybkie, energiczne granie z mocną podstawą basową. W swoim budżecie moim zdaniem kolumny są bezkonkurencyjne, wymagają jedynie trochę wolnej przestrzeni po bokach. Alternatywą jest Polk Audio T531 oraz polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. Polk Audio to bardziej twarde, mocne, szybkie i analityczne granie. Pylon Audio natomiast oferuje trochę spokojniejsze, bardziej plastyczne, gęste, dobrze wypełnione brzmienie.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Pro i Quadral to dobre kolumny ale mają pewną wadę. Mianowicie boczny basowiec.

Musi mieć dużo przestrzeni obok. Ile zostało by u Ciebie? Jeśli dużo to Quadral 6000 moim zdaniem to faworyt. Jeśli mało to poszedł bym w Indiana line nota 550x albo w Melodike BL40MKIII tutaj masz bardzo dobre tyły BLS20.

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Melodikę jeśli szukasz dynamicznego przestrzennego brzmienia, szczególnie na set z głośnikami BLS20 - bardzo dobre rozwiązanie poprawiające przestrzenność dźwięku

https://sklep.rms.pl/melodika-bl310-mk3-bl30mk3-blc20-bl10-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

https://sklep.rms.pl/melodika-bl320-bl30-blc20-bl20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

https://sklep.rms.pl/melodika-bl320s-bl30-blc20-bls20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 12.03.2019 o 09:07, S4Home napisał:

Audio Pro i Quadral to dobre kolumny ale mają pewną wadę. Mianowicie boczny basowiec.

Musi mieć dużo przestrzeni obok. Ile zostało by u Ciebie? Jeśli dużo to Quadral 6000 moim zdaniem to faworyt. Jeśli mało to poszedł bym w Indiana line nota 550x albo w Melodike BL40MKIII tutaj masz bardzo dobre tyły BLS20.

 

Zapraszam

Piotr

Również jestem zainteresowany Quadralami 6000 tyle że w dosyć nietypowym montażu, chcę je ustawić tak by głośnik basowy skierowany był do podłogi, odległość od podłogi to jakieś 30-40cm (nie mam innej możliwości, obecnie grają tak u mnie stare quadrale 500F). Pytanie czy to nie wpłynie negatywnie na bas?   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Markcox napisał:

To zamiast kłaść te podłogówki, nie lepiej pójść w monitory?!

Chciałem kupić dobry zestaw pod kino domowe i zazwyczaj w zestawach są podłogówki a te quadrale wydają mi się ciekawym rozwiązaniem. Monitorów nie brałem pod uwagę, a co byś polecił ?

Edytowano przez the eth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, the eth napisał:

zazwyczaj w zestawach są podłogówki

A zastanowiłeś się chwilę, dlaczego tak jest?! ;)

W każdym razie podłogówki, jak sama nazwa wskazuje, powinny stać na podłodze. Ułożone w sposób, jak u Ciebie, tracą swój potencjał i są zwyczajnie przerostem formy nad treścią - zwłaszcza w przypadku argentum 6000, które mają specyficzną budowę, z niskotonowym głośnikiem na bocznej ścianie. 

Jeżeli używasz tego głównie do kina, to ja bym poszedł w monitory. I tak kolumny w kinie są "cięte" na paśmie, więc nie potrzeba tam podłogówek, poza tym w Twoich warunkach zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Jakie? Chociażby z tej serii, w którą celowałeś - Argentum. Ale jest to temat rzeka. Kwestia budżetu. Pytanie też, czy zamierzasz wymienić same fronty, czy również centralny? (który swoją drogą również ustawiony jest niestandardowo ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Markcox napisał:

A zastanowiłeś się chwilę, dlaczego tak jest?! ;)

W każdym razie podłogówki, jak sama nazwa wskazuje, powinny stać na podłodze. Ułożone w sposób, jak u Ciebie, tracą swój potencjał i są zwyczajnie przerostem formy nad treścią - zwłaszcza w przypadku argentum 6000, które mają specyficzną budowę, z niskotonowym głośnikiem na bocznej ścianie. 

Jeżeli używasz tego głównie do kina, to ja bym poszedł w monitory. I tak kolumny w kinie są "cięte" na paśmie, więc nie potrzeba tam podłogówek, poza tym w Twoich warunkach zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Jakie? Chociażby z tej serii, w którą celowałeś - Argentum. Ale jest to temat rzeka. Kwestia budżetu. Pytanie też, czy zamierzasz wymienić same fronty, czy również centralny? (który swoją drogą również ustawiony jest niestandardowo ;))

Domyślam się że to co zrobiłem nie jest zgodne ze sztuką :) niestety z tym co mam jest to jedyne możliwe rozwiązanie. 

Chce wymienić całość  i szukam zestawu 5.0 lub 7.0 z głośnikami sufitowymi budżet to 4 tysiące, zastosowanie to filmy plus gry.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Stolarz napisał:

5.0 i 7.0 nie mają głośników sufitowych. Głośniki sufitowe to Atmos. Chyba nie chcesz np. surroundów w sufit wsadzić?

Nieprecyzyjnie się wyraziłem w zapisie "7.0 z głośnikami sufitowymi" chodziło mi o 5.0 plus dwa Atmos.

1 godzinę temu, Markcox napisał:

A zastanowiłeś się chwilę, dlaczego tak jest?! ;)

W każdym razie podłogówki, jak sama nazwa wskazuje, powinny stać na podłodze. Ułożone w sposób, jak u Ciebie, tracą swój potencjał i są zwyczajnie przerostem formy nad treścią

Przyznam że padło na podłogówki bo jest więcej takich "gotowych zestawów" a nie znam się na tyle by skompletować coś sensownego samodzielnie. Te głośniki które mam obecnie czy to stojąc na podłodze czy w takiej konfiguracji jak na zdjęciu grają bez widocznej dla mnie różnicy.  

Z wyborem argentum to było tak ->  "wydaje mi się" że w mojej konfiguracji mogą zyskać  a argumentuję sobie to tym że są przecież suby które mają głośnik skierowany do podłogi i dzięki temu fajnie graja basem, pomyślałem że w mojej konfiguracji w niskich argentum zagrają lepiej niż inne z kolumny z niskotonowym głośnikiem skierowanym do przodu.  

Edytowano przez the eth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Magnat Signature 503

Klipsch RP 6000M

Monitor Audio Bronze 100

Tego typu. Wysunąć ja do przodu. Dać na standy. maksymalnie na boki żeby nie zasłaniały ekranu.

Te leżące kolumny to nie jest kino. No gra to gorzej niż źle na pewno.

Znalazłem tylko Klipsch RP 600M opinie całkiem ciekawe

Amplituner który mam to AVRX1600H na formu czytałem posty z rekomendacją na kolumny quadral pod ten ampli bez rekomendacji dla Magnata ale w kontekście Tempusa

Co myslisz o Quadral Argentum 530.

Szukam zestawu bez suba (mam Magnata 302a)  5.1 lub 5.1.2 (plus standy na fronty i centralny do ekranu mam 65 cm) co byś polecił?  

W takich małych kolumnach nie będzie za mało basu? Jeśli tak to pytanie czy przy przejściu z podłogówek na monitory nie warto dokupić drugiego suba?

 

 

Edytowano przez the eth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...