Skocz do zawartości

Zestaw pod internet 3-4 tyś. do pokoju 22m2


Kam1los

Recommended Posts

Witajcie. To mój pierwszy post na forum. Trochę sobie wątek poczytałem i już po jego lekturze wyleczyłem się z kilku swoich pomysłów. Ale efektem tego jest już kompletny brak pojęcia w jakim kierunku pójść. Jestem w tym temacie kompletnym laikiem więc liczę na waszą pomoc. Dotarłem do tematu "Pierwsze posty na forum" no wiec zaczynam wg opisu.

1. Budżet: ok. 3-4 tyś.

2. Sprzęt nowy.

3. Nie mam kompletnie nic więc chodzi o cały zestaw z kolumnami.

4. Powierzchnia pokoju: pokój z aneksem kuchennym ma ok 22m2 (załączam plan - na zielono sofa).

5. Na chwile obecną chciałbym rozwiązanie docelowe.

6. Chciałbym sprzęt typowo pod internet (Spotify, Tidal, NAS). Do tego posiadam UPC Horizon do którego podłączony mam TV Panasonic Viera TX-P42S10E (załącza na załączniku).

Chwilowo nie mam DVD ale takowe planuje w niedalekiej przyszłości. Co do kolumn to raczej podstawkowe niż podłogowe, ponieważ mam szafkę pod RTV i raczej brak miejsca po bokach.

Tak od siebie to znalazłem się tu na forum w poszukiwaniu info nt. Denona DRA-100, który mi się wizualnie bardzo podoba ale po przeczytaniu kilku wątków tu to chyba przerost formy nad treścią...

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Kamil

 

EDIT: Wolałbym coś mniejszego niż większego gabarytowo.

plan.png

fbfb4bf042d4a951de1897ed96e4.jpg

Edytowano przez Kam1los
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

swietna propozycja kolegi powyżej, czyli Yamaha R-N602 z kolumnami Kef Q350. Ewentualnie jako alternatywa można jeszcze rozwazyć amplituner Onkyo TX-8250 oraz kolumny Focal Chorus 706. Onkyo w stosunku do Yamaha jest trochę spokojniejsze, dokładniejsze, bardziej równe, analityczne. Yamaha jest bardziej ofensywna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Focal natomiast w stosunku do Kef także wyraźniej eksponuje skraje pasma, gra bardzo energicznie, szybko, mocno. Kef to świetna plastyka, spójność, bardzo dobra trójwymiarowa scena muzyczna.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuje za te podpowiedzi. Nie ukrywam, że bardzo ciekawe i chyba w tym kierunku pójdę. Jeśli chodzi o brzmienie to chyba już wyrosłem z basowego dudnienia i wolałbym czysty wyraźny dźwięk wiec chyba Yamaha i Focale które też bardzo podobają mi sie wizualnie (oczywiście postaram się odsłuchać przed wyborem).

Zastanawiam się jeszcze nad tym co napisał Piotr. Na upartego może i wcisnął bym kolumny podłogowe (będzie trochę przestawiania mebli i kombinacji ale jest do zrobienia) tylko pytanie podstawowe - czy to ma sens? Jak widzicie po planie pokoju będę siedział w odległości 2,5-3 m od źródła dźwięku przy założeniu, że kolumny ustawie pod samą ścianą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moim zdaniem nie ma sensu upychać podłogówek. A jeśli już, to moim zdaniem w przypadku kolumn Melodika model mniejszy BL30 MK3. Moim jednak zdaniem lepiej będzie zastosować dobre monitory, które w podobnym budżecie będą klasowo lepsze, a ze względu na wielkość pomieszczenia także bez problemu nagłośnią Twój salon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kam1los Przejdź się jeszcze po salonach i posłuchaj tych zestawów. Co innego teoria, co innego możesz usłyszeć :)  To co piszesz o basie to prawda ale umówmy się nikt nie lubi dudnienia i producenci też o tym wiedzą, chodzi o to ,że i KEF, Focal czy Melodika zagrają inaczej co nie zanczy lepiej lub gorzej. A ,że to Ty będziesz potem tego słuchał to Tobie musi ten dzwięk odpowiadać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mylnie interpretujecie słowa. Nie wcisnę. Po prostu sprawdzić czy pasują. Takie słowa od razu nastawiają negatywnie. 

Dziwnie że przy muzyce której słuchasz akceptujesz wyraźne jasne, agresywne granie góry w połączeniu Yamaha z focalrm 

Na sąsiednim forum nasz wątek jak kolega wtopił przy takim zakupie właśnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...