Skocz do zawartości

Jaki sprzęt stereo do 2k


Dzn

Recommended Posts

Witam. Proszę o radę chce kupić sprzęt grający dla męża do 2 k. Głównie do muzyki ( radio, dnb, pop, rock,)  rzadziej filmy i tv. ( tv z wejściem optycznym )   Zupełnie się na tym nie znam więc proszę o radę czy to ma być mini wieża czy też amplituner plus głośniki?  Pokój około 5x5 m odległość od sprzętu jakieś 3-4 m.   Sprzęt ma być nowy.  Limit 2 tys. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Dziękuję za odpowiedź.  Z tymże tutaj już i te 3k cenowo przekroczenie. Wolałabym jednak więcej nie wydawać zwłaszcza że mąż nie jest żadnym audiofilem.  Czasami lubi posłuchać muzyki i chciałby mieć podłączony zestaw pod tv,  bo głośniki w tv brzmią bardzo kiepsko. nie wymagamy aby było super głośno ( w domu są małe dzieci :) tak więc raczej sprzęt włączamy jest umiarkowanie cicho.   Mąż bardzo uparł się na tego Panasonica i ciekawa jestem czy w tej cenie dostanę coś lepszego. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, jak pisałem, polecam Ci to: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/STEREO/ZESTAWY_STEREO/MCR611___Signature_S20

Sam byłem pozytywnie zaskoczony, jak gra to na moich 20m. Teoretycznie powyżej 20m zaleca się już bardziej kolumny podłogowe ale jak Waszym punktem odniesienia są głośniki z TV, będziecie oczarowani. Polk S20E grają bardzo dobrym basem - oczywiście trzeba pobawić się ustawieniami w amplitunerze, ale to dosłownie kilka kliknięć (po przeczytaniu instrukcji).

Oczywiście nie jest to zestaw do bardzo głośnego słuchania muzyki ale taki zestaw powinien się u Was sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 1Ender napisał:

Wyjaśnij mi co Cię odstrasza od sprzętu używanego? Za 3k można zbudować zestaw używany w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Lepszy przynajmniej o 2 klasy. 

Pozdrawiam 

To się łatwo mówi, gdy ma się doświadczenie liczone w długich latach. Dla nowicjusza, który na tą chwilę nie wie nawet za dobrze co jest do czego, to ogromne ryzyko, że kupi się sprzęt niepełnowartościowy.

Ty porwałbyś się na kuno rzeczy używanej z dziedziny z którą masz pierwszy raz w życiu do czynienia? Np. swoją pierwszą w życiu lustrzankę z obiektywem, czy też klimatyzację do domu lub cokolwiek innego czym wcześniej się nie zajmowałeś i stawiasz w tym pierwsze kroki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy sprzęt audio kupowałem używany i nie żałuję. Zawsze przed zakupem z dziedziny, której nie znam staram się zgłębić temat. O audio dużo czytałem za i przeciw nowe kontra używane. Amplituner stereo vs wzmacniacz. Kino domowe kontra stereo. Padło na używany zestaw stereo, wzmacniacz, odtwarzacz CD, kolumny. Wyniosło mnie to wtedy coś około 1300-1400 zł z przesyłkami. Zakładam budżet 800 zł.. 

Gwarancja w nowym sprzęcie to lipa. A używane, przede wszystkim stare konstrukcje z wyższej półki, gdzie nie oszczędzano na elementach np. 20 - 30 letnie trzymają parametry. Dziwne? Ja też się dziwię. Sprzęt taki wymaga jednak odpowiedniej troski. Trzeba np. odświeżyć luty, ewentualnie wymienić jakiś element. Np. Kondensator. Ale jeżeli poprzedni właściciel dbał to za wiele nie ma do poprawy. Albo wcale. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy czy uzywany to zalezy od podejscia.Czy chcemy sprzet na lata i nie mamy ochoty na czeste zmiany.Wtedy lepiej kupic nowy.Nowy tez moze sie popsuc ale sa to raczej rzadkie przypadki.Jesli uzywamy sprzetu we wlasciwy sposob to powinien nam dlugo sluzyc.Dzis taka dziwna moda by wzmacniacze pakowac do roznych szafek, wnek, zeby bylo modnie.Tam zazwyczaj wentylacja raczej kiepska.I dochodzi do przegrzan.Tu jest sporo osob ktore czesto zmieniaja sprzet.Lubia kombinowac, poznawac inne brzmienia, taka pasja poprostu.Wtedy lepsza opcja jest urzadzenie uzywane.Przeciez nie kazdy w momencie zakupu juz zaklada ze to napewno za rok czy dwa sprzeda.Ja wymyslilem sobie ze bede mial dwa zestawy.Jeden nowy i drugi uzywany.I to jest chyba opcja najlepsza.Z ty ze oczywiscie troszke to kosztuje😄.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma czas i wiedzę ukierunkowaną w tą stronę, aby wgryzać się w nową dziedzinę. Jak jesteś w czymś nowy, to możesz nawet nie wiedzieć że o czymś nie wiesz. Nie każdy chce ryzykować, bo zwłaszcza dla osoby świeżej w danej dziedzinie, to jednak ryzyko. Poza tym autorka tematu nie kupuje dla siebie, tylko na prezent. Prezent jednak powinien być nowy i bez śladów eksploatacji.

Gdzie jak gdzie, ale w tej konkretnej sytuacji moim zdaniem używany sprzęt odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.  Naprawdę bardzo dziękuję. Poprzegladam wszystkie propozycje które padły.  Dobrze chyba że zapytałam tutaj bo już miałam kupić tamtego Panasonica.    

Przesiadka będzie właściwie z mini wieży panasonic Sa AK 44. Źródłem dźwięku będzie tv,  pliki muzyczne na pendrive,  rzadziej płyty oraz radio. Tak więc porządany jest zestaw z CD, radio,, USB,  wejściem optycznym, bluetooth,  

Czy ten zestaw pionier plus magnat nie potrzebuje już wzmacniacza? ( pytam bo się nie znam.... Niestety. ) 

I dalej: sprzęt musi być nowy właśnie dlatego że się na tym nie znam oraz ponieważ to.ma być prezent. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował coś zupełnie innego co zagra dużo lepiej :) .

Kolumny Kef Q350 za 2 tys 

I do tego wzmacniacz cyfrowy na prawdę dobrze grający choć maleńki SMSL Q5pro za 549 zł

Jeśli nie macie jakiegoś DVD lub blueraya to w reszcie budżetu można nabyć coś takiego :) .

np. SONY BDP-S3700 za 370 zł

TV można do niego podłączyć złączem optycznym, BD coaxialnym i zostaje jedno wejście analogowe oraz USB do podłączenia komputera.

To powinno zagrać na prawe bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 07:56, S4Home napisał:

Wszystko fajnie ale do 25 metrów nie szukamy sprzętu małego.

W tej cenie jeśli nowy to Pioneer a30 albo Marantz pm6006 i stx electrino 250. Nie wiem czy nie naciągnięty ale warto.

Jednak mini wieża się tu nie sprawdzi

A dlaczego w 25m miniwieza ma się nie sprawdzić? Jak każda z nich ma ponad 50 Wat na kanał A to w zupełności wystarczy zeby nagłośnić większe pomieszczenia? Po za tym Marantz 6006 ma tylko trochę więcej mocy, więc jaka jest różnica? :) kilka wat więcej to nawet nie 1 decybel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten Pianocraft jakoś dałby radę z napędzeniem lepszych kolumn niż te które są w zestawie z nim, jednak sama moc jeszcze niewiele mówi o możliwościach dynamicznych wzmacniacza. On jest raczej przewidziany do niezbyt wymagających monitorów. Ten SMSL Q5 pro ma 50W mocy lecz bardzo wydajnych dynamicznie, kolumny również musza móc wykorzystać moc i dynamikę wzmacniacza. Wiele kolumn przy faktycznej mocy kilkunastu watów w trakcie słuchania muzyki osiąga kres swoich możliwości w ramach grania bez nadmiernych zniekształceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

A dlaczego w 25m miniwieza ma się nie sprawdzić? Jak każda z nich ma ponad 50 Wat na kanał A to w zupełności wystarczy zeby nagłośnić większe pomieszczenia? Po za tym Marantz 6006 ma tylko trochę więcej mocy, więc jaka jest różnica? :) kilka wat więcej to nawet nie 1 decybel

W cenie 2-3 k jaka sensowną miniwieze mogłabym kupić?  Jest coś wartego polecenia?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...