Skocz do zawartości

Jaki sprzęt stereo do 2k


Dzn

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niekiedy mam wrażenie że osoby oblatane w temacie mają problemy z wczuciem się w potrzeby i zdolności percepcji osoby początkującej. Dodatkowo te nietrafione propozycje - amplituner bez wejścia optycznego, gdzie autorka pisze wyraźnie że chce mieć możliwość podpięcia TV pod wejście optyczne.

Ja upieram się przy Marantz MCR611 + Polk S20E. "Wszystkomający" aplituner i kolumny grające ładnym basowym brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Radosław Zasadziński napisał:

Niekiedy mam wrażenie że osoby oblatane w temacie mają problemy z wczuciem się w potrzeby i zdolności percepcji osoby początkującej. Dodatkowo te nietrafione propozycje - amplituner bez wejścia optycznego, gdzie autorka pisze wyraźnie że chce mieć możliwość podpięcia TV pod wejście optyczne.

Ja upieram się przy Marantz MCR611 + Polk S20E. "Wszystkomający" aplituner i kolumny grające ładnym basowym brzmieniem.

Dziękuję bardzo za propozycję.  Raczej zdecyduje się na ten zestaw.  ma wszystko czego potrzebuje. A mam jeszcze pytanie. Subwoofer będzie też potrzebny?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzn napisał:

Dziękuję bardzo za propozycję.  Raczej zdecyduje się na ten zestaw.  ma wszystko czego potrzebuje. A mam jeszcze pytanie. Subwoofer będzie też potrzebny?  

Jak to gra, możesz posłuchać w Salony Denon w Arkadii. W innych punktach też mogą mieć taki komplet do odsłuchania. Możesz też posłuchać w innych sklepach, np.: https://www.q21.pl/marantz-mcr611-polk-audio-s20e.html

Ja używam bez suba, bo po lekkiej zabawie na amplitunerze kolumny ładnie wypełniają mój 20 metrowy salon (częściowo otwarty), więc u Was pewnie też się sprawdzą.

Suba rozważam na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Miras23 napisał:

A dlaczego w 25m miniwieza ma się nie sprawdzić? Jak każda z nich ma ponad 50 Wat na kanał A to w zupełności wystarczy zeby nagłośnić większe pomieszczenia? Po za tym Marantz 6006 ma tylko trochę więcej mocy, więc jaka jest różnica? :) kilka wat więcej to nawet nie 1 decybel

Oczywiście że się nie sprawdzi?

50w? Czego? Podłącz to urządzenie do miernika poboru prądu. I zobacz ile realnie może oddać .

50 w to zdecydowanie za dużo. Pm6006 jest znacznie bardziej wydajny. Do tego małe.monitory na 25 m grają jak z pudełka 

Jeśli uważasz że będzie ok to w porządku. Ja mówię nie.

 

18 godzin temu, MobyDick napisał:

Ja bym odradzał miniwierzę. Tamten wzmacniacz SMSL-a będzie znacznie lepszy, a do odtwarzania płyt wystarczy napęd optyczny typu blu-ray i lepiej sie sprawdzi do odtwarzania plików.

Ja tak samo.

15 godzin temu, Radosław Zasadziński napisał:

Niekiedy mam wrażenie że osoby oblatane w temacie mają problemy z wczuciem się w potrzeby i zdolności percepcji osoby początkującej. Dodatkowo te nietrafione propozycje - amplituner bez wejścia optycznego, gdzie autorka pisze wyraźnie że chce mieć możliwość podpięcia TV pod wejście optyczne.

Ja upieram się przy Marantz MCR611 + Polk S20E. "Wszystkomający" aplituner i kolumny grające ładnym basowym brzmieniem.

Upierasz się bo to masz.

To standard forumowy. Ale sam e innym temacie szukasz do tego zestawu subwoofera już.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Upierasz się bo to masz.

To standard forumowy. Ale sam e innym temacie szukasz do tego zestawu subwoofera już.

Nie upieram się, tylko ponieważ mam, wiem że gra to nieźle. Szukam sub-a bardziej na zasadzie, że może da się z dobrego zrobić jeszcze lepsze.

Patrzę po prostu na to co radzą inni i mam wrażenie że nie czytają tego co pisze autorka (nie mam na myśli Ciebie). Doradzanie osobie początkującej aby bawiła się w używki i to jeszcze z czymś co ma być prezentem. Na koniec doradzanie czegoś bez wejścia optycznego, gdzie autorka wyraźnie pisze że chce pod to podłączyć TV.

Jasne że najlepiej postawić porządny amplituner i solidne kolumny podłogowe, ale chyba wszyscy zapominają że autorka zaczynała od budżetu 2 tys. PLN, a 3 tys. to jest już granica granic. Ale jeśli nie ma ograniczeń wielkości zestawu, to może w tych 3 tys. już jej coś sensownego dobierzesz. Ja tylko dałem swój głos w dyskusji. Choć pamiętaj że autorka tematu chce w tym mieć również CD.

Edytowano przez Radosław Zasadziński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z Marantzem-nini wydaje się sensowny ze względu na funkcjonalność. Wszystko w jednym sklepie i to spora zniżką. Ja zaproponowałem lepszy wzmacniacz i kolumny które do niedawna kosztowały 3 tyś i sądzę że pewnie są dużo lepsze od Polków. Jako napęd do odtwarzania płyt wystarczy coś co sprawdzi się również w filmach, skoro wszystko ma stać obok TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, Radosław Zasadziński napisał:

Na koniec doradzanie czegoś bez wejścia optycznego, gdzie autorka wyraźnie pisze że chce pod to podłączyć TV.

Zauważ że zestaw zaproponowany przeze mnie mieścił się w pierwotnym budżecie a gdybyś się bardziej zagłębił w temat to zauważył byś iż mikrowieża na którą był zdecydowany mąż autorki także nie posiada wejścia optycznego. Poza tym zaznaczyłem iż jest to zestaw minimalistyczny ( a jestem przekonany że zagra lepiej od Twojego zestawu).

10 minut temu, Marioxxl74 napisał:

 

 

Edytowano przez Marioxxl74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 21:22, MobyDick napisał:

Ja bym proponował coś zupełnie innego co zagra dużo lepiej :) .

Kolumny Kef Q350 za 2 tys 

I do tego wzmacniacz cyfrowy na prawdę dobrze grający choć maleńki SMSL Q5pro za 549 zł

Jeśli nie macie jakiegoś DVD lub blueraya to w reszcie budżetu można nabyć coś takiego :) .

np. SONY BDP-S3700 za 370 zł

TV można do niego podłączyć złączem optycznym, BD coaxialnym i zostaje jedno wejście analogowe oraz USB do podłączenia komputera.

To powinno zagrać na prawe bardzo dobrze.

Mamy ps4 i jakieś DVD soniaszka też jest. Czy ten zestaw kolumny plus wzmacniacz podlacze pod  tv? Są tam wejścia USB bluetooth i radio?   

Dnia 27.05.2019 o 19:26, Marioxxl74 napisał:

A jeśli miałoby być naprawdę minimalistycznie i w okolicach pierwotnego budżetu to myślę że sprawdziłby się zestaw: Pioneer SX-10AE i kolumny Magnat Shadow 203.Zagra bez wątpliwości lepiej niż ten Panasonic i spokojnie powinien zmieścić się w dwóch tysiącach.

Jeśli nie ma wejścia optycznego to będę musiała dokupić konwerter aby podłączyć pod tv?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzn napisał:

Mamy ps4 i jakieś DVD soniaszka też jest. Czy ten zestaw kolumny plus wzmacniacz podlacze pod  tv? Są tam wejścia USB bluetooth i radio?   

Jeśli nie ma wejścia optycznego to będę musiała dokupić konwerter aby podłączyć pod tv?  

Wszystkie urządzenia podłączasz po portach HDMI do TV, a z TV wyjściem optycznym wyprowadzisz dźwięk do wzmacniacza/amplitunera.

Tylko naprawdę chcesz takie minimalistyczne rozwiązanie jak SMSL Q5 Pro? To jest sam wzmacniacz, który raczej nadaje się do napędzenia małych kolumn. A potem dokładanie z "klocków" potrzebnego wyposażenia jak CD. Nie lepiej kupić coś co ma wszystko w jednym?

Ale przede wszystkim zanim kupisz, przejdź się do sklepu i posłuchaj tego co chcesz nabyć, aby uniknąć rozczarowania. Ja przy swoim zakupie miałem efekt wow, zwłaszcza po ustawieniu u siebie w salonie. Rożnica do poprzedniego "urządzenia grającego" była spora. Może na miejscu w jakimś salonie w zakładanym przez Ciebie budżecie doradzą Ci coś innego, równie optymalnego. Ale jak pisałem, najpierw odsłuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Radosław Zasadziński napisał:

Ale przede wszystkim zanim kupisz, przejdź się do sklepu i posłuchaj tego co chcesz nabyć, aby uniknąć rozczarowania. Ja przy swoim zakupie miałem efekt wow, zwłaszcza po ustawieniu u siebie w salonie. Rożnica do poprzedniego "urządzenia grającego" była spora. Może na miejscu w jakimś salonie w zakładanym przez Ciebie budżecie doradzą Ci coś innego, równie optymalnego. Ale jak pisałem, najpierw odsłuchaj.

Dokładnie, moim zdaniem najlepszą opcją i prezentem będzie jak zabierzesz męża jako niespodzianka do takiego salonu audio i razem wspólnie posłuchajcie i wybierzecie.Pamietaj że każdy z nas słyszy inaczej i wybór z góry takiego sprzętu czasem może okazać się nie trafionym prezentem.Przemyśl to na spokojnie i przede wszystkim nie kupuj w ciemno tego co Ci tu proponujemy,uwierz w sprzęcie audio łatwo 3tys. umoczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzn napisał:

Mamy ps4 i jakieś DVD soniaszka też jest. Czy ten zestaw kolumny plus wzmacniacz podlacze pod  tv? Są tam wejścia USB bluetooth i radio?   

Jeśli nie ma wejścia optycznego to będę musiała dokupić konwerter aby podłączyć pod tv?  

SMSL Q5 pro to wzmacniacz cyfrowy wyposażony w wejścia cyfrowe optyczne, coaxialne i USB do podłączenia komputera i jedno wejście analogowe. Można do nich podłączyć urządzenia które mają odpowiednie wyjścia lub to co jest podłączone do TV może z jego wyjścia optycznego być przesyłane dalej do wzmacniacza.  Wygląda bardzo minimalistycznie ale ma regulacje barwy i 7 ustawień equalizera. Ma małe gabaryty lecz wykonany jest bardzo porządnie. Cała obudowa jest z aluminium barwionego elektrochemicznie. Styki złącz elektrycznych są złocone. wewnatrz jest oparty o dobrej jakosci komponenty renomoiwanych producentów. Jego obudowa jest mała , co może mylić i przywodzić na myśl typowe micro-wieże. Zawarta w nim elektronika nie potrzebuje więcej miejsca a zasilacz jest zewnętrzny i przypomina zasilacze do laptopów. Gra na takim poziomie że może zawstydzić wzmacniacze o dużych gabarytach kilka razy od niego droższe, a na pewno kosztujące po kilka tyś pianocrafty itp. zostawia jakością dźwięku daleko w tyle. Jest bardzo wydajny dynamicznie. Ma jednak moc 50W na kanał ( wczesniej produkowane miały 45W ). To zupełnie wystarczająca moc do słuchania muzyki w warunkach domowych na kolumnach o przeciętnej skuteczności lub nawet dość niskiej. Jako ze jest to wzmacniacz jest tylko wzmacniaczem i podłącza się do niego to co się chce. Można podłączyć do niego np. adapter bluetooth. Dobrej jakości taki adapter można kupić poniżej 100 zł. Każdy odtwarzacz DVD odtwarza płyty CD i stawianie dodatkowego napędu nie ma tu sensu. Ten wzmacniacz sam jest przetwornikiem cyfrowo/analogowym i podłączanie CD do jego wyjścia analogowego nie miało by tu żadnego sensu.

Do tego wzmacniacza jest sens podłączać kolumny za kilka tys zł i droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radosław Zasadziński napisał:

Wszystkie urządzenia podłączasz po portach HDMI do TV, a z TV wyjściem optycznym wyprowadzisz dźwięk do wzmacniacza/amplitunera.

Tylko naprawdę chcesz takie minimalistyczne rozwiązanie jak SMSL Q5 Pro? To jest sam wzmacniacz, który raczej nadaje się do napędzenia małych kolumn. A potem dokładanie z "klocków" potrzebnego wyposażenia jak CD. Nie lepiej kupić coś co ma wszystko w jednym?

Ale przede wszystkim zanim kupisz, przejdź się do sklepu i posłuchaj tego co chcesz nabyć, aby uniknąć rozczarowania. Ja przy swoim zakupie miałem efekt wow, zwłaszcza po ustawieniu u siebie w salonie. Rożnica do poprzedniego "urządzenia grającego" była spora. Może na miejscu w jakimś salonie w zakładanym przez Ciebie budżecie doradzą Ci coś innego, równie optymalnego. Ale jak pisałem, najpierw odsłuchaj 

Narazie tylko zapytałam aby mieć pełny obraz sytuacji. Puki co myślę że zdecyduje się na ten zestaw Marantz - muszę tylko dozbierać jeszcze parę złotych:).  Opcja z odsulchem może i fajna ale mi słoń nadepnal na ucho więc nic mi to nie da :) zaufam waszym opiniom w tym temacie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dzn napisał:

Narazie tylko zapytałam aby mieć pełny obraz sytuacji. Puki co myślę że zdecyduje się na ten zestaw Marantz - muszę tylko dozbierać jeszcze parę złotych:).  Opcja z odsulchem może i fajna ale mi słoń nadepnal na ucho więc nic mi to nie da :) zaufam waszym opiniom w tym temacie.  

Uwierz mi, odsłuch da Ci sporo. Możliwe że nie słuchałaś nigdy poważnego zestawu....prawdę mówiąc ja też wcześniej poruszałem się wśród głośników komputerowych i soundbar-ów, nie jestem audiofilem, a jak pracownik salonu pokazał mi to co ostatecznie kupiłem, nie mogłem uwierzyć ile tam więcej słychać.

Zatem o ile nie masz kilkuset kilometrów do najbliższego salonu audio (bo nie wiemy gdzie mieszkasz), podjedź gdzieś i posłuchaj.

Edytowano przez Radosław Zasadziński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś jednak wiedzieć że to jak będzie grał sprzęt głównie zależy od kolumn i w drugiej kolejności wzmacniacza który je napędza. Dlatego zaproponowałem coś co dobrze gra i nie wykorzystuje do końca założonego 3tyś i jak już pisałem rozumiem że opcja z Marantzem jest tu znacznie wygodniejsza logistycznie ( bo wszystko na raz z jednego źródła ) i wszytko w jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dzn napisał:

Opcja z odsulchem może i fajna ale mi słoń nadepnal na ucho więc nic mi to nie da :) zaufam waszym opiniom w tym temacie.

Dlatego zrób niespodziankę mężowi, nie mów nic gdzie jedziecie i zabierz Go na odsłuch i niech wtedy wybierze sprzęt. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta opcja ma ta wadę że w salonie można posłuchać tylko to co jest akurat  w nim i często ceny w sklepie stacjonarnym są wyższe niż nawet te które ten sklep oferuje w necie. Dlatego zwykle przy kupowaniu sprzętu audio zaleca się wybrać sobie odpowiednie dla siebie kolumny a potem dobiera się do nich wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat rzeka co do słuszności postępowania i wyboru ile osób tyle rad, a z cenami też jest różnie, często za gotówkę na miejscu można negocjować, a moim zdaniem taki odsłuch na miejscu na początku nawet jest wskazany,tu też nikt nie karze kupować odrazu, a bezpieczniej dla portfela niż branie czegoś kompletnie w ciemno i później zwracanie jeżeli się nie sprawdzi. Pamiętaj  że to Twoja decyzja, my możemy tylko coś polecać, sugerować co warto posłuchać, sprawdzić, ja Ci tego nie powiem bierz to i to w 100% mąż będzie zadowolony,bo każdy z nas odbiera dźwięki inaczej, wtedy powinno wyglądać to tak np. 

Kup smsl+kefy, mąż będzie w 100% zadowolony, jeżeli nie to zwrócę Ci kasę za sprzęt😉

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, odsłuch w salonie pozwala zrobić wstepna selekcje co się nam podoba, a co nam nie odpowiada.

@Dzn czy Tobie słoń nadepnął na ucho czy nie nadepnął, wybierz sie do salonu i posłuchaj, to co się podoba komuś innemu nie koniecznie musi spełniać Twoje oczekiwania. Ja do wizyty w salonie przygotowywałem sie w ten sposob ze miałem liste to co mnie może zainteresować a jest na stanie w salonie który zamierzam odwiedzić, ceny tych komponentów u konkurencjii, z dużo lepszej pozycji sie negocjuje kiedy możesz udowodnić że konkurencja oferuje lepsze ceny 🙂 Obsluchany i wybrany zestaw zamów przez internet, masz 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny! Umów sie ze sprzedawcą aby wysłał Ci linka z wynegecjonowaną cena na maila. Kiedy już kupisz, jak już wcześniej koledzy napisali, daj sie wygrzać głosnikom, dzwięk zmienia się i to bardzo! 

 

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

Z drugiej strony, odsłuch u siebie w domu ma największy sens, bo akustyka w salonie może być zupełnie inna. Bywa że ktoś czuje się rozczarowanym, bo w salonie grało dużo lepiej. Do tego szczególnie nowe kolumny musza trochę pograć aby było sens je oceniać.

I tu racja, że takie ryzyko też istnieje, dlatego napisałem temat rzeka plusów i minusów,ostatnio naszła mnie taka myśl, a co jeżeli osoba która wynajmuje mieszkanie i co jakiś czas się przeprowadza to sprzęt też za każdym razem ma testować na miejscu i wymieniać😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...