Skocz do zawartości

Soundbar + subwoofer do 4000 PLN


weniek

Recommended Posts

Dzień dobry,

na początek symboliczne "cześć", gdyż jest to mój pierwszy post.

Od kilku tygodni noszę się z zamiarem zakupu zestawu jak w tytule. Znalazłem to forum i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi doradzić. Budżet orientacyjny 4k, można naginać jeśli sprzęt ma być naprawdę super. Przeznaczenie: 50% muzyka (koniecznie łączność z telefonem), 50% filmy. Pokój 30m2 z aneksem (na ścianie prostopadłej do TV). Podłoga: panele, sufit na 2,90, wnętrze raczej twarde, bez "wygłuszaczy". Narożnik oddalony jest o ok. 5m od telewizora, nie ma gdzie umieścić dodatkowych satelitek, dlatego szukam soundbara, a nie porządnego kina. Dodam, że telewizor ma HDMI ARC, więc kabelki ograniczam do minimum mając na uwadze, że do oglądania filmów z takiej odległości może zdarzyć się potrzeba przeniesienia soundbara trochę bliżej.

Aktualnie mam dwa typy: Bose 500 (+subwoofer 500) i Yamaha 2700. Na liście był też Denon Heos Cinema HS2, ale wczoraj z niej wypadł. Co spośród tych dwóch sprzętów polecacie? Czy może jest coś jeszcze co powinienem rozważyć? Gdzieś z tyłu głowy chodzi mi też Bose 700 z subwooferem 700 (chociaż znacznie przekracza budżet) - słyszałem go dwukrotnie i moc, nawet przy niskiej głośności, na długo zostaje w pamięci. Pozostałych również słuchałem, ale odsłuch w idealnych warunkach nijak ma się do docelowego pomieszczenia, gdzie sprzęcik będzie używany. 

pozdrawiam,
Błażej

Edytowano przez weniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

57 minut temu, weniek napisał:

nie ma gdzie umieścić dodatkowych satelitek, dlatego szukam soundbara, a nie porządnego kina

więc czemu nie bierzesz pod uwagę klasycznego stereo? soundbar to "zło" i śmiem twierdzić, że nie znajdziesz na tym forum zbyt wielu jego zwolenników.

Po prostu w tych pieniądzach można dużo lepiej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dlaczego soundbar? Głównie z racji swoich wymiarów. Wszystko zamknięte w jednej obudowie, którą podwieszam pod TV i ew. przenoszę na czas oglądania filmu. Kable i wykorzystanie miejsca ograniczone do minimum.

Stereo to problem z umieszczeniem gdzieś amplitunera (może by się go nawet gdzieś tam w szafce dało od biedy schować), dwa głośniki (które musiałbym gdzieś podwiesić, bo bardzo nie chcę stawiać nic dodatkowego na podłodze) i zakładam, że subwoofer (nie orientuję się czy będzie opcja BT, żeby sobie go przenosić w miarę potrzeby). Narożnik nie jest idealnie przez TV, więc o ile TV jestem w stanie na dość długim ramieniu (80cm) wyciągnąć i przesunąć na bok tak żeby mieć ekran na wprost twarzy w momencie oglądania, to do tego musiałbym jeszcze rozkładać sobie głośniki. Strasznie sporo zachodu z takim rozwiązaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pokaż proszę plan pomieszczenia. Boję się, że Twoje pomieszczenie jest zbyt duże i trudne do nagłośnienia dla soundbaru. Jeśli jednak soundbar, to koniecznie spójrz na Focal Dimension Bar / Sub Air / APTX, moim zdaniem pod względem jakości dźwięku rozwiązanie najlepsze.

Natomiast jeśli w połowie będzie wykorzystywał zestaw do odsłuchu muzyki, namawiałbym na klasyczny system. Spójrz proszę np. na Onkyo TX-8270 (pełna funkcjonalność sieciowa, złącza HDMI) które możemy połączyć z kolumnami np. Pylon Audio Pearl 27, Monitor Audio MR6 i wiele innych. Dźwiękowo będzie to na pewno znacznie lepsze rozwiązanie.

Przemyśl temat, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Odkopałem gdzieś projekt wnętrza, usunąłem niepotrzebne elementy, dodałem kilka kolorów, żeby łatwiej się czytało. Na niebiesko zaznaczyłem miejsce, w którym jest telewizor w momencie kiedy jest na ramieniu i oglądamy film. Telewizor w rzeczywistości jest szerszy (trochę ponad 1,5m). Lewa i prawa strona szafki pod telewizorem jest zagospodarowana, zmieszczę tam max subwoofer.

 

 

 

pomieszczenie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, weniek napisał:

Aktualnie mam dwa typy: Bose 500 (+subwoofer 500) i Yamaha 2700.

A o czymś co ma namiastkę stereo myślałeś?

Ostatnio słuchałem u sąsiada mojego znajomego Dali Kubik (wprosiłem się żeby posłuchać) super soundbar, a bardziej to takie położone dwa monitory😊 może warto sprawdzić ?

https://www.dali-speakers.com/pl/głośniki/kubik/

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Focal dimension jest akceptowalnym złem. 

Moim zdaniem jakbym miał taki budżet kupił bym stereo albo nic. Soundbar ani nie jest ładny, ani nie ma designu do nowych wnętrz jak myśli wiele osób i nie robi też wrażenia na gościach tydzień na domownikach jak gra.

Więc jak musisz to focal.

Ale polecam stereo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...