Skocz do zawartości

Yamaha as 701 + zestaw kolumn


Kamill00

Recommended Posts

Witam.

Założę nieco podobny temat jak 2 tygodnie temu ponieważ po pracach moderacjnych w tamtym tygodniu wykasowano 3-4 odpowiedzi forumowiczów w mojej sprawie.

Otóż: 

Zdecydowałem się wymienić amplituner stereo HK 3770 na wzmacniacz Yamaha as 701. Yamaha ma opcję podłączenia czterech kolumn + wybór aby grały głośniki a+b na czym w głównej mierze bardzo mi zależało ponieważ nie wyobrażam sobie aby grały u mnie same dali zensor 7 lub same kef kht 9000.

Wiem co to stereo, ale słuchając wokalu z dali uzyskuje efekt jak byśmy słyszeli wokalistę który śpiewa z przestawioną dłonią do ust a włączenie Kef-ów nagle tworzy efekt gdybyśmy mieli wokalistę rzeczywiście przed sobą z niemal idealnie czystym wokalem. Nieważne.... to tylko moje odczucia.

Pytanie:

Nie znam się na omach, łomach i tym podobnych rzeczach dla mnie to ma po prostu grać.... nie chcę i nie potrafię przeliczać impedancji i bawić się w takich tematach dlatego pytam ekspertów: Czy jeśli do tego wzmacniacza podłączę Dali które mają impedancję 4 ohm i kefy ktore maja 8 nie wyrządzę w tym żadnej krzywdy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Skoro akceptujesz spadek mocy i wiesz że tak nie słucha się w stereo przemilcze to :)

 

odpowiem tylko na pytanie.

tak możesz podłączyć i jedne i drugie kolumny jednocześnie.

Piotr

I super. Dziękuję za konkretną odpowiedz :)

Z nową w moim systemie Yamaha Zobaczę jak chodzą Dali i Kef-y oddzielenie, ale przynajmniej z Harmana dla mnie dźwięk z ustawionych Niemal w jednym rzędzie czterech kolumn grających na raz Jest zdecydowanie lepszy.

Był u mnie człowiek który ustawiał mi Gramofon, od 30 lat jest melomanem od kilku lat określa się mianem audiofila i słuchając mojego zestawu również stwierdził że gdyby przyszło mu mieszkać w moim mieszkaniu i posiadałby sprzęt taki sam jak ja to zdecydowanie te kolumny grające na raz brzmią lepiej jak pojedynczo (robiliśmy test na kilku różnych płytach scorpionsów, Dire Straits). Była u mnie koleżanka dla której najlepsza muzyka pochodzi z YouTube :D (odwrotność audiofila).... Puściłem jej muzykę przełączając głośniki A B lub a plus b ewidentnie stwierdziła że najlepszy dźwięk jest z tego trzeciego połączenia.... identyczny test przeprowadziłem na koledze który słucha muzyki z zestawu kina domowego Yamahy.... z zamkniętymi oczami wybrał opcję a plus b.

To tylko tak w temacie że mimo iż stereo polega na graniu dwóch kolumn to jeśli lepszy dźwięk dla naszego ucha pochodzi z czterech to chyba jednak warto wybrać taką opcję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jeszcze jaki odtwarzacz sieciowy powinienem dorzucić do tego zestawu to znaczy Yamaha as701 plus umówmy się że tylko Kolumny Dali zensor 7?  Myślicie że wystarczy mi Yamaha WXAD 10 czy bardziej myśleć o NP S303? Zostałbym już przy firmie Yamaha ale ani nie chce sprzętu z najniższej półki a z drugiej strony nie wiem czy swoim sprzętem wykorzystam możliwości sprzętu dwa razy do droższego. W zasadzie chodzi mi tylko o odtwarzanie plików ze Spotify a żadne radia internetowe i tym podobne mnie nie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karo napisał:

Google chromecast nie chcesz?

Nie.... jakoś to do mnie nie przemawia. Wiesz.... zamiast takiego Chromecast a to równie dobrze Puszczę sobie muzykę z YouTube na telewizorze poprzez optyk na wzmacniacz.

Wiem że odtwarzacz sieciowy za tak zwany 1500 zł to nie jakiś szał A tak naprawdę Niska półka, chociaż ta Yamaha NP S303 jest chwalona przez recenzentów jako sprzęt porównywalny jakością do półki cenowej         2 500- 3000 zł to jak policzę sobie moje kolumny kupione jako nowe, wzmacniacz nowy, gramofon+ wymianę wkładki, kable i stolik.... to już nie licząc głośników kef kht 9000 wychodzi pewnie za 12 koła więc jakoś za bardzo nie chcą urządzenia za tak zwaną stówkę..... to znaczy przepraszam bo jeśli zagra tak jak na przykład taka Yamaha to chcę i to bardzo :D

15 godzin temu, S4Home napisał:

Skoro akceptujesz spadek mocy i wiesz że tak nie słucha się w stereo przemilcze to :)

 

odpowiem tylko na pytanie.

tak możesz podłączyć i jedne i drugie kolumny jednocześnie.

Piotr

Powiem tak: od ok 5 godz HK 3770 leży w szafie a gra Yamaha AS 701..... włączając głośniki a plus b można powiedzieć że nie słyszę różnicy jak przy opcji samych głośników A, którymi są Dali..... Zensory stały się innymi głośnikami nie do poznania, a przy okazji w szafie wylądował sub Harmana, bo..... jest mi już niepotrzebny. Sam w to nie wierzę jaka zrobiła się przemiana całego systemu Po zmianie amplitunera na wzmacniacz

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy lata moim pierwszym stereo była Yamaha RN 500 plus Dali Zensor 3. Następnie Onkyo DX 6850, w styczniu Klipsch R110sw a od miesiąca Yamaha AS701. Brakowało mi możliwości streamingu z dysku sieciowego więc patrzyłem na to, co ci wyżej Piotr poleca. I na tą chwilę jest Google Chromecast Audio. Po optyku do Yamahy a TV optykiem do Fiio D03k.

Na tą chwilę Chromecast zdaję egzamin na 5. Do tego Tidal HiFi i moje Onkyo się kurzy (na szczęście laser ok). Także nie skreślaj Googla zwłaszcza że kosztuje około 110 złotych obecnie a jak nie podejdzie to sprzedaż  zawsze.

P.S. Klipsch dlatego że brakowało mi niskich częstotliwości jednak..... teraz już wiem jak bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie i przestrzeń dla kolumn. O 3 lata za późno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...