Skocz do zawartości

Wybór zestawu KD - Jamo + Onkyo


Marcin7000

Recommended Posts

Dzień Dobry forumowiczom,

Piszę z prośbą o radę przy wymianie mojego już bardzo leciwego kina domowego. Aktualnie posiadam amplituner Yamaha RX-V450 z kolumnami 5.0 Eltax Universe. Dla mnie brzmienie jest OK, choć brakuje basu w filmach. Nietety brak złącz HDMI, wsparcia asystenta głosowego oraz niepasująca okleina (czereśnia) kolumn każą mi szukać czegoś nowego. Mój cel to nie wydać za dużo, nie pogorszyć jakości dźwięku, ulepszyć sterowanie zestawem. Jak to widzę na razie:

* pomieszczenie 33m2 (kwadrat)

* budżet 4 tyś pln (im mniej wydam, tym lepiej)

* kolumny 5.0 Jamo s628 w wybarwieniu białym (nie jest to lakier, tylko imitacja białego drewna), do dostania za 2tyś pln

* amplituner onkyo tx-nr686 do dostania do 2tyś pln

* użytkownie 50% tv, netflix, 40% muzyka cyfrowa typu spotify, 5% radio, 5% gramofon

W grę wchodzą tylko nowe urządzenia.

Z góry dziękuję za radę, czy idę w złym czy dobrym kierunku. Za czym ewentualnie powinienem się rozejrzeć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

jeszcze za subwooferem, żeby później znowu nie odnosić wrażenia, że

;) 

Patrząc na Jamo S628, kolumny główne maja po bokach 24cm głośniki niskotonowe. Teoretycznie mógłbym spróbować mniejszy model S626 plus najmniejszy sub, ale budżet na pewno wtedy przekroczę 😑, więc tutaj pojawia się dylemat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jamo s606 i te boczne głośniki szału nie robią i o wiele lepiej jak jest osobny subwoofer. 

5 godzin temu, Marcin7000 napisał:

Aktualnie posiadam amplituner Yamaha RX-V450 z kolumnami 5.0 Eltax Universe. Dla mnie brzmienie jest OK, choć brakuje basu w filmach

Brakuje, ponieważ nie masz subwoofera, a on tu gra pierwsze skrzypce w filmach jeżeli chodzi o bas i efekty bum, bum. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolumny Jamo nie są dobrym pomysłem jeśli chcesz polepszyć jakość dzwięku. Masz duże pomieszczenie, proponuję zestaw Onkyo TX-NR686 z kolumnami Audio Pro Avanto HTS 5.0. To konfiguracja, która moim zdaniem w pełni Cię usatysfakcjonuje tak pod względem wyposażenia, jaki i przede wszystkim dzwięku, dynamiki.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

A idź z tymi kolumnami. Basu to one nie mają wcale. Jeden z większych 💩 na rynku. 

Onkyo jest ok pomysłem. Znacznie lepiej zagra Polk t531, taga 606 czy quadral 6500le.

+ Sub!

Piotr

Dzięki za odpowiedź, z tego co na szybko sprawdziłem, to tylko Taga 606 jest w białym wybarwieniu, a to niestety jest poza muzyczne wymaganie, którego nie przeskoczę. Czy do zestawu Taga Harmony, i pomieszczenia sub TSW-90 będzie odpowiedni?

3 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

kolumny Jamo nie są dobrym pomysłem jeśli chcesz polepszyć jakość dzwięku. Masz duże pomieszczenie, proponuję zestaw Onkyo TX-NR686 z kolumnami Audio Pro Avanto HTS 5.0. To konfiguracja, która moim zdaniem w pełni Cię usatysfakcjonuje tak pod względem wyposażenia, jaki i przede wszystkim dzwięku, dynamiki.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Dziękuję za przedstawioną propozycję - przyznam, że o tym producencie nie słyszałem. Na odsłuch niestety się nie wybiorę, bo mam ponad 700km ;) Rozumiem, że ten zestaw pomimo braku głośnika niskotonowego, nie będzie sprawiał wrażenia niedostytu KD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin7000 napisał:

Dzięki za odpowiedź, z tego co na szybko sprawdziłem, to tylko Taga 606 jest w białym wybarwieniu, a to niestety jest poza muzyczne wymaganie, którego nie przeskoczę. Czy do zestawu Taga Harmony, i pomieszczenia sub TSW-90 będzie odpowiedni?

Dziękuję za przedstawioną propozycję - przyznam, że o tym producencie nie słyszałem. Na odsłuch niestety się nie wybiorę, bo mam ponad 700km ;) Rozumiem, że ten zestaw pomimo braku głośnika niskotonowego, nie będzie sprawiał wrażenia niedostytu KD?

W przypadku Audio Pro kolumny przednie mają potężne boczne głośniki basowe, na pewno basu w tej konfiguracji nie zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin7000

żadne, podkreślę jeszcze raz - żadne fronty nie zastąpią sub'a w przetwarzaniu ścieżki 5.1.

Jeżeli chcesz się czarować, że bez sub'a dasz radę, to ok, to jest Twój wybór.

Ale zakładam się o przysłowiową flaszkę, że niebawem wrócisz z tematem, jaki sub w budżecie xxxxx, ponieważ

19 godzin temu, Marcin7000 napisał:

brakuje basu w filmach. 

;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie rozumiem.

Czego nie spełnia taga?

Sub taga jest słabym pomysłem. Magnat 302 gra dwie klasy lepiej. 

I zgadzam się z przedmówca. Nie ważne jak potężne basowce będą z boku. Będzie to imitacja kina. Do póki suba nie będzie.

Piotr

Niegramatycznie sformułowałem zdanie. Taga spełnia wszystkie moje wymagania - w szczególności to, że ma białą okleinę. Magnat 302 - brak koloru (biała imitacja drewna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...