Skocz do zawartości
degsterr

Jaki wzmacniacz Polk Audio Signature S55E?

Recommended Posts

Witam,
Jaki wzmacniacz będzie najlepszy do tych kolumn? Zależy mi na tym aby posiadał wbudowany DAC, złącza coaxial, toslink, mile widziane USB-B. Lubię dźwięk dość żwawy, szczegółowy, ale bez męczącej góry i dudniącego basu, może być nutka ocieplenia, Przypuszczam, że może to być trudne z tymi kolumnami, ale liczę się z pewnym kompromisem.
1. Cambridge Audio CXA80
2. NuPrime IDA-8 <--ma tylko 1 wejście analogowe - da się podłączyć gramofon? btw. podobno bardziej grzeje od CXA80
3. Advance Acoustic X-i105 <--raczej mało popularny
4. Cyrus One HD

Cambridge z tych co wymieniłeś jest na prawdę sensowny. 

Ale nie gra tak jak chcesz

Raczej Cyrus one albo magnat mr780.

Piotr

Tak naprawdę każdy z powyższych wzmacniaczy bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu Polk Audio S55E i jest zgodny z Twoim wymaganiami. Ja osobiście wybrałbym Advance Acoustics, chociaż niekoniecznie Tobie spodoba się najbardziej. Do listy można jeszcze dorzucić NAD C368.

Mamy wszystkie wyżej wymienione wzmacniacze w naszym salonie, serdecznie zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia również na odległość.

13 godzin temu, S4Home napisał:

Cambridge z tych co wymieniłeś jest na prawdę sensowny. 

Ale nie gra tak jak chcesz

Raczej Cyrus one albo magnat mr780.

Piotr

Brzmienie Cambridge mi odpowiada, ale parowałem je z Tannoy Revolution XT8F. Bardzo dobre połączenie, dźwięk satysfakcjonujący, ale są zdecydowanie za duże do mojego mieszkania, także wizualnie. Z XT6F to nie to, tak samo jak CXA60 z 8F (brak energii, sceny, detalu, mało powietrza etc.) Moim zdaniem jeszcze lepiej z XT8F wypadł Cyrus One - bardzo dobra kontrola dolnych rejestrów.

12 godzin temu, Q21 napisał:

Tak naprawdę każdy z powyższych wzmacniaczy bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu Polk Audio S55E i jest zgodny z Twoim wymaganiami. Ja osobiście wybrałbym Advance Acoustics, chociaż niekoniecznie Tobie spodoba się najbardziej. Do listy można jeszcze dorzucić NAD C368.

Mamy wszystkie wyżej wymienione wzmacniacze w naszym salonie, serdecznie zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia również na odległość.

Tutaj rodzi się problem z dostępnością AA w "lokalnych miejscówkach", a jak już jest to nie ma tych kolumn, co za tym idzie możliwości odsłuchu.

4 godziny temu, rms.pl napisał:

IDA-8 kompletnie się nie grzeje. Ale nie ma wejścia gramofonowego, tutaj musisz dokupić sobie przedwzmacniacz

https://sklep.rms.pl/przedwzmacniacze-gramofonowe

np

https://sklep.rms.pl/pro-ject-phono-box-mm-phonoboxmm-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm

Co do grzania, to odnoszę się do recenzji tego jedynego w swoim rodzaju, czy tam jedynego takiego wzmacniacza. "Co ciekawe, IDA-8 podczas pracy mocno się nagrzewa. Niewielkie gabaryty sugerują, że można wcisnąć go nawet w niewielką szczelinę, ale radziłbym zostawić trochę wolnej przestrzeni dookoła." Ba wiadomo, że spory transformator toroidalny może się grzać - CXA to też nie jest zimny drań... Co do połączenia gramofonu to zdaje sobie sprawę, że będzie potrzebny przedwzmacniacz, wyżej nie uściśliłem, ale chodziło mi o to, że podłącze tylko jedno źródło analogowe

3 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@degsterr zapakuj kolumny do auta i podjedź do kolegów z Sopotu, na spokojnie odsłuchasz sobie kilku wzmacniaczy. Na odsłuch najlepiej umawiać się telefonicznie.

Mój typ- Rotel A14, 

Kolumn jeszcze nie mam, na dobrą sprawę, a o Rotelu myślałem przez chwilę o A12. A czy "gorszy" brzmieniowo jest od 14-stki?

3 godziny temu, maverick2005 napisał:

Mój typ, trochę drożej 

Advance Acoustic X-i125

Odsłuchiwałeś taki zestaw? Jak tak to jakie wrażenia, bo jestem bardzo ciekaw. A swoją drogą te kolumny nie wymagają tak mocnego wzmacniacza, bo i PM6006 jest w stanie je napędzić, ale dźwięk nie porywał.

Moje miejsce jest trudne do sensownego ustawienia sprzętu - załączam obrazek. Myślę o dodaniu ustroju lub ustrojów akustycznych na ścianę po prawej stronie jak zaznaczyłem.

Nie wiem może już sam czy nie lepsze będą jakieś mniejsze "ustawniejsze" (do odsłuchu odsuwane) a przestrzennie i "żywo" grające kolumny typu Audio Physic Classic 5 i do tego Cyrus One HD lub któryś Arcam

HI-FI+.png

Dobra , salony się rzuciły każdy zapodalem swoje klocki :) jedjedt mętlik w głowie. 

Teraz realnie. Masz kogoś w pobliżu gdzie możesz tego posłuchać?

Nie mówię poradzić się bo z tym w salonach audio jest różnie ale odsłuchać?

Piotr

Niestety nie miałem okazji posłuchać AA X-i105 oraz Ida-8, choć jeszcze spróbuję w jednym miejscu. MR780 nie brałem pod uwagę, ale poszukam może gdzieś go zestawie.

Kolumny te w sensie S55E wybrałem ze względu na trudny akustycznie salon, ale czytałem tutaj gdzieś o zestawieniu CXA z Pylon Diamond w salonie o kształcie litery L i niby ok. To dobre połączenie? Warte sprawdzenia?

Napisano (edytowany)

Hej, Mam s50e i są świetne. Szukałbym do nich czegoś ciepłego ,żeby fajnie zbalansować ich dynamikę. Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ten MR780 czy CXA dla samego ciepła. Na moje nie audiofilskie ucho, bardzo fajnie się to zgrywa z Denonem PMA-800NE , który jest bardzo głupio wyceniony i powinien być z 500zł tańszy. Unikałbym tu Marantza, Onkyo czy Yamahy.

Edytowano przez Tomasz Syta

Cześć,
Z CXA już sprawdzałem i połączenie w miarę dobre, ale to nie jest to, czego oczekuje od dźwięku. Szukam dalej. Natomiast podana Twoja propozycja jest warta rozważenia i zgadzam się - cena wyjściowa powinna być niższa, ale to przecież NewEra hehe. Odrzuca mnie fakt, że połączenie zasilania jest na stałe i nie ma możliwości zmiana kabla zasilającego.
Coraz bardziej zastanawiam się nad innym podejściem i złożenia systemu na bazie komponentów, które już w jakiś sposób poznałem (CXA, Pylon, Tannoy) tj.
1. Marantz PM8006 + Tannoy Revolution XT 6F
2. Denon PMA-1600NE + Pylon Audio Diamond 25 (spokojniej) lub Focal Chorus 716 (bardziej ofensywnie)
3. Cambridge Audio CXA80 + Fyne Audio F501 <-- czy mogę się spodziewać większego dociążenia dźwięku i trochę obfitszego basu w porównaniu do XT6F?
Miało być z początku 6k, potem robi się raptem ok. 8k i tak dalej do 10k więcej nie dam :D
Wiem, że charakterystyka np. Pylona i Tannoya jest zgoła odmienna, jedno i drugie granie wchodzi w rachubę, jednakże chodzi mi całokształt zestawienia.
Co sądzicie o w/w połączeniach? Warte odsłuchiwania, czy coś innego, bo sprzętu jest mnóstwo nawet zamykając się w jakimś tam przedziale cenowym. Zdaje sobie sprawę, że takich kwotach mogę pozyskać lepszy sprzęt używany, ale jednak boje się podjąć to ryzyko i wolę mieć nowy, ale nie kupowany w ciemno.

PMA800 to PMA720 z Daciem :D

4 godziny temu, Tomasz Syta napisał:

głupio wyceniony

Ludzie płacą za takie nowinki.

A AS 701 i AS 801 :D:D:D

Możesz się spodziewać nieco obfitszego basu. Ale Fyne nadal zestawiał bym z Marantzem.

Piotr

22 minuty temu, S4Home napisał:

PMA800 to PMA720 z Daciem :D

Ludzie płacą za takie nowinki.

A AS 701 i AS 801 :D:D:D

Trafiony zatopiony ;)
Cóż jest jakiś odsetek ludzi, którzy to kupują i im to odpowiada, a może nie wiedzą po prostu o istnieniu zewnętrznego DAC albo musowo muszą podłączyć plejke czy x-box albo spotify z tv ;)

Podobno ten DAC w 1600 już "się nadaje"

28 minut temu, S4Home napisał:

Możesz się spodziewać nieco obfitszego basu. Ale Fyne nadal zestawiał bym z Marantzem.

A więc jednak... Za Twoją radą zestawie z Marantzem i Tannoy i FA w kolejnym odsłuchu, a myślisz o reszcie?

20 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@degsterr A14  ma zdecydowanie lepszego DAC'a i trochę więcej mocy. 

W sensie USB-B przyjmie sygnały PCM 24bit/384 kHz i współosiowe 24 bit/192 kHz czyli dobrze. BTW przekonałem się, że "mocniejsze" wersje są zdecydowanie lepsze np. CXA80 lepiej gra od CXA60 i tu może być podobnie. Zatem znając po krótce moje preferencje i pomieszczenie jakie kolumny byście polecili z Waszego salonu? Raczej było mi do Rotela dalej niż bliżej. No cóż, ale po wizycie w Sopocie po 10 minutach wyszedłem bo nikt się moją osobą nie zainteresował. Widać lakoniczne, głośne i kulawe tłumaczenie z j. ang. parametrów z instrukcji było ważniejsze.

Skoro kolega obsługiwał innego klienta, to ciężko, żeby zostawił go w trakcie obsługi i podszedł do Ciebie- to byłoby bardzo nietaktowne. Nie ma ważniejszych i mniej ważnych klientów, obowiązuje stara prosta zasada- po kolei :) Wszystkich staramy się traktować tak samo, niezależnie czy ma masę dziwnych pytań, chce kupić słuchawki za 300 zł czy system za 20k.

Zawsze zachęcam do umawiania się na odsłuchy- wtedy mamy gwarancję, że sala będzie wolna a sprzedawca będzie mógł się zająć klientem. 

Posłuchaj nowej serii 600 od B&W- ich największą zaleta (w porównaniu do konkurencji) jest budowanie sceny 3d, nieosiągalne dla konkurencyjnych kolumn, Moim zdaniem nowa seria 600 gra aż za dobrze jak na swój budżet :) W poprzedniej generacji 600 vs 700 róznica na korzyść 700 była ewidentna i duża, obecne 600'tki grają niebezpiecznie blisko 700tek. 

B&W 603, akurat szykuję dla klienta odsłuch na tych kolumnach (wybrane na 1wszym odsłuchu), klient będzie słuchał ich z A12/A14 oraz Heglem H90.

Dnia 15.03.2019 o 18:51, degsterr napisał:

No cóż, ale po wizycie w Sopocie po 10 minutach wyszedłem bo nikt się moją osobą nie zainteresował. Widać lakoniczne, głośne i kulawe tłumaczenie z j. ang. parametrów z instrukcji było ważniejsze.

Uuu musisz opisać sytuację dokładnie w temacie czarna lista sprzedawców :D

btw. zawsze dzwoniłem jadąc do salonu audio czy gdziekolwiek gdzie miałem coś do załatwienia i nigdy nie zostałem olany , co innego jak moja godzina się kończyła i następny był w kolejce ,ale to zrozumiałe :P

a tak w ogóle to SKANDAL hehe , ehh z klientami to same problemy

2 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Skoro kolega obsługiwał innego klienta, to ciężko, żeby zostawił go w trakcie obsługi i podszedł do Ciebie- to byłoby bardzo nietaktowne. Nie ma ważniejszych i mniej ważnych klientów, obowiązuje stara prosta zasada- po kolei :) Wszystkich staramy się traktować tak samo, niezależnie czy ma masę dziwnych pytań, chce kupić słuchawki za 300 zł czy system za 20k.

Zawsze zachęcam do umawiania się na odsłuchy- wtedy mamy gwarancję, że sala będzie wolna a sprzedawca będzie mógł się zająć klientem.

Oczywiście ja wszystko rozumiem, z tym, że w salonie oprócz sprzedawców i mnie nie było nikogo. Nadmienię, że sala odsłuchowa również była pusta.
Owszem na odsłuchy zawsze się umawiam, a wtedy jechałem po drodze i chciałem popytać porozmawiać o zestawieniach, wybrać konfigurację na kolejną wizytę,..

Dziękuję za propozycje, ale nie wiem może spróbuję.

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Uuu musisz opisać sytuację dokładnie w temacie czarna lista sprzedawców :D

btw. zawsze dzwoniłem jadąc do salonu audio czy gdziekolwiek gdzie miałem coś do załatwienia i nigdy nie zostałem olany , co innego jak moja godzina się kończyła i następny był w kolejce ,ale to zrozumiałe :P

a tak w ogóle to SKANDAL hehe , ehh z klientami to same problemy

Ee tam, nie chcę nikogo oczerniać, czy szkodzić komukolwiek, ale poczułem się naprawdę nie w smak. Może tego dnia było więcej "klientów duchów", chociaż nie wiem, bo "Dzień dobry" odpowiedziano ;)
Sprawa dla mnie jest oczywista, jak ustalona jest jakaś kolejność, ale uważam też, że godzina odsłuchu jest "elastyczna" 15-20 minut nikomu krzywdy nie zrobi.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Myślę że Denka 800tke możemy tu pominąć.

Raczej nie biorę go pod uwagę.
Sprawdzę też Marantz PM8006 z Pylon Audio Diamond 25, notabene forumowicz @Kraft posiada takie zestawienie (8005) i z tego co pamiętam jak najbardziej był zadowolony.