Skocz do zawartości

Kolumny do zestawu Yamaha


SK4ND4L

Recommended Posts

Witam! Jako że jestem zielony i nie wiem co mam kupić, postanowiłem napisać tutaj. Za niedługi czas będę posiadał zestaw Yamaha CD-S300 + Yamaha A-S301 i potrzebuję dobrać do tego kolumny podłogowe do pomieszczenia o wymiarach około 3x5m. Głównie do muzyki rockowej odtwarzanej z CD, raczej w umiarkowanej skali głośności. Co polecili byście w kwocie do 1500zł? Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę konfigurację systemu, nieduże pomieszczenie i preferencje muzyczne, musimy szukać kolumn o dzwięku dobrze wypełnionym, plastycznym, ale przy tym oferującym szybki, dobrze kontrolowany bas. Na pewno warto spojrzeć na zestaw Melodika BL30 MK3. To troszeczkę droższe kolumny, ale naprawdę warte zainteresowania. Indiana Line Nota 550X może być, chociaż bałbym tu się o to, ze będzie to dźwięk zbyt gęsty i wolny. Dobrym złotym środkiem może być Pylon Audio Pearl 25. Warto także rozwazyć STX Electrino 150.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Generalnie to mogę przeznaczyć maksymalnie 2000zł na dwie kolumny, najlepiej nowe. Ale to już absolutne maksimum. Używek raczej bym nie chciał. Może być też coś tańszego, poniżej 1500zł, o ile będzie warte swojej ceny i nie będzie zbytnio odbiegać jakością od zestawu droższego o kilkaset złotych. Po prostu wolałbym nie przepłacać, bo generalnie to nie jestem audiofilem, ale zależy mi na dźwięku dobrej jakości, czystym i z wyraźnym basem. Ale jeśli będzie warto, to mogę zapłacić więcej. Dyskoteki w domu też nie będę robił, tylko spokojne słuchanie CD. Pylon Audio Pearl 25 wygląda ciekawie, w umiarkowanej cenie za duet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@SK4ND4L skąd jesteś? Masz możliwość wybrać się do jednego z naszych salonów na odsłuch?

Jedynie Lublin wchodzi w grę. O ile się nie mylę to na Gęsiej koło Agaty jest jakiś nowy salon i na Fabrycznej w Gali jakiś konkretniejszy ze sprzętem Hi-Fi, ale nigdy tam nie byłem. To Wasz? Wcześniej trzeba się jakoś umawiać, czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz na promocji Melodikę BL30 - 4 stówki taniej. Lepiej się nie da, żeby był wykop, bas. Szczególnie że masz bardzo podstawową elektronikę, to dobrze byłoby podłogówki bo są skuteczniejsze. Nie polecam generalnie monitorów do najtańszej elektroniki, bo mają dużo niższą skuteczność. 

https://sklep.rms.pl/melodika-bl30-bl-30-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SK4ND4L napisał:

Jedynie Lublin wchodzi w grę. O ile się nie mylę to na Gęsiej koło Agaty jest jakiś nowy salon i na Fabrycznej w Gali jakiś konkretniejszy ze sprzętem Hi-Fi, ale nigdy tam nie byłem. To Wasz? Wcześniej trzeba się jakoś umawiać, czy coś?

Tak, nasz salon mieści się w Gali. Zadzwoń do kolegów i umów się na prezentację, to nic nie kosztuje a potrafi rozwiać wiele wątpliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...