Skocz do zawartości

Jaki polecacie zestaw stereo do 3500 zł?


Musiclov-er

Recommended Posts

Witam wszystkich audiofilów,

Jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę z Hi-Fi. Do tej pory korzystałem z miniwieży Sony MHC-GTZ3i, ale teraz chciałbym przejść na wyższy poziom słuchania muzyki. Lubię słuchać głośnej muzyki, zazwyczaj rapu, ale zdarza się czasem pop i rock.

Napisałem ten post, abyście pomogli mi złożyć możliwie najlepszy zestaw  stereo. Tutaj chciałbym dodać, iż muzykę słucham przede wszystkim z PC przez dodatkową kartę dźwiękową, więc funkcje typu bluetooth, streamowania itp. mnie nie interesują.

Budżet: 3500zł

Pomieszczenie: 15m2.

Z góry dziękuję za pomoc.
Musiclov-er

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do Twoich gatunków muzycznych moim zdaniem najlepiej sprawdzi się wzmacniacz NAD C326 BEE w połączeniu z kolumnami Melodika BL30 MK3, ewentualnie STX Electrino 150. To konfiguracje, które zapewnią Ci mocny, szybki i przede wszystkim basowy dźwięk.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. To tylko dwie konkretne propozycje, na miejscu w naszym salonie masz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki chłopaki za pomoc.

Teraz widzę, że zapomniałem dodać, iż pomieszczenie, w którym chcę zamontować zestaw stereo to sypialnia z dużym łóżkiem, szafkami i biurkiem, więc przestrzeń jest dość ograniczona, a z tego co się orientuję to głośniki podłogowe potrzebują dużo wolnej przestrzeni. Zgadza się? Obecnie moje 2 głośniki z wieży mam zamocowane w rogach pokoju przy suficie i planowałem identycznie zamontować głośniki podstawkowe. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sufitem, źle! I w dodatku w rogach... 

Poczytaj o prawidłowym ustawieniu kolumn. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Rozumiem, że zestaw ma bardziej służyć do słuchania w tle, a Ty będziesz leżeć w łóżku. Wtedy ustawienie nie ma aż takiego znaczenia. Ale mimo wszystko przeczytaj o akustyce z linku. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Pod sufitem, źle! I w dodatku w rogach... 

Poczytaj o prawidłowym ustawieniu kolumn. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Rozumiem, że zestaw ma bardziej służyć do słuchania w tle, a Ty będziesz leżeć w łóżku. Wtedy ustawienie nie ma aż takiego znaczenia. Ale mimo wszystko przeczytaj o akustyce z linku. 

Pozdrawiam 

Dzięki wielkie za artykuł i cenne uwagi. 🙂

No właśnie nie słucham muzyki w tle tylko tak na półgłośno. 😉

 

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Pytanie do branży czy zestaw polk audio signature s20e + marantz pm6006/onkyo a-9150 dałby radę ?

Autorze tematu spójrz na te elementy o których napisałem czy by Ci w ogóle z wyglądu podeszły ;) 

Szczerze mówiąc kolumny polk nie podobają mi się za bardzo. Moim faworytem wizualnym jest Dali Zensor. 😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakiś fanem Polk audio serii signature. Mamy je na stanie. Jeśli klient odskuchasz ok. Ale ja nie naciskam. Może prywatne uprzedzenia nie wiem. Mi nie leżą.

Podłogówki zajmą ci tyle samo miejsca co monitory na standach.

Bo na standach stać muszą.

Moim zdaniem przenieś sprzęt audio do salonu a w sypialni zrób sobie mini głośnik dobrej klasy i już.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...