Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam dzisiaj przyszły do mnie nowe głośniki Microlaba 7c i jestem rozczarowany, mianowicie głośności jak na 110w to raczej nie jest, głośniki nie są jakoś mega ciche ale w porównaniu do  głośników z tv  to jakieś większej różnicy nie ma, wcześniej używałem  8 letnich modecomów za 100 mc 8800 około 40w i też różnicy jak na 70 w nie widać związanej z głośnością nie odczuwam, oczywiście nie mówię to o jakości bo tutaj faktycznie jest niebo a ziemia. I tutaj pojawia się moje pytanie czy głośniki faktycznie nie są takie głośne czy to kwestia dogrzania ? I jak te głośniki mają się do amplitunera ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc na papierze można sobie wsadzić. To nic nie mówi jak głośno zagrają kolumny.

Microlaby nie będą bardzo głośne zresztą to aktywne budżetowe kolumny. Jak Ci zależy na głośności to trzeba by tu szukać wzmacniacza i czułych kolumn.

Im większa skuteczność będą miały tym głośniej zagrają.

W moim wypadku nawet Solo 6c spokojnie by starczyło pod względem głośności a mam pokój tylko 12m2

Nic nie napisałeś jak duży masz pokój. Jak głośno słuchasz bo może lubisz dawać czadu gdzie kolumny są na granicy przesteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność kolumn to parametr mówiący jaki poziom głośności w odległości np. 1m uzyskamy po dostarczeniu 1W , 1V lub częściej przy napięciu 2,83V. Odnosi się on głównie do niedużych mocy. Inną sprawą jest poziom głośności jaki mogą uzyskać kolumny bez zniekształceń. Zwykle właśnie buduje się kolumny o średniej skuteczności lub niższej po to aby mogły grać głośno bez zniekształceń. Kolumny takie potrzebują więcej mocy do głośnego grania. Sprawa jest znacznie bardziej złożona. W przypadku głośników do komputera, moce napisane na ich pudełkach zwykle mają mało wspólnego z rzeczywistością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...