Skocz do zawartości

Słuchawki do 2000 zł


Recommended Posts

Cześć.

Planuję kupić pierwsze poważne słuchawki i już nie wiem ile tygodni spędziłem na przeglądaniu róźnych forów, a mimo to liczba kandydatów wciąż tylko rośnie i rośnie. Ogólnie najpoważniej myślałem nad HD 660S(aczkolwiek boję się że mogą być zbyt 'nudne', z racji ich neutralności. Planuję w ten piątek przetestować je w sklepie i sprawdzić czy faktycznie ludzie mają trochę racji, nazywając je nudnymi) i Fostex TR-X00 z Massdropa(podobno bardzo dobre na to ile kosztują, a ich zamknięta budowa to jednak zawsze w moich oczach plus nad otwartymi). Chciałbym po prostu móc je założyć, i z efektem wow nacieszyć się muzyką. Głównie będę je łączyć z Chord Mojo, z racji braku miejsca w akademiku na coś większego.

 

Jeśli ktoś miał któreś z powyższych, to byłbym wdzięczny za podzielenie się opinią. Jakieś inne propozycje też oczywiście z chęcią przyjmę ;)

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte słuchawki w akademiku??? Na czym teraz słuchasz? Nie przeszkadza Ci hałas otoczenia? Ja do komfortowego odsłuchu na słuchawkach zamkniętych potrzebuję nocnej ciszy. W dzień, to już nie to. Może zamiast słuchawek otwartych rozważysz słuchawki z redukcją hałasu? Obiektywnie będą pewnie gorsze, ale w praktycznym odsłuchu mogą okazać się bardziej satysfakcjonujące. Mnie wszelkie odgłosy z zewnątrz strasznie irytują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wbrew pozorom to w nie wszystkich akademikach jest tak głośno. Mi przypadło najspokojniejsze piętro w budynku, więc te drobne hałasy nauczyłem się już mimowolnie ignorować. Do tego w pokoju mieszkam sam, więc ułatwia to znacznie sprawę.

Jeśli chodzi o słuchawki od Audioquest to słyszałem o nich. Podobno mają dokładnie tyle zwolenników, co wrogów ;) Wypróbowałbym je, ale z tego co wiem większość, o ile nie wszystkie przecenione sztuki zostały już w Polsce wyprzedane. A kupować je za 2500 zł jestem pewien że się już nie opłaca. Jeśli chodzi o te dwie sztuki, które podałem wyżej to ktoś ma o nich jakieś zdanie? Z zamkniętych wiem też o Shure SRH1540, tyle że podejrzanie niewiele jest o nich opinii, jak na taką markę. Hifiman i Audeze z miejsca odpadają, z racji ich tragicznej jakości(podobno ogromna część ich słuchawek potrafi się popsuć w pierwszych tygodniach, a z racji na ich cenę jest to już po prostu żart).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozważałem zakup słuchawek w podobnym budżecie i na krótkiej liście poza Owlami znalazła się też Audio Technika ATH-1000Z. Niestety, zakupy musiałem odłożyć na później i nie testowałem ich, ale może ktoś z kolegów może podzielić się wrażeniami z ich odsłuchów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...