Skocz do zawartości

Onkyo 8270 i Chromecast, Tidal


Solo

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Zakupiłem w/w urządzenie i mam pytanie do użytkowników. 
Czy u Was też chromecast się tnie? U mnie jak coś puszczam to mieli, mieli i leci cały utwór, kolejny mieli i mieli i leci. Często tak mieli że muzyka staje. 
Mam googlowego chromecasta i tam problemu nie ma.

Podobnie jest z Tidal, czasem działa jak złoto czasem tragedia. 

Z kolei TuneIn działa dobrze. Łącze się przez kabel. 

Jakiś wadliwy egzemplarz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Onkyo 8250 i przez chromecasta też cieło,najlepiej grało po wpisaniu loginu i hasła bezpośrednio w amplitunerze i sterować przez aplikację onkyo na telefonie. 

Teraz mam Onkyo rz830, chromecasta jeszcze nie sprawdzałem, teraz robię tak, odpalam aplikację Tidala i Onkyo na telefonie. Tidala używam do przeglądania utworów i albumów dodaję do mojej muzyki i odpalam przez apke Onkyo tak się przyzwyczaiłem, śmiga normalnie i mniej nerwów,ale z ciekawości muszę sprawdzić chromecasta na Rz830. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Onkyo 8250 Tidal tak ciął, że zrezygnowałem z subskrypcji, Spotify śmigało bez zarzutu. Po przesiadce na wzmacniacz i wxad 10 jest podobnie, choć Tidal tnie duużo rzadziej, czasem nawet z dwie, trzy płyty w całości idzie przesłuchać. Próbowałem po wifi i po kablu, bez różnicy

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie nawet chromecast tnie.Czy korzystam z google chromecast czy ze streamera z amplitunera to nie ma roznicy.No moze przez google chromecast troszke lepiej ale tez zacina To zdecydowanie wina mojego dostawcy internetu.Juz robilem wszystko co mozliwe ale to na nic.Walka z firma dostarczajaca internet nie ma sensu.Oni zawsze przeciez wiedza najlepiej.Zrezygnowalem ze wszystkiego typu tidal deezer....Slucham jak dawniej tylko plyt cd i troche plikow mp3.Nowe technologie sa slabe....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Nowe technologie sa slabe....

Bardziej według mnie prawdziwe stwierdzenie brzmiałoby : „u mnie się nie sprawdziło”. Chociaż o problemach przez kilka miesięcy z najlepszą jakością TIDAL’a które miałem pisałem tu na forum.

Oczywiście tez obstawiam jakieś ustawienia sieci jeżeli pojawiają się problemy. W takich sytuacjach trzeba zrobić analizę i „ kopnąć” dostawcę internetu 😁 A Chromecast za tą cenę jest naprawdę niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Inferno napisał:

Bardziej według mnie prawdziwe stwierdzenie brzmiałoby : „u mnie się nie sprawdziło”. Chociaż o problemach przez kilka miesięcy z najlepszą jakością TIDAL’a które miałem pisałem tu na forum.

Oczywiście tez obstawiam jakieś ustawienia sieci jeżeli pojawiają się problemy. W takich sytuacjach trzeba zrobić analizę i „ kopnąć” dostawcę internetu 😁 A Chromecast za tą cenę jest naprawdę niezły.

Jakbym mieszkal w NY lub chociaz Warszawie to bym kopnal.U mnie tylko jeden dostawca w mojej wsi.A internet mobilny juz calkiem jest niestabilny co wielu ludzi juz zdazylo zauwazyc.Muzyka tylko z cd lub czarnej plyty.Pliki mp3 od czasu do czasu.To mnie nie zawiodlo nigdy.Nowe technologie dobre tam gdzie mozliwosci spore a wiec w wiekszych miastach.Niekiedy zdarzaja sie mniejsze osrodki gdzie mozna znalesc porzadne firmy ale pewnie to rzadkie zjawisko.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 8270 ale w 6130 wyszła śmieszna sprawa. Jeżeli ustawiam streaming na grupę ( onkyo + chromecast ) to szybciej usłyszę muzykę na obydwu urządzeniach czy zmienię utwór niż kiedy robię streaming przez chromecast tylko na Onkyo. Przez aplikację Onkyo reakcja jest szybsza ale obsługa mniej wygodna. Jest jeszcze BubbleUpnP, można streamować przez tą appkę i jest w miarę ok. Przede wszystkim sieć musi być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...