Skocz do zawartości

Wasze wrażenia po dołożeniu przedwzmacniacza phono


Recommended Posts

Witam.

Jestem ciekaw kto z was grał na przedwzmacniaczu ,,seryjnym" swojego sprzętu ( wzmacniacza/amplitunera), a następnie dołożył zewnętrzny przedwzmacniacz i......no właśnie- i jak wrażenia?????

Ja posiadam gramofon Pro Ject RPM 1 z wkładką Ortofon Blue + Yamaha AS 701 + Dali Zensor 7 (mam też B&O Beogram 1000) i gryzę się z tematem czy dołożyć przedwzmak zewnętrzny, a jeśli tak to jaki (chodzi mi o taki, który wniesie coś od siebie, a z kolei nie będzie urządzeniem którego potencjału nie wykorzysta mój sprzęt). 

Cambridge Audio ??? CP1? 2? Duo?

Pro Ject Tube Box S? (Mogę go mieć za 60% ceny rynkowej)

Co myślicie w budżecie ok. 1500zł?

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na wbudowanym pre w Stantonie T.80 z Shure M44-7. Podpięte pod NAD C326BEE + STX Electrino 250. Później udało mi się dostać w dobrej cenie Lehmannaudio Black Cube Statement. Jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe - zdecydowana poprawa, scena nabrała powietrza, więcej szczegółów (no ale Black Cube gra raczej analitycznie).

Jeśli chodzi o Ciebie, budżet już spoko, ale ja bym dołożył 500 zł i brał LAR LPS-1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak zdecydowałem się na Pro ject Tube Box S + dodatkowo lampy Tungsram ecc83 (seryjne oczywiście też beda w zestawie). Za taki zestaw zapłacę 900 zł z ubezpieczoną wysyłką więc myślę że porównując kwestie finansową do jakości chyba lepiej nie trafię. Ponieważ nadchodzi weekend to sprzęt będę miał u siebie za 4 dni. Opiszę swoje odczucia.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tomek4446 jest różnica na korzyść wymienionych? Bo LARa odsłuchiwałem i robił robotę. Co prawda w lepszym torze audio niż mój 😂 ale wpinałem swoje pre i różnica ja słyszalna. 

Yamaha to juz chyba trochę starszy klocek, z czasów kiedy gramofon był ważnym źródłem, więc pre pewnie też na wysokim poziomie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 18:19, tomek4446 napisał:

a ja bym się zastanowił na zakupem w o wiele niższej kwocie Yamahy C-70 lub NAD-a 3100 i porównał dźwięk z wbudowanego tam Phono :)

Mało tego - ja bym poszedł jeszcze o krok dalej. Kupiłbym coś pokroju NAD 312 (3100 lub inny starszy model) i wykorzystałbym z niego tylko sekcję PHONO. W swoim starym wzmacniaczu zbudowałem całkiem nowy zasilacz i podpiąłem do niego tylko preamp gramofonowy i zagrało to tak, że kapcie spadają. Wymieniłem też co prawda większość kondensatorów i część rezystorów, ale to wnosiło już mniejsze zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kamil C napisał:

Yamaha to juz chyba trochę starszy klocek, z czasów kiedy gramofon był ważnym źródłem, więc pre pewnie też na wysokim poziomie? 

Jeżeli chodzi o pre phono to moim faworytem jest Yamaha C-70 

http://www.hifi-review.com/153695-yamaha-c-70.html

Obecnie mam CX-1000 i mimo też niezłej sekcji phono to już nie jest to, i nie te możliwości / 4x wejście phono w tym dwa Direct/ , do dzisiaj żałuję , że sprzedałem.

Z NAD-ów 3100 znajomi wymontowywali pre phono, by sprzedawać jako oddzielny element , bo jest naprawdę super. Potwierdzam to co pisze @Audio Autonomy.

Czasem zamiast iść i wybulić kasę za współczesny klocek warto poszperać w internecie które stare / z epoki winylu/ wzmacniacze miały dobre sekcje i za mniejsze pieniądze mieć wartościowy produkt. 

IMG_0555.JPG

IMG_0556.JPG

IMG_0565.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz już podłączony wraz ze wspomnianymi lampami tungsram ecc83.

Cóż tu dużo mówić.... Nie da się nie zauważyć poprawy. 

Ale.... żeby nie było zbyt prosto to mam jeszcze takie pytanie na przyszłość: Czy myślicie że wymiana lamp z Tungsram na ogólnie mówiąc "inne", "lepsze" ma przy jakości tego całego sprzętu większy sens?

Kupić lampy za 600zl w przyszlosci nie problem....pytanie czy jest sens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

Lampy zawsze warto wymienić na lepsze, ciekawsze. W preampie gramofonowym wyraźnie słychać ich wpływ na brzmienie :)

Ok, rozumiem - dzieki za odp ale np lampy Tesli E83CC to nie przesada? Wiesz....sprzet nowy 1000zl a same lampy 1200zl. Myslisz ze je ten preamp ,,wykorzysta" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamill00, pamiętaj o tym, że przy ewentualnej odsprzedaży lampy pewnie i tak zostawisz sobie (do innego piecyka) albo sprzedaż osobno. 

Nie musisz też rzucać się od razu na NOSy za 1000zł. Jest cała masa ciekawych lamp za mniejsze pieniądze, które też będą grały bardzo dobrze. Wszystko zależy od tego jakiego brzmienia będziesz szukał. Możesz pomyśleć np. o lampach typu Gold Lion, jakichś starych Philipsach, itp..

Jak będziesz czegoś szukał, to pisz - może akurat będę miał coś co Cię zainteresuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Tak. Choć jeżeli chciałbyś go kupić tylko dla sekcji phono, to możesz też pomyśleć o NAD 314 (lekko podniszczony model jest teraz na Allegro za zdecydowanie mniejsze pieniądze). Różnicę w cenie można przeznaczyć na przerobienie i zrobienie nowego zasilania, które jest podstawą dla każdego dobrego preampa gramofonowego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na umiarkowanie bogato - czerwone Jantzeny miałem wymienić na coś łagodniejszego i "szlachetniejszego", ale z braku czasu/chęci zostało tak :)

Największą robotę robi tu chyba zasilacz. Daje on spory przeskok w porównaniu do oryginału.

 

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Jakbyś wpadł na pomysł jak to zabezpieczyć przed zgrabnymi rączkami kuriera...

Pomyśle czy da się to jakoś zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...