Skocz do zawartości

Wasze wrażenia po dołożeniu przedwzmacniacza phono


Recommended Posts

@Audio Autonomy - a co myślisz o moimYamaha C2a? Warto go jeszcze reanimować? Widzialeś jak wygląda i slyszaleś jak działa. Na razie jestem BEZ pre i skazany jestem na pre wbudowane. Co prawda w Tandbergu i Sansui, a to dość dobre firmy, ale jednak wbudowane. Jak się ma jego jakość do np wycinanych z NADów?

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmmedela. On lezy juz z rok na A. Opowiesz coś o tym projekcie? Dla mnie nie musi wygladać zeby dobrze grało.

Czerwone jentzeny nie są złe. Jak się je poskromi to są bardzo neutralne. Ja tak powoli staram się eliminować wszelkie upiekszacze. Czym bardziej neutralny dźwięk, tym wiecej się uslyszy. Trzeba się tylko przeakomodować z tych wszystkich cieplych, spowolnionych budyni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Audio Autonomy napisał:

mógłbym Wam pożyczyć mój preamp zbudowany na bazie NAD'a.

Właśnie zacząłem się zastanawiać , czy nie wyciągnąć z mojego staruszka i go nie poddać małemu tuningowi :) 

Mam jeszcze Nada 3020i , też w sumie niezłe phono ........ a jak by tak wyciągnąć ?

Na to co stoi ma wzmacniaczu proszę nie zwracać uwagi :) 

20161214_193125.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

@Kamill00

Także powoli rozglądam się za przedwzmacniaczem lampowym.

Strasznie się kiedyś zraziłem do prodżekta, ale ciekaw jestem opinii, wrażeń z uzytkowania

 

@S4Home macie coś co pochodziło juz trochę i można wypożyczyć ?

Ja na tą chwilę za dużo nie mogę powiedzieć dlatego że mam go od czterech dni gdzie tak naprawdę nie miałem zbyt wiele czasu aby usiąść spokojnie i słuchać. Zakupiłem go wraz z lampami tungsram ecc83 i mimo że dostałem również montowane seryjnie to nawet ich nie zamieniłem i nie wiem jak gra seryjnie. Gramofon wraz z preampem połączyłem wczoraj kabelkiem produkcji pana Strussa (https://rebelhifi.com/).....kabel neutralny, kupiony za tzw % ceny rynkowej (w sklepie 650 lub 690zl na promocji - 1 metr). Preamp ze wzmacniaczem polaczony Melodiką.....ogólnie: mając porównanie bez tego preampa, a z nim To niebo, a ziemia. Teraz czekam jeszcze spokojnie na inne lampy, a dokładnie Gold Lion ecc83 od Audioautonomy ponieważ cały czas szukam mówiąc wprost basu. Sam mówią o sobie że nie mam pamięci muzycznej mając na myśli to że nie potrafię się wypowiedzieć Jak wysokie tony, jak średnie, a jak niskie - czy dźwięk jest ciepły czy metaliczny itd itp. Puszczam płytę na danym sprzęcie po czym w tym przypadku podłączam preamp i stwierdzam Czy jest lepiej, czy dużo lepiej czy nic się nie zmieniło. 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmmedela. On lezy juz z rok na A. Opowiesz coś o tym projekcie? Dla mnie nie musi wygladać zeby dobrze grało.
Czerwone jentzeny nie są złe. Jak się je poskromi to są bardzo neutralne. Ja tak powoli staram się eliminować wszelkie upiekszacze. Czym bardziej neutralny dźwięk, tym wiecej się uslyszy. Trzeba się tylko przeakomodować z tych wszystkich cieplych, spowolnionych budyni.
Niczego nie opowiem, bo to nie mój projekt. Wstawiłem link jako ciekawostkę dla rozluźnienia :-) Pracuję w branży technicznej z inżynierami elektronikami i tak sobie tu śmieszkujemy z tego "projektu" :-)
Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega - moim zdaniem warto się zająć tym pre Yamahy. Co prawda nie jest w najlepszym stanie, ale gra wyśmienicie. Porównywałem go bezpośrednio z moją wariacją na temat NADowego phono i nie mogłem się zdecydować, który gra lepiej :)

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

spowolnionych budyni.

Dobre! Tu nie ma miejsca dla żadnych budyni :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 13:52, Fafniak napisał:

Tak czy siak... Jakbyś wpadł na pomysł jak to zabezpieczyć przed zgrabnymi rączkami kuriera... To ja byłbym chętny

Obadałem sprawę i myślę, że uda mi się to jakoś zabezpieczyć do wysyłki. Odezwij się do mnie w wolnej chwili, to ustalimy szczegóły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...