Skocz do zawartości

Zestaw 2.1


maslak_s

Recommended Posts

Witam.

Od kilku dni przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie zestawu 2.1. Sprzęt wykorzystywany byłby głównie do słuchania muzyki CD/Spotify/YT, ale również podpiąć chciałbym go pod telewizor.

Aktualnie jako przykład funkcjonalności to mogę podać taki sprzęt: https://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH7240C

Ten zestaw podaje tylko jako przykład. Lepiej było by skomponować coś z bardziej "markowych" produktów.

Czyli "puszka" wszystko w jednym - odtwarzacz CD/DVD (blu-ray nie potrzebuje), łączność wifi/lan
Do tego dwie kolumny stereo, które mógłbym powiesić po obu stronach TV... No i sub.

Budżet przewidywałem 2000 zł - mogą być rzeczy używane - ale po wstępnym rozejrzeniu się widzę, że może być ciężko... Więc na początek chyba będzie trzeba kupić AMPLITUNER HIFI + Dwie kolumny, a sub dokupię trochę później.

Widziałem też coś takiego (bez DVD, ale to przeżyję): https://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/DENON/CEOL/RCDN-10_WHITE
Tylko sam ten sprzęt kosztuje już 2000 zł, ale jeżeli sprzęt wart swojej ceny to w ostateczności mógłbym się skusić... do tego jakieś kolumny za 1000 zł + sub za 1000 zł i chyba zestaw zacny?!

Ogólnie co polecacie? Może jakieś inne rozwiązania?!

Pooozdrawiam, z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2019 o 15:56, S4Home napisał:

Chcesz zmienić plastikowe kino na kolejny jeszcze mniejszy plastik?

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Piotr

Pokój około 20 m2... ale przeglądam od kilku dni wszelkiej maści sklepy i teraz wszędzie można nabyć taki zestaw >> https://www.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi/yamaha-musiccast-r-n402d-czarny-indiana-line-nota-550-x-walnut.bhtml

Zastanawiam się czy wart swojej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nota 550x to na prawdę niezle tanie kolumny. Ale rn402 jest słaby. Zdecydowanie lepiej podłączyć 602ke.

Piotr

To jaki zestaw proponujecie w budżecie +/- 3000 zł?

Czy z reguły kolumna podłogowa za 1000 zł powinna zagrać lepiej niż podstawkowa za 1000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nota 550x to na prawdę niezle tanie kolumny. Ale rn402 jest słaby. Zdecydowanie lepiej podłączyć 602ke.

Piotr

A jak w zestawieniu z tym Yamahami wypada np Onkyo Tx8250 (chociaż tu już z zasady warto, chyba, dołożyć do 8270?!)

23 minuty temu, S4Home napisał:

Co do podstawowego i podłogowego to z reguły , ale nie zawsze. Albo dobra. Nie bierz tego tak. Bo to cię zgubi. Są super monitory podstawkowe dobrze grające 

To na konkretnym przykładzie Indiana Line Nota 550X vs Indiana Line Tesi 262... Które kolumny lepiej wypadną?

Edytowano przez maslak_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2000 zł zdecydowanie używane. Nie pchaj się w nowe. Na start masz stratę 40-50%. 2 lata gwarancji i co potem? Do 2000 zł złoży się przyzwoity zestaw używany. Konstrukcyjnie i brzmieniowo dużo lepszy. I o kilka klas lepiej grający. 

Jak znajdę chwilę spróbuję później co poszukać. Chcesz? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1Ender napisał:

Do 2000 zł zdecydowanie używane. Nie pchaj się w nowe. Na start masz stratę 40-50%. 2 lata gwarancji i co potem? Do 2000 zł złoży się przyzwoity zestaw używany. Konstrukcyjnie i brzmieniowo dużo lepszy. I o kilka klas lepiej grający. 

Jak znajdę chwilę spróbuję później co poszukać. Chcesz? 

Pozdrawiam 

Jak najbardziej... Z chęcią sprawdzę jakieś propozycje... Zastanawiam się nawet, że może faktycznie zwykły dobry wzmacniacz + kolumny + chromecast będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1Ender napisał:

Zdecydowanie tak jak piszesz. Czysty wzmacniacz, kolumny i Chromecast jako źródło. Napisz jakiego dźwięku oczekujesz. A do TV wystarczy minimalistyczny dac Fiio D03 nowy za około 100 zł. Chyba że dołożysz 150 zł wtedy dużo lepszy Nostromo dac nowy za około 250 zł. 

Pozdrawiam 

Głównie muzyka z CD, TV, Spotify. Gatunki muzyczne głównie Reggae i Hip-hop.

Edytowano przez maslak_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukamy neutralnie grającego sprzętu? W która stronę ciepły czy zimny? Niskie mocne? Jasny czy ciemny?

To co piszesz to bardziej wskazuje na audio grające ostro na górze. Jakie górne pasmo? Dźwięk analityczny, bez podbarwień?

Czy bardziej gęsty, wypełniony dociążony? Czyli w cieplejszą stronę. 

Takim neutralnym raczej chłodno grającym wzmacniaczem jest Audiolab 8000a. Ale nie zbyt ostro w górnym paśmie. Bardzo dobry wzmacniacz, z mocnym basem, ale nie przestawia ścian. Niskie tony w tym modelu dość zróżnicowane. Dość szczegółowy.

Ale nie idź w model 8000s bo ten ma niskich jak na lekarstwo wg niektórych forumowiczów. Jedyny plus to pilot. 

Sprawę pilota załatwi Ci Chromecast audio i sterowanie smartfonem. Głośność ustawiasz sobie na telefonie. 

Koszt zakupu wzmacniacza to około 1200 zł. Nasz kolega @Pumpurek miał kilka modeli tego wzmacniacza. Poszukaj na allegro. Możesz się umówić na testy domowe po wcześniejszym uzgodnieniu. Dostaniesz gwarancję i możliwość wymiany na inny wzmacniacz gdybyś nie był zadowolony z dźwięku. Masz też możliwość zwrotu (zakupy na odległość wg ustawy) w ciągu 14 dni. Ale o wszystko dopytaj, by nie było niedomówień.

Kolumny Phonar: 

P3, Laser 250, P20 będą dobrym partnerem do tego wzmacniacza. I do metrażu. Ostatnio widziałem na Allegro P20 w cenie do 1000 zł. 

Najlepiej jakbyś miał możliwość potestowania sprzętu w domu z możliwością zwrotu. Nie zalecam kupowania w ciemno. 

Do tego Chromecast audio. I przewody. Wszystko razem trochę ponad budżet, ale uważam, że warto dołożyć parę stówek i być zadowolonym. 

Gdyby Ci się udało dołożyć około 500 zł to miałbyś dobrze grający zestaw. Jak nie, to trzeba będzie szukać czegoś tańszego. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, 1Ender napisał:

Czyli szukamy neutralnie grającego sprzętu? W która stronę ciepły czy zimny? Niskie mocne? Jasny czy ciemny?

Słucham głównie reggae i hip-hopu więc brzmienie bardziej ciepłe, z naciskiem też na niskie tony - nie chodzi o to żeby było ich za dużo, ale żeby zestaw nisko schodził.

57 minut temu, 1Ender napisał:

To co piszesz to bardziej wskazuje na audio grające ostro na górze. Jakie górne pasmo? Dźwięk analityczny, bez podbarwień?

Góra bardziej delikatna.

57 minut temu, 1Ender napisał:

Koszt zakupu wzmacniacza to około 1200 zł. Nasz kolega @Pumpurek miał kilka modeli tego wzmacniacza. Poszukaj na allegro.

Na allegro widzę dwie aukcje >> https://allegro.pl/listing?string=Audiolab 8000a&order=m&bmatch=baseline-n-ele-1-5-0304 < i niby ten sam model na obydwu aukcjach, a z tyłu jednak inne wejścia i kolorystyka gniazd,

57 minut temu, 1Ender napisał:

Kolumny Phonar:  

P3, Laser 250, P20 będą dobrym partnerem do tego wzmacniacza. I do metrażu. Ostatnio widziałem na Allegro P20 w cenie do 1000 zł.  

https://allegro.pl/oferta/okazja-kolumny-glosnikowe-phonar-p20s-7879186696

Może to głupie, ale preferowałbym bass reflex z przodu.

Czyli za główny zestaw kolumny + wzmacniacz wychodzi coś około 2200 zł - doo przełknięcia :)

57 minut temu, 1Ender napisał:

Gdyby Ci się udało dołożyć około 500 zł to miałbyś dobrze grający zestaw. Jak nie, to trzeba będzie szukać czegoś tańszego

Przeszukując od kilku dni sklepy, zweryfikowałem, że mój budżet 2000 zł to raczej za mało... więc postanowiłem, że mogę go podnieść do 3000 zł, ale to już maks ;]

Edytowano przez maslak_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym żadnego Audiolaba z allegro wszystkie mają jakiś defekt. No Audiolab raczej do ciepło grających nie należy. 

Z ciepło grających to np. Luxman. 

Później coś poszukam. 

Zapytaj @tomek4446 co mógłby polecić z ciepło grających wzmacniaczy. Sansui, starszy model Yamahy, Denona? Myślę że tak do 1500 zł kolega Tomek coś zaproponuje. 

Phonary są dość uniwersalne z nisko schodzacym basem, niezłą przestrzenią i z dużą ilością informacji w dźwięku. Góra szczegółowa bez kłucia. Dolny głośnik pełni rolę subwoofera. Więc niskich będziesz mieć pod dostatkiem. Zbudowane na bardzo dobrych przetwornikach. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 1Ender napisał:

Phonary są dość uniwersalne z nisko schodzacym basem, niezłą przestrzenią i z dużą ilością informacji w dźwięku. Góra szczegółowa bez kłucia. Dolny głośnik pełni rolę subwoofera. Więc niskich będziesz mieć pod dostatkiem. Zbudowane na bardzo dobrych przetwornikach.  

który model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci on z przodu? Jeżeli myślisz, że przedni bassreflex pozwoli Ci na ustawienie kolumn przy ścianach to jesteś w błędzie. To mit, że kolumny z przednim bassreflex ustawia się pod ścianą. 

Wszystkie kolumny powinny stać odsunięte od ścian, niezależnie od konstrukcji. Chyba, że producent zaleca takie właśnie ustawienie - pod ścianą lub w przypadku monitorów powieszenie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

A do czego Ci on z przodu? Jeżeli myślisz, że przedni bassreflex pozwoli Ci na ustawienie kolumn przy ścianach to jesteś w błędzie. To mit, że kolumny z przednim bassreflex ustawia się pod ścianą. 

Posiadam podstawową wiedzę bardziej z pro audio (studio muzyczne itp) i wiem, że bass reflex z przodu to lepsza, łatwiejsze w ustawieniu kolumny i adaptacji akustycznej opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły konstrukcje Phonara są łatwo "ustawne" mają wysoką efektywność, więc są dość łatwe do napędzenia. Ale im bardziej wydajny prądowo wzmacniacz, tym bardziej muzycznie Ci się odwdzięczą. 

Czytałeś coś o akustyce? Jak nie to koniecznie poczytaj. Pod spodem link. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

Z reguły konstrukcje Phonara są łatwo "ustawne" mają wysoką efektywność, więc są dość łatwe do napędzenia. Ale im bardziej wydajny prądowo wzmacniacz, tym bardziej muzycznie Ci się odwdzięczą. 

Czytałeś coś o akustyce? Jak nie to koniecznie poczytaj. Pod spodem link. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam 

Tak jak pisałem - ogarniam podstawy akustyki i bardziej na bieżąco jestem ze sprzętem pro audio (studia nagraniowe, estrada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciepło grających Luxman LV 113, wzmacniacz z porządnym daciem i phono pod gramofon. Albo mocniejszy LV-117 też z daciem, ale bez przedwzmacniacza do gramofon. 

Pierwszy do 1000 zł, drugi do 2000 zł. 

Postaraj się odsłuchać przed zakupem. 

Można też taniej, ale nie wiem jak bardzo zależy Ci na dacu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...