Skocz do zawartości

Fezz Audio Mira Ceti + Klipsch Heresy III


PKawecki

Recommended Posts

Po wielu odsłuchach różnych urządzeń, lepszych gorszych postanowiłem nabyć taki właśnie zestaw. Odsłuchiwałem w salonach audio - muzyka klasyczna, jazz, metal, rock progresywny. Wybór Klipsch Heresy III nie był przypadkowy - to kolumny o dość wysokiej skuteczności. Nabyłem już wzmacniacz lampowy Fezz Audio Mira Ceti ale co do głośników wciąż się waham. Odsłuchiwalem ten wzmacniacz z kolumnami Focal Aria, oraz z tańszymi Klipschami. Focale brzmiały w dolnych zakresach nieco blado,tańsze Klipsch miały dźwięk nieco estradowy, specyficzny i niekoniecznie mi odpowiadający.  Heresy III grały bardzo naturalnie i muzykalnie, pięknie w średnicy,  jeśli chodzi wszystko czego słuchałem ze wzmacniaczem bezdyskusyjnie najlepiej - nurtuje mnie jednak kwestia charakterystyki pasma przenoszenia tych głośników - jest to 58-20000 Hz. Mam dwa pytania czy dolna granica 58 nie jest nieco za wysoka i czy rzeczywiście Waszym zdaniem wśród kolumn w budżecie 10k nie ma sensu liczyć że coś z tym lampowcem, moim zdaniem znakomitym nic nie zagra lepiej od Klipsch Heresy III?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam wzmacniacz na lampie 300B , połączony z focalami chorus 716 , zależnie od utworu oraz czy są na kolcach czy bez to dół jest różny ;)  Natomiast klipsch heresy powinien dawać radę i nie zwracaj uwagi iż tam niby tylko 58Hz , patrząc po słupkach foobara , często widziałem 94Hz (3 kolumnę) jak mnie łomoci.

Zresztą moje focale katalogowo 50Hz , a musiałem podbijać w ampli KD odcięcie na ów 50Hz z 40-u by subwoofer się w ogóle wzbudzał :P  jak przeczytasz test poprzedniej wersji na audio.com.pl to schodziły do 32Hz przy -6dB

PS: może na warsztat wezmą heresiaka @Redakcja AUDIO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Klipsch Heresy III to absolutnie wyjątkowa kolumna na rynku, ma referencyjną jakość średnich i wysokich tonów, barwę, dynamikę i dosłownie ultra szybkość i atak. Nie mają żadnych problemów z ostrością czy natarczywością więc przy tego rodzaju muzyce dadzą niewymuszoną separację i dynamikę nie tracąc barwy. Żadna syntetyczna membrana o średnicy 18cm. nie da takich emocji jak duży papierowy głośnik. Bas jest perfekcyjnie kontrolowany i zszyty z resztą pasma dlatego w porównaniu z bardziej komercyjnymi konstrukcjami może się wydawać, że jest go niewiele. Jeśli takie proporcje nam nie przeszkadzały, uważam, że to jest referencyjny zestaw za rozsądną cenę - lampa 300b i klipsch heresy. Polecam :)

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź Michał. 🙂Pozostaje jeszcze decyzja o DACu biorąc pod uwagę mój nieco nadszarpnięty budżet co mógłbyś mi polecić? Żródłem będzie TIDAL oraz pliki flac. Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie. Rozważam Onkyo NS-6170,  używany HEGEL HD12, ARCAM irDAC-II (nie do końca rozumiem czym się różni od ARCAM irDAC) ale może są jeszcze jakieś inne opcje budżetowe? Może warto zainwestować w DACa używanego do 2.5k. Poza taki budżet będzie mi już ciężko wyjść. Do odsłuchu idealnego w którym wszystko poukładało się perfekcyjnie testowany był Chord Qtest sęk w tym że ciężko mi się będzie rozstać z 6k... 😥

Dnia 16.03.2019 o 17:15, Kubakk napisał:

PS: może na warsztat wezmą heresiaka @Redakcja AUDIO

Focale Aria brzmiały dla mnie bardzo dobrze i gdyby nie trafiła mi się możliwość posłuchania Heresy III to prawdopodobnie uznałbym że Fezz Mira Ceti z 2x8W nie jest w stanie zagrać lepiej, przynajmniej w określonych granicach budżetowych. Miałem trochę wrażenie że jest zbyt kolorowo na wyższych częstotliwościach - ale mnie to nie razi, z uwagi na mój wiek i określone parametry słuchu. Jednak zgaduję że osoby słyszące znacznie lepiej ode mnie w pasmach wysokich może razić błyszczenie się Foccali. Różnica między Focalem a Klipschem była naprawdę duża, na tyle duża że rozstanę się bez żalu z większą kasą. Zgaduję że na korzyść Heresy przemawia przede wszystkim ich wysoka skuteczność. W każdym razie zestaw zagrał bez żadnych zahamowań z dużo większą swobodą i bardzo piękną średnicą. Dla mnie najbardziej miarodajne są odsłuchy muzyki klasycznej. Tej muzyki słucham zdecydowanie najwięcej - wydaje mi się też że ta muzyka najwięcej wymaga i niestety niewiele wybacza.

Edytowano przez PKawecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Także polecam Ci takie zestawienie, Ale co do źródła to musisz uważać.

Żadne Onkyo 6170, czy Hegel. W Twoim przypadku musisz unikać suchych źródeł. Klipsche łatwo jest zepsuć. Jeśli dobierzesz cieplejsze źródło. Arcam irDAC II, M2TECH Young, Atoll DAC to dźwięk będzie na prawdę dobry.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, "sucho" grające źródła raczej odpadają gdyż Klipsch pokażą charakter każdego elementu toru audio - nie koloryzują. Wśród docenionych i udanych przetworników M2Tech Young jest na pewno dobrą i bardzo uniwersalną propozycją. Jego klasa jak najbardziej odpowiada już klasie kolumn czy wzmacniacza. Rozważyłbym jeszcze coś z Audio GD - to firma, która ma w ofercie potężne przetworniki zbudowane ze znakomitych komponentów, bezkompromisowo. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny np. NFB 27.38. Jeśli słuchamy plików z komputera, dobry DAC ma sens i wtedy nawet stosunkowo niedrogi odtwarzacz strumieniowy przepuszczony przez zewnętrzny przetwornik nie powinien być problem. Akurat w swoim przedziale cenowym odtwarzacze strumieniowe Onkyo nie grają tak sucho. Alternatywnie można jeszcze polecić Denon DNP-800NE, który również brzmi raczej nasyconym dźwiękiem. W takim połączeniu unikałbym Yamahy czy Marantza. Jeśli odsłuch plików w komputera nie jest istotny, może lepiej pomyśleć o po prostu dobrej strumieniówce już bez zewnętrznych przetworników? Np. Cambridge Audio 851N.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

 Jeśli odsłuch plików w komputera nie jest istotny, może lepiej pomyśleć o po prostu dobrej strumieniówce już bez zewnętrznych przetworników? Np. Cambridge Audio 851N.

Pliki FLAC są dostępne na serwerze NAS - QNAP.  Mój NAS posiada wyjście USB 3.0 i teoretycznie nie ma przeszkód by sygnał szedł stamtąd wprost do DACa. Jest to jednak takie sobie rozwiązanie, wymaga aktywnej usługi skonfigurowanej na NAS np KODI lub jakieś innej. Nie do końca mam również zaufanie do algorytmów które dokonują tam na NASie resamplingu. Strumieniowiec musiałby być w stanie zalogować się do systemu plikowego NASa (QTS) opartego na jądrze linuksa. Jakie odtwarzacze sieciowe miałyby na pokładzie sensowne DACi oraz byłyby w stanie zalogować się i korzystać z zasobów NASa stojącego na systemie operacyjnym QTS? Tego typu strumieniowce byłyby dla mnie idealne...

Edytowano przez PKawecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...