Skocz do zawartości

Nauszne, z dobrą izolacją, do podcastów, 200zł


Recommended Posts

Dzień dobry,

czy mogę prosić o pomoc w doborze słuchawek?

Poszukuję nausznych słuchawek:

- głównie do słuchania podcastów, rzadziej muzyki (rock, jazz).

- budżet do ~200zł (wiem, że to bardzo mało, ale nie zależy mi na jakości muzyki). 

- z jak najlepszą w tej cenie izolacją od dźwięków otoczenia (będę używał  słuchawek w pracy biurowej, podczas spacerów, wyjścia na siłownię czy sprzątania mieszkania )

- wygodnych i niewielkich (jako pomoc w zaśnięciu, ponadto mam niedużą głowę i noszę okulary),

Do tej pory zawęziłem moje poszukiwania do trzech modeli:

- Superlux HD562

- Soundmagic P11S

- Sennheiser HD2.20S

Te ostatnie spełniają najlepiej warunek dotyczący wielkości i wygody (miałem okazję je przetestować), idealnie usypiają do snu, ale izolacja jest bardzo słaba. Do biura czy siłowni się nie nadają. P11S mają niezła opinie w internecie odnośnie jakości muzyki za tą cenę oraz izolacji, choć impedancja jest na podobnym poziomie co Sennheiser (chyba, że źle patrzę na ten parametr w kwestii izolacji?). Superlux chyba da mi najlepszą izolację, ale rozmiarowo jest chyba największy i obawiam się trochę o wygodę oraz możliwość zasypiania. Czy możecie coś jeszcze polecić a jak nie, który z tych trzech będzie najlepszym wyborem.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS: Jeżeli trzeba będę mógł podnieść budżet do max 300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z słuchawek mobilnych wokółusznych bardziej polecałbym Creative Aurvana Live! lub jeszcze lepsze Creative Aurvana Live 2. Te drugie czasem można kupić w cenie do 200 zł przy promocjach. Brałbym jeszcze pod uwagę Encore Rockmaster OE. W cenie do około 100 zł  Soundmagic P11S i Superlux HD562 to bardzo interesujące propozycje. Szczególnie gdy chodzi o niewielkie słuchawki nauszne. Rozmiarowo są podobne. Jednak gdy sie je porównuje w stanie rozłożonych Soundmagic P11S. Superlux HD562 w zasadzie nie są składane, choć można łatwo zdemontować muszle z pałąka. Graja jednak zupełnie inaczej. Dlatego warto posłuchać co nam bardziej odpowiada.

W przypadku słuchawek wokółusznych łatwiej o dobrą izolację. Tu szczególnie dobrze wypadają Encore Rockmaster OE. Co do Encore Rockmaster OE i CAL2 nadają się na pewno do okularów. W przypadku CAL! nie sprawdzałem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Przyznam się, że w ogóle wcześniej nie brałem pod uwagę CAL. Widzę, że są bardzo popularne i mają same świetne opinie. Nie mogę tylko znaleźć żadnych informacji odnośnie ich izolacji, wszyscy chwalą tylko super dźwięk w tej klasie cenowej.

PS: Rozumiem, że CAL to słuchawki nauszne czyli wielkościowo będą jak Superlux i Soundmagic a Encore to już większe wokółuszne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P30S nie miałem w rękach. Jednak na podstawie tej recenzji wynika ze to niezbyt udany model.  Za to P11s to wersja słuchawek Soundmagic P21 z uproszczonym pałąkiem, a te z kolei to bliźniacze słuchawki z Beyerdynamic DTX 350 które są produkowane właśnie przez tego Chińskiego producenta. Różnice nie są duże. Jednak słuchawki Soundmagic mają lepszej jakości, bardzo miękkie pady.

Nie zawsze droższy model musi być lepszy. P30 wyglądają na bardzo mało popularny model. Czasem to kwestia własnych upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Zakupiłem P11S, które wytrzymały całe 8 miesięcy. Niestety niespodziewanie pękł mi pałąk. Niespodziewanie bo dużo z nimi podróżowałem i wydawały mi się naprawdę solidne. A tu przy zwykłym zakładaniu na kanapie poszło....Generalnie jestem z nich bardzo zadowolony. Dźwięk w porządku, wielkościowo też ok. Wyglądały trochę tanio, ale mi to nie przeszkadzało.

Tak czy siak potrzebuje teraz nowych słuchawek i prośba o pomoc w wyborze. Chciałbym jednak zrezygnować z kabla i pytanie czy w budżecie 200-300zł da się coś sensownego znaleźć wśród bezprzewodowych słuchawek? Zależy mi na niedużych wymiarach i dobrym zasięgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.  Nie muszą być bardzo mocne, w tej cenie wiadomo, że jakość nie będzie idealna. Najbardziej zalezy mi na kompaktowych wymiarach (mam małą głowę), dobrym działaniu bluteooth no i izolacji (wiem,wiem, że i im większe tym izolują lepiej) T7 zdecydowanie dla mnie za duże. TM mogą być ok, dzięki. TMS w ogóle nie mogę znaleźć w google? Rozumiem też, że Sony, JBL, Philips i Panasonic dostępne w sklepach typu euro nie warte są swej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TM i TMS można kupić na Aliexpress , przy promocjach za około 70 zł. Prezentują lepsza jakość wykonania niż wiele tanich słuchawek bt mainstream-owych marek. Wyglądają na takie które powinny wytrzymać więcej.

https://pl.aliexpress.com/item/32931629054.html

TMS to nowsza wersja TM. Ma czujniki czy są założone na głowę i ANC. Nie mają za to przycisków + i - . Wymagają przez to regulacji głośności i zmiany słuchanego utworu sterowaniem źródłem dźwięku. Muzykę można wstrzymać i wznowić  bez zdejmowania słuchawek przez podwójne stuknięcie w prawą słuchawkę. 

Co do rozmiaru na głowie to paradoksalnie starszy model T4 był trochę za mały na moją głowę po pełnym rozsunięciu pałąka. TMS pozwalają założyć na większą głowę, choć jeśli ktoś ma duże uszy, to mogą mu się nie zmieścić do środka całe. Moje wchodzą na styk. Nie wiem jak będzie z małym wysunięciem pałąka, ale myślę że powinno być ok. Generalnie to są słuchawki dość kompaktowe do celów głównie mobilnych.

Z dźwiękiem TM i TMS jest zaskakująco dobrze. TM mają 3 opcje korekcji dźwięku których brak w TMS.

Gdybyś chciał używać ich przewodowo, kabel USB-C/jack 3,5 mm trzeba dokupić. Raczej oryginalny, bo inny może nie zadziałać.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość istotne jest to że nie można ich używać gdy są ładowane, jak chyba wszystkie słuchawki Bluedio. Działają jednak długo na jednym naładowaniu i szybko można naładować na tyle aby działały wystarczająco długo. Jednak gdy są rozładowane i są potrzebne od razu, kabel z wtykiem jack może się przydać. Na wyposażeniu jest tylko metrowy płaski kabel USB-C/USB-A do ich naładowania. W droższych modelach z zasady dodają woreczek do ich przechowywania lub w jeszcze droższych sztywne etui. Tu jest tylko ten jeden kabelek. Xiaomi i na tym potrafi zaoszczędzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Szkoda, że w polskich sklepach nie ma TMS tylko TM. Kusi mnie jeszcze trochę model T7. Wiem, że jest większy, ale jeśli założę, że te słuchawki będą tylko domowe to chyba lepszą izolację uzyskam w nich niż w TM/TMS (bo zakryją całe uszy)? W Soundmagicach było to fajne, że można było regulować boczny kąt słuchawek i je idealnie dopasować (odstające uszy + okulary robią swoje)- tu patrząc po zdjęciach tego brak bo jest inna trwalsza konstrukcja, a więc coś za coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T7 są przeguby umożliwiające ułożenie ich padów na płasko.

W TM i TMS teoretycznie prowadnice powinny dać pewną elastyczność w tej płaszczyźnie i efekt ten powinien być większy dzięki rozcięciom ich wewnątrz. W praktyce ta blacha jest dość sztywna i przy dużym ich wysunięciu jeszcze to działa, ale na mniejszej głowie może być z tym problem. Z okularami niema żadnego problemu. Jak zmieszczą się odstające uszy ? Nie wiem. Do T4 założyłem ukośne owalne pady i w nie wejdą chyba każde ludzkie uszy. Z izolacją w domu myślę że nie powinno być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...