Skocz do zawartości

Pomoc w doborze gramofonu oraz wzmacniacza i kolumn


Jonek222

Recommended Posts

Witam

Odziedziczyłem małą kolekcję winyli i chciałbym zacząć przygodę ze słuchaniem czarnych krążków. Niedawno byłem u znajomego, który zaczął puszczać muzykę z odtwarzacza cd oraz po chwili tę samą z winyli. I po prostu zostałem oczarowany brzmieniem muzyki z winyli. Dlatego postanowiłem kupić gramofon oraz sprzęt stereo. Pomieszczenie w którym stanie sprzęt ma 30 m2. Rodzaje muzyki której słucham to głownie filmowa, rock trochę klasyki. Nie słucham bardzo głośno, zależy mi na ciepłym brzmieniu zestawu. Preferuję kolumny podłogowe.

Interesuje mnie zakup gramofonu, wzmacniacza, kolumn oraz na dokładkę odtwarzacz cd. Dodam, że jestem zielony jeżeli chodzi o sprzęt stereo.

Głownie będę słuchał muzyki z gramofonu. Budżet jaki przewiduję na zakup sprzętu to ok 7000 zł. Nie zależy mi na sprzęcie z górnej półki, chcę się po prostu cieszyć dobrym brzmieniem muzyki.  

Proszę o propozycje i sugestie w doborze sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman LV 113 około 1000 zł wzmacniacz z dac i phono, Kolumny Phonar P30 (kolumny koniecznie odsluchaj przed zakupem) około 1500 - 2000 zł, Marantz 63 Ki, 67 SE około 500 zł z oryginalnym pilotem. Lasery dostępne. 

Moje propozycje to dobrze brzmiący zestaw, bardzo szczegółowy środek, z mocna podstawą basową, górne pasmo szczegółowe bez uwierania, czy kłucia. Ciepło grający. 

Gramofon pomogą koledzy. Może jakiś Dual? 

Dobrze jakbyś miał możliwość odsłuchu. Bo to brzmienie dla mnie jest okay,

dla Ciebie??? Trudno powiedzieć. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...