Skocz do zawartości

Denon AVR-1612 + Tonsil Vovager 200 = słaby bass ?? Obecnie: szukam kolumn do Luxman LV-117


krzysztof3434

Recommended Posts

Witam

To mój pierwszy temat, jestem tutaj nowy. Na wstępie zaznaczam że nie jestem audiofilem wysokiej rangi więc proszę o wyrozumiałość, krytykę również przyjmuję i wyciągnę wnioski.

Posiadam amplituner Denon AVR-1612 oraz zakupiłem ostatnio 2 Kolumny Tonsil Voyager 200. Pokój mam ok. 30 m2 powierzchni.

Kolumny zakupiłem za 450 zł. Głośniki podobno dostały nowe zawieszenia ale widać że niektóre kopułki są wklęśnięte.

Mój problem polega na tym że wysokie tony, średnie grają ok ale bass jakiś taki słabiutki. I teraz niewiem (bo nie jestem audiofilem) czy to wina tego denona 1612 czy głośniki takie zużyte czy może nie potrafie ustawić tego amplitunera. Jakieś porady ? Już po głowie mi chodzi żeby zakupić nowe głośniki niskotonowe ale może jestem w błędzie. Proszę Was przyjaciele o pomoc, poradę. z góry dziękuję. Przesyłam zdjęcie w załączniku. Te kolumienki powyżej to tylko tak dla ozdoby, nie używam ich choć przyznam że miały lepszy bass od tych Voyagerów...

53392924_1174302679411198_1334115385867239424_n.jpg

53806320_2119181131463583_7141952343146233856_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Winnowajcy to amplituner kina domowego, kolumny i akustyka. Praktycznie cały sprzęt do wymiany. 

Pierwsza rzecz poczytaj o akustyce, bez tego nie ruszysz z miejsca. https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Napisz czy jesteś gotowy na zmiany? 

1.Określ ile chcesz wydać na sprzęt, całkowity budżet, a zaproponuję coś dobrze grającego w Twoim zasięgu. 

2. Napisz jaki dźwięk lubisz. 

3. Daj rysunek pokoju z wymiarami, zaznaczonym miejscem odsłuchowym, by zaproponować jak najlepsze ustawienie kolumn. 

4. Napisz co ma być źródłem dźwięku. 

5. Napisz jakiej muzyki słuchasz. 

Patrząc na to co kupiłeś proponuję sprzęt używany. Zgadzasz się? 

6. Jak duży jest pokój? 

7. Podaj swoją lokalizację. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotowy na zmiany.

1. Do 2-3 tyś zł.

2. Lubię dźwięki spokojne, melodyjne, cyk cyk cyk sopranik ale najbardziej mi zależy na basie soczystym. (przepraszam że takimi słowami ale inaczej nie potrafię wytłumaczyć)    ---------

3. Rysunek w załączniku

4. Używam raczej muzyki mp3 z nośnika USB.

5. Słucham każdej muzyki, Rock, Pop, ballady, hip hop, czasami techno - lubię uderzenie basu a w obecnym zestawie który posiadam basu po prostu niema.

6.  5 m x 5,50 m. wysokość 2,50 m

7. Lokalizacja odsłuchu - łóżko - zaznaczone na rysunku.  Mieszkam w Skarżysko-Kamienna.   

Jestem zainteresowany używanym sprzętem. Odnośnie tego Denona AVR 1612, czy z niego nic dobrego się nie wyciągnie ? Poszukuję najlepiej 2 kolumn, ewentualnie dodatkowego Subwoofera. Amplituner oczywiście że zmienię jak będzie taka propozycja, radia w ogóle nie słucham, więc może być to wzmacniacz. Nie znam się na takim sprzęcie, jestem początkujący w tej dziedzinie ale wymagam dobrego nisko schodzącego basu, a inne dźwięki przyjmę jakie będą mi dostępne. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, podpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie :)

IMG_20190317_192341.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mógłbyś spróbować odsłuchać stary model Rotel Ra 980 bez pilota, lub jaśniejszy z pilotem Ra 985, tu będzie więcej cykania na górze. Mocne niskie tony i dość szczegółowy środek. Powinien się spodobać. O ile 980 można kupić za około 1200 zł to za 985 liczą sobie dość dużo co zjadło by większą część budżetu. Te Rotele były top modelami w ich latach produkcji. Wystarczająco mocne by napędzić większość wymagających kolumn. 

Jako źródło mógłbyś użyć Chromecast audio za około 120 - 160 zł. Możesz korzystać z Tidala, Spotify, YouTube i przesyłać pliki muzyczne po WiFi. Smartfon jako pilot. 

Kolumny ode mnie Phonar Laser 250 lub Phonar P3, P20. Od 800 zł do około 1300 zł. Grają wyrównanym dźwiękiem, mocne niskie, góra wyrazista lekko zaokrąglona i szczegółowy środek z masą ilością detali. Im lepszy wzmacniacz tym lepiej zagrają. Kolumny 4 omowe więc Rotel powinien dać czadu. Przy mocniejszym wzmacniaczu zyskujesz na większej swobodzie grania, dźwięk jest bardziej napowietrzony, zauważalna wieksza ilość szczegółów przy cichym słuchaniu. Kolumny lekko jasne, ale po cieplejszej stronie. Z tym modelem Rotel powinno być w porządku. A jak chcesz granie skrajami pasm i wysokie ostre "krew z uszu" to model Ra 971, lub 972 z pilotem. Dla mnie taki dźwięk jest za ostry. I przy dłuższym słuchaniu męczący. 

Możesz zacząć od wzmacniacza i sprawdzić jak by zagrały z Twoimi Tonsilami. Ale sukcesu nie gwarantuje. Powinna być znacząca poprawa, ale możesz mieć w dalszym ciągu niedostatek basu. 

No i bardzo ważna sprawa akustyka. Pomieszczenie prawie w kwadracie więc dość trudne akustycznie.

Przedstaw szafkę z TV bardziej na środek. Da się to zrobić? Kolumny po bokach szafki ale bardziej na środek w kierunku miejsca odsłuchu w trójkącie równoramiennym lub równobocznym. Lewa kolumna, wysuń jak najbardziej się da w prawo. Zachowaj symetrie względem ścian. Odległości między kolumnami około 2,5 m i tyle samo do miejsca odsłuchu, ewentualnie trochę więcej. Kolumny skręć do środka. 

Na podłogę dywan. 

Czytałeś temat o akustyce? 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czytałem o akustyce. Jestem w szoku bo takich wiadomości nigdy nie przyswajałem i nie miałem pojęcia jakie to wszystko jest ważne :)

Jutro przemeblowanie, oczywiście zrobię tak jak mi napisałeś, wzmacniacza już szukam RA 985, jeżeli się nie uda kupić tego poszukam RA 980. 

Zacznę zakupy od wzmacniacza, zobaczę jak wtedy zagrają Tonsile. 

Bardzo dziękuję za pomoc ! :)

Będę pisał o swoich dokonaniach ! :D

 

Edytowano przez krzysztof3434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jednak poszukać ten wzmacniacz w jakimś komisie, sklepie internetowym lub na allegro od sprzedawcy mającego firmę. Wówczas możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od dnia zakupu. 

Zawsze lepiej odsłuchać niż kupować w ciemno. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Tonsil Voyager 200, jeżeli są sprawne to powinny grać potężnym dźwiękiem z bardzo mocnymi niskimi tonami. Oczywiście jak się podepnie pod nie wydajny wzmacniacz, a nie zabawkę.

One ogólnie są trochę przymulone więc wzmacniacz nie powinien też powielać tych aspektów dźwiękowych bo wyjdzie "kaszana" dźwiękowa.

Wiadomo, że jeśli zależy Ci na dźwięku to powinieneś skupić się przede wszystkim na lepszych kolumnach, ale jeżeli już je masz to faktycznie możesz najpierw zakupić wzmacniacz, który je odpowiednio napędzi. Sprawdzisz przy tym czy na pewno są one sprawne. Bazę będziesz już miał , a w niedalekiej przyszłości będziesz mógł przecież zakupić lepsze kolumny.

Przychylam się do wypowiedzi Kolegi @1Ender co do wyboru wzmocnienia. Zarówno Rotel Ra 980 Bx jak i Ra 985 Bx są bardzo dobrymi propozycjami. To wzmacniacze bardzo wydajne prądowo, grające szybko, z mocnym impetem niskich tonów, które są dobrze kontrolowane. Zamulenia i dźwiękowej "buły" tu się nie znajdzie. Za to hektary przestrzeni jak najbardziej. Jeżeli nie zależy Ci na pilocie to ja osobiście bym wolał jednak model Ra 980 Bx. Dla mnie gra przyjemniej, nie ma tak "dobitniej" podanej wyższej średnicy jak Ra 985 Bx. Tu już zależy kto co woli, ale słuchałem trochę integr Rotel'a i uważam , że model Ra 980 Bx jest modelem naprawdę bardzo udanym, jednym z lepszych. Jeżeli oczywiście ktoś lubi taką sygnaturę dźwiękową. Ważne , aby tylko zakupić wzmacniacz zdrowy, nie grzebany przez "fachowców". Jak się uda to za 1.2K masz solidny wzmacniacz stereo, gdzie kupując podobny nowy ze sklepu byś musiał zapłacić spooooro więcej, ale to nic nowego ;)

O samych odsłuchach nie piszę bo to sprawa oczywista. Jeden woli blondynkę, inny brunetkę ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zakupię wzmacniacz. Możecie mi podsyłać jakieś linki do dobrego sprzętu w kwocie do max 1500 zł.

Najpierw chciałbym posłuchać tych moich Voyagerów na lepszym wzmaku bo ogólnie dźwięk mi się ich podoba ale baardzo płytki bas mają. Jeżeli się okażę że coś z nimi jest nie tak i lepiej już nie zagrają wtedy zakupię dobre kolumny, kolumny w kwocie max 2000 zł używane. 

Mam pytanie : Czy muzyka puszczana z np pendrive (mp3) jest odczuwalnie słabszej jakości od tej np z płyty audio CD ?  

Czy zwykły śmiertelnik z normalnym słuchem zauważy różnice czy trzeba mieć słuch dobry żeby rozpoznać różnicę w odsłuchu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Jeśli chodzi o same porównanie mp3 vs Cd to oczywiście, że jest róźnica. Czy większa czy mniejsza to zależy od kompresji pliku. Jak porównasz mp3 128 kbps vs CD to różnica jest olbrzymia i nie trzeba mieć super słuchu aby to usłyszeć. Inaczej ma się sprawa mp3 320 kbps vs Cd. Tutaj oczywiście też są różnice, choć mniejsze niż w powyższym przypadku.

Rzecz jasna sytuacja odnosi się do porządnie zgranych plików z Cd, a nie śmieci , które nieraz mają niby 320 kbps, a tak naprawdę to 128 kbps ;) , a takich na internecie nie mało.

Oczywiście ważne jest same źródło z jakiego korzystasz. Jak puszczasz muzykę z plików z Tv to zawsze będzie słabo, czy to flac, czy mp3.

Tak samo Cd. Jak włączysz Cd na dvd za 300 zł, a na odtwarzaczu Cd za 2K to różnica będzie również znaczna.

W Audio cały tor ma znaczenie.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło, dodatkowo masz zestaw dzielony za podobną kwotę pre 960 i końcówka 980. 

@mordor12 za około 1400  - 1500 zł to jak dla mnie dobra cena za zestaw. Kolega mógłby jeszcze sprzedać z zyskiem. Wizualnie w dobrym stanie. Pod warunkiem, że Niemiec zgodzi się wysłać. Bo to z nimi różnie. No i rozwojowy, bo końcówkę można zostawić, 960 sprzedać i dokupić pre na pilota. Byłaby wtedy pełnia szczęścia. 

Ja bym brał dzielonke. 😊

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender zgadzam się, dzielonka Rotel'a to jak najbardziej dobry pomysł. Rb 980 to bardzo dobra końcówka mocy. Dźwiękowo wiele ma wspólnego z sygnaturą brzmienia integry Ra 980 Bx, tyle , że jeszcze w lepszym wydaniu. Ale uwaga, ważny jest tutaj dobór przedwzmacniacza, aby się dobrze zgrało, bo nie z każdym może wypaść idealnie.

Poniekąd w tej cenie uważam również , że warto gdyż ten przedwzmacniacz Rc 960 dostaje się praktycznie gratis. Może nie jest on jakiś wysokich lotów , ale na początek może być zdecydowanie. Jakby dźwięk z takiego set'u podszedł to w przyszłości warto polować na przedwzmacniacz RC 990 lub RC 995. To były najwyższe i bardzo dobre dźwiękowo modele przedwzmacniaczy w latach 90-tych. Ta końcówka Rb 980 na to zasługuje i te pre dobrze się z nią uzupełniają.

Taniej można dostać jeszcze przedwzmacniacz Rc - 980, który teoretycznie powinien tworzyć super duet z Rb 980, ale według mnie tak nie jest. Ten pre moim zdaniem ogranicza tą końcówkę i zastosowanie któregoś pre z modeli Rc 99x daje znaczącą różnicę w dźwięku na plus w stosunku do Rc 980.

Ps. Te Rotele z serii 9xx mają bardzo intuicyjną budowę, przez co są łatwe w naprawie w razie ewentualnych problemów ( a to nie takie oczywiste wśród wielu wzmacniaczy ), więc to też na plus. Rzecz jasna najważniejsze , aby były oryginalne.

Pozdrawiam

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba jest w większości krajów. W Danii, gdzie mieszkam, też nie spotkalem się z płatnością przy odbiorze. Tu tylko platność na konto lub odbior osobisty z platnością ,,do ręki,, Ale nie słyszałem o tym aby ktoś kogoś oszukał przy płatnosciach na konto. W razie niezadowolenia, zawsze jest zwrot platności.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2005 roku działam na allegro, od jakiegoś czasu na olx. Zajmuję się handlem ogólnie. Kupuję, sprzedaję. Raz tylko zostałem oszukany. Ale szczerze powiem że wolałbym osobiście odebrać sprzęt tym bardziej taki sprzęt, jestem w stanie pojechać choćby nad morze odebrać wzmacniacze czy kolumny, a nad morze mam 700 km.

Z wysyłką mogę zaryzykować oczywiście choć przyznam że nigdy z poza Polski nie kupowałem niczego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat poniżej 

 

Dopilnuj, aby wzmacniacze zapakowane były w dwa kartony, jeden mniejszy, jeden większy. 

Skorzystaj z firm, małych busów przewozacych ludzi do Niemiec. Od drzwi do drzwi. To bezpieczniejsze niż zwykły kurier. Oni też biorą przesyłki. 

Przesyłkę będziesz miał z dnia na dzień. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego musi być jeszcze przedwzmacniacz... 

Np 960

https://allegro.pl/oferta/rotel-rc-960bx-7895328101

I już robi się 2000 zł. 

Ten jeszcze lepszy RC 995, ale to razem wyjdzie koło 4000 zł 😁

https://allegro.pl/oferta/rotel-rc-995-pilot-zlacza-xlr-high-end-7858366546

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...