Skocz do zawartości

Denon AVR-1612 + Tonsil Vovager 200 = słaby bass ?? Obecnie: szukam kolumn do Luxman LV-117


krzysztof3434

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

23 minuty temu, 1Ender napisał:

Tak o nich pisałem m. in, ale może najpierw spróbuj sprawdzić sam wzmacniacz z proponowanych, jak to zagra razem? Pośpiech nie jest wskazany w audio. 

Co ustaliłeś z Niemcem od dzielnego Rotela? 

Czytałeś temat z linku o zakupach za granicą? 

Pozdrawiam 

Niemiec póki co nie odpisał mi na wiadomość dotyczącą zapakowania towaru, ewentualnie wysyłki do Polski. Czekam na jego odzew, nadal szukając. 

Czytałem o wysyłce. 

Pozdro

Edytowano przez krzysztof3434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeNiemcy to nie Polska. Pisałem już o tym. Tu delikwenta bardzo łatwo namierzyć i raczej nikt nie zaryzykuje. Pod tym względem to inny świat. A kary bardzo wysokie, więc nie ma takich wałków. A poza tym zawsze trzeba sprawdzić czy dane adresowe zgadzają się z tym co jest na koncie do wpłaty. 

Jak się czymś różnią to odpuszczamy. 

A najlepiej zrobić by Niemiec dobrze spakował i pod wskazany adres robimy odbiór. 

Wtedy wszystko jasne. Ja tak właśnie robię. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Ender napisał:

@S4HomeNiemcy to nie Polska. Pisałem już o tym. Tu delikwenta bardzo łatwo namierzyć i raczej nikt nie zaryzykuje. Pod tym względem to inny świat. A kary bardzo wysokie, więc nie ma takich wałków. A poza tym zawsze trzeba sprawdzić czy dane adresowe zgadzają się z tym co jest na koncie do wpłaty. 

Jak się czymś różnią to odpuszczamy. 

A najlepiej zrobić by Niemiec dobrze spakował i pod wskazany adres robimy odbiór. 

Wtedy wszystko jasne. Ja tak właśnie robię. 

Pozdrawiam 

 

1Ender, Niemiec nie odpisuje mi na wiadomości.  jeżeli możesz mi coś innego polecić, inny wzmacniacz używany do max 2000 zł to doradź mi coś bo gram na tych tonsilach i mnie kurwica powoli bierze. pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten model co aktualnie posiadam? 

Nie wiem, czy przypadłoby Ci trochę cieplejsze granie? Duża dynamika, duża szczegółowość. 

Luxman LV 117. Wadą jest brak przedwzmacniacza gramofonowego. A poza tym jak dla mnie same zalety. Jeżeli chodzi o barwę.

Bardzo dobry, moim zdaniem dac na pokładzie. 

https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-117-7192095233

Cena jeszcze do negocjacji. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagraniczne wydanie Prodigy, niskie mają uderzenie jak z subwooferem. Na moich kolumnach. 

Armin Van Buuren, 

Wzmacniacz generejuje dużą moc odczujesz to zwłaszcza przy kolumnach 4 omowych. Dużo szczegółów przy cichym słuchaniu. Jest wszystko, mocne niskie, szczegółowa średnica, góra. Trzeba posłuchać... 

Poczytaj w dziale Kluby o Luxmanie. Ostatni wpis był mój. 

Pozdrawiam 

Dokładnie #47 post, jak gra mój Lux. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Piotr, tytułu nie podam bo nie sprawdzę. Album 2 płytowy wydany na 10 lecie zespołu. Płyta studyjna, druga koncertowa. Taka blacha policyjna na okładce. Kojarzysz? 

Pozdrawiam 

Edycja

Podsumowując, Luxman LV-117 powinien sobie poradzić z Voyagerem. Przy 8 omach generuje prawdziwe 110 W. A jak kiedyś @krzysztof3434 będziesz zmieniać kolumny to szukaj konstrukcji 4 omowych. 250 W da Ci większą swobodę grania. Wzmacniacz powinien sobie poradzić z kolumnami, które mają zejście do 2 omów. Wówczas generuje 300 W na kanał. Tyle teorii. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

@S4Home

Piotr, tytułu nie podam bo nie sprawdzę. Album 2 płytowy wydany na 10 lecie zespołu. Płyta studyjna, druga koncertowa. Taka blacha policyjna na okładce. Kojarzysz? 

Pozdrawiam 

Edycja

Podsumowując, Luxman LV-117 powinien sobie poradzić z Voyagerem. Przy 8 omach generuje prawdziwe 110 W. A jak kiedyś @krzysztof3434 będziesz zmieniać kolumny to szukaj konstrukcji 4 omowych. 250 W da Ci większą swobodę grania. Wzmacniacz powinien sobie poradzić z kolumnami, które mają zejście do 2 omów. Wówczas generuje 300 W na kanał. Tyle teorii. 

 

Na allegro są tylko 2 takie wzmacniacze, uważasz że ta cena ok 1800 zł to dobra cena ? te wzmacniacze z racji wieku chyba już tańsze nie będą. 

Jeżeli chodzi o puszczanie muzyki, do tej pory w amplitunerze używałem usb pendriva teraz się zastanawiam czy zakupić do tego odtwarzacz CD czy jakieś inne wyjście widzisz ? 

Dziękuje za wszystkie porady. 

13 minut temu, krzysztof3434 napisał:

Na allegro są tylko 2 takie wzmacniacze, uważasz że ta cena ok 1800 zł to dobra cena ? te wzmacniacze z racji wieku chyba już tańsze nie będą. 

Jeżeli chodzi o puszczanie muzyki, do tej pory w amplitunerze używałem usb pendriva teraz się zastanawiam czy zakupić do tego odtwarzacz CD czy jakieś inne wyjście widzisz ? 

Dziękuje za wszystkie porady. 

Jeszcze znalazłem https://www.ebay.de/itm/Luxman-LV-117-integrated-amplifier/192866327342?hash=item2ce7ba9b2e:g:gd8AAOSwMEdci4~M

Na allegro drugi jest droższy https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-117-7118589394

do tego za 1880 zł mam 170 km, mogę jechać osobiście odebrać, może by mi podłączył pod jakieś kolumny zobaczyłbym jak to gra, bo jak sprawdzić inaczej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Dokładnie ta płyta https://www.discogs.com/The-Prodigy-Their-Law-The-Singles-1990-2005/release/543597

@krzysztof3434 jedź osobiście kup. 

Chromecast audio jako źródło. Podłączysz pod gniazdo optyczne we wzmaku, od razu sprawdzisz czy działa. I potrzebujesz kabelek mini jack - optyczny. Zapytaj sprzedawcę jakie ma kolumny podłączone do tego.

Nad cd pomyślimy. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, krzysztof3434 napisał:

Na allegro są tylko 2 takie wzmacniacze, uważasz że ta cena ok 1800 zł to dobra cena ? te wzmacniacze z racji wieku chyba już tańsze nie będą. 

Jeżeli chodzi o puszczanie muzyki, do tej pory w amplitunerze używałem usb pendriva teraz się zastanawiam czy zakupić do tego odtwarzacz CD czy jakieś inne wyjście widzisz ? 

Dziękuje za wszystkie porady. 

Jeszcze znalazłem https://www.ebay.de/itm/Luxman-LV-117-integrated-amplifier/192866327342?hash=item2ce7ba9b2e:g:gd8AAOSwMEdci4~M

Na allegro drugi jest droższy https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-117-7118589394

do tego za 1880 zł mam 170 km, mogę jechać osobiście odebrać, może by mi podłączył pod jakieś kolumny zobaczyłbym jak to gra, bo jak sprawdzić inaczej ?

Ten człowiek ma w ofercie jeszcze kilka innych rzeczy np https://allegro.pl/oferta/yamaha-mx-70-230-w-7705486912 

https://allegro.pl/oferta/luxman-d-117-7555225368 u tego samego sprzedającego

Dzwoniłem do gościa od tego wzmaka luxman lv117, on jest 1 właścicielem tego sprzętu tak samo jak CD posiada 117 również, sprzęt nigdy nie był naprawiany, w oryginale, zaklepałem 100 zł urwałem na wzmaku, tego CD też bym z chęcią zakupił tylko czekam na opinie czy warto zakupić ten CD Luxman d 117 za 700 zł ?? Gość posiada kolumny 4 omy, możliwość sprawdzenia na miejscu. szykuję się i niedługo jadę po odbiór mam ok 180 km w jedną :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny odtwarzacz. Nie wiem jak z dostępnością laserów. Sam mam smaka na ten model. Posłuchaj wszystkiego razem.

A jakie ma kolumny? Zapytaj o model.

No z na 4 omach to Luxman pokaże pazur i klasę. Wzmacniacz gra mocno basowo z odpowiednim dociążeniem. A średnica i góra półce lizać. Bardzo dużo informacji i nie kłuje. 

Na odsłuch zabierz nagrania, które dobrze znasz. 

A kiedy się wybierasz? 

Pozdrawiam 

PS. Czekam na relacje. 

PS-2. Tak sobie myślałem, że jeżeli sprzedający się zgodzi to zabierz swoje paczki na odsłuch. Wiadomo, każde pomieszczenie jest inne. Ale może warto się pomęczyć i posłuchać czy taki dźwięk będzie Ci odpowiadać. Przy okazji porównasz sobie inne kolumny te tajemnicze 4 omowe. Wtedy można rozważyć czy zostawiasz Voyagery, czy sprzedajesz i kupisz te od gościa. Albo będziesz szukał innych ale już 4 omówek. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!!

Słuchałeś przed zakupem? 

obydwa klocki muszą stać osobno. Musisz zapewnić im odpowiedni przepływ powietrza. Nie chowają do szafek. 

Zwłaszcza wzmak osobno!

W ten sposób możesz doprowadzić wzmacniacz do przegrzania i uszkodzenia. 

Czekam na wrażenia z odsłuchu. 

Napisz też coś w klubie Luxmana, jak się trochę oswoisz ze sprzętem, trzeba ożywić nieco temat. 😁

Wzmacniacz zostaw włączony pod prądem, niech się dobrze wygrzeje. Na noc skręć tylko potencjometr na zero. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, 1Ender napisał:

Gratuluję!!

Słuchałeś przed zakupem? 

obydwa klocki muszą stać osobno. Musisz zapewnić im odpowiedni przepływ powietrza. Nie chowają do szafek. 

Zwłaszcza wzmak osobno!

W ten sposób możesz doprowadzić wzmacniacz do przegrzania i uszkodzenia. 

Czekam na wrażenia z odsłuchu. 

Napisz też coś w klubie Luxmana, jak się trochę oswoisz ze sprzętem, trzeba ożywić nieco temat. 😁

Wzmacniacz zostaw włączony pod prądem, niech się dobrze wygrzeje. Na noc skręć tylko potencjometr na zero. 

Pozdrawiam 

 

To uzywany leciwy sprzęt tez trzeba wygrzewac ?  przez te wszystkie lata grania sie jeszcze nie wygrzał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1Ender napisał:

A co powiesz na to, że swojego Luxmana trzymałem cały czas pod prądem, a dźwięk ewoluował, zmieniał się. Po około 14 dniach dźwięk przestał się zmieniać. 

A może to audio voodoo?? 

Pozdrawiam 

Ja  tylko zadałem pytanie , jesli tak to niech kolega wygrzewa uzywany sprzet , choc ja mysle ze poprostu po ok 14 dniach  ucho przyzwyczailo sie do dzwieku nowego wzmacniacza , no ale koniec tematu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @1Ender bardzo cenie Twoje zdanie i wiedzę ale jak piszesz coś takiego to dopisz „w moim przypadku” , „z doświadczenia z moimi urządzeniami”, „w moim torze audio” bo przecież nikt nie wie wszystkiego i istnieją pewnie klocki które jak połączysz to będą grać tak samo całymi miesiącami. A „układanie elektryczne” nie jest im potrzebne. Absolutnie nie chce się spierać czy ten proces istnieje czy nie, tylko daj pole do różnorodności i inności pozostałym milionom kombinacji jakich nie słuchaliśmy. Tak żeby nie robić wody z mózgu i żeby ktoś nie zaczął się martwić o swój sprzęt jak akurat trafi na przypadek bez „elektrycznego układania” 👊

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno nie tylko w moim przypadku, ale w każdym sprzęcie audio, jeżeli do istniejącego systemu dokładamy nowy element. Tak jest. Tu nie chodzi o słyszenie, czy wierzenie.

Dlatego poproszę o wyjaśnienie tematu, bardziej obeznanych z prawami fizyki użytkowników. Może któryś z Kolegów łopatologicznie spróbuje wyjaśnić @audiowit

@wpszoniak @tomek4446 a może jeszcze ktoś inny?

Dotyczy układania się nowych ( w sensie jeszcze w nim nie będących) elementów audio w istniejącym już systemie. 

Pozdrawiam 

Przepraszam za OT, ale wyszło dość spontanicznie. 

  

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście swoich wzmacniaczy, te co mam/miałem nigdy nie wyłączam/wyłączałem, są cały czas pod prądem. Według moich doświadczeń zauważyłem, że wzmacniacz trzymany non stop pod prądem gra pełniej, soczyściej, barwniej. Nieraz producenci w ogóle nie stosują "stand-by" w swoich modelach. Przykładem jest np. taki Densen B100. Pamiętam jak go kupiłem i podłączyłem to się trochę przeraziłem jak gra. Jakoś sucho , szczupło ... Po paru dniach dźwięk zupełnie się zmienił prawie o 180 stopni. Pojawiły się palety barw, plastyczność, dociążenie. Ale to taki dość wyjątkowy przypadek jeśli chodzi o stopień tych zmian.

Kolejnym przykładem jest NAIM , który również nie ma "stand-by", tylko włącznik główny z tyłu, siłą rzeczy jesteśmy zmuszeni trzymać go non stop pod prądem. Zresztą sam NAIM to "nakazuje" w swoich urządzeniach. Wartości soniczne również zmieniają się z czasem na plus.

Oczywiście to tylko przykłady , a więcej firm ma takie rozwiązania, skądś to się bierze ;)

To samo zauważyłem na przeróżnych innych integrach, które już bez problemu mogłem wyłączać. W jednych zmiany były większe, w innych mniejsze, ale zawsze występowały. Oczywiście każdy zrobi jak chce i wedle uznania ;)

@krzysztof3434 czekamy na pierwszą relację.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, densen słynie z tego, ze wzmacniacz musi się dobrze nagrzac żeby zagrać pelnia swoich mozliwosci.

Ale dotyczy to rownież cd np micromega. Po szybkim właczeniu i pierwszym odsluchu mozna mieć mylna opinie o tym cd.

Osobiście wiekszosć swoich obecnych wzmacniaczy wyłaczam bo to lampy. Tranzystorow, jeśli wiem, ze wkrotce znow bedę sluchał nie wyłaczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...