Skocz do zawartości

Denon AVR-1612 + Tonsil Vovager 200 = słaby bass ?? Obecnie: szukam kolumn do Luxman LV-117


krzysztof3434

Recommended Posts

58 minut temu, audiowit napisał:

Tranzystorow, jeśli wiem, ze wkrotce znow bedę sluchał nie wyłaczam.

Nie wiem tak naprawdę jak to jest z tym trzymaniem pod prądem , mnie by tego nie robić przekonał serwisant pokazując trzymanego 3 lata pod prądem NAD-a  C372 i Hegla H90. W jednym i w drugim przypadku kondensatory do wymiany. Nie będę się upierał , że to właśnie długoletnie " trzymanie pod prądem sprawiło " , ale na logikę to jednak jak coś dłużej funkcjonuje to szybciej się zużywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam

Ten wzmak to rewelacja. Kolumny dostały nowe życie, grają całkowicie inaczej niż to było na Denon AVR1612, bas w końcu występuje, dźwięk jak dla mnie rewelacja !!! 

Ten Luxman waży 3 razy tyle co denon i gra naprawdę super ale wydaję mi się że głośniki niskotonowe w moich voyagerach mają już swoje lata i mimo iż dostały nowe zawieszenia to nie potrafią zagrać głęboko i "uderzyć". Pogram na nich trochę, potestuje i podejmę decycję czy zmiana kolumn coś na 4 ohm czy może nowe niskotonowe głośniki ? co Wy na to panowie ?Jest sens inwestować w te kolumny czy lepiej sobie poszukać czegoś lepszego ? Ten wzmacniacz naprawdę porusza tymi kolumnami, słychać że grają bardzo głośno ale zaczynają charszczeć jak podbije bas.  Odtwarzacz CD Luxman - rewelacja ! Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Dziękuję za pomoc :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj, bo sie nie zwróci. 

Jak masz koło siebie Phonar Laser 250, P3, P20 to jedź ze wzmacniaczem posłuchaj. Od 800 zł do 1500 zł za parę powinieneś coś znaleźć. Phonar to dobry partner dla Luxmana. Prawdopodobnie długo nie będziesz musiał szukać innych kolumn. Szukaj tych z dwoma głośnikami niskotonowymi. Np P3 widziałem z jednym basowym głośnikiem i z dwoma.. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest pewien problem z odtwarzaniem płyt CD. Sprawa wygląda następująco. Słuchając oryginalnych płyt niema żadnego problemu, dźwięk jest czysty i przepiękny, żadnych zniekształceń szumów nie słychać. sama przyjemność ze słuchania. Problem występuje kiedy włoże płytę którą nagrałem ostatnio. Nagrałem płytę CD z muzyką audio, nagrywałem w laptopie z  prędkością 10x (mniej ustawić się nie dało w programie). Po nagraniu słychać dźwięk bardzo słabej jakości, szmery, pykanie, stukanie oraz utwory przeskakują jak pojebane i słychać szumy. Proszę was koledzy o poradę o co tutaj chodzi co jest nie tak. Przypomnę iż zakupując sprzęt CD LUXMAN D-117 u gościa słuchaliśmy kilku płyt tych oryginalnych oraz przez niego nagrywanych i takich problemów nie zauważyłem. Wszystko grało czysto u niego. Jakieś porady ? 

Napiszcie mi jeszcze czy dobrze wszystko podłączyłem. Ten wzmak ma 4 kanały ? Z tyłu wzmaka widzę podzielność na kolumny od 4 do 16 ohm. podsyłam foty.

1 minutę temu, krzysztof3434 napisał:

Witam

Jest pewien problem z odtwarzaniem płyt CD. Sprawa wygląda następująco. Słuchając oryginalnych płyt niema żadnego problemu, dźwięk jest czysty i przepiękny, żadnych zniekształceń szumów nie słychać. sama przyjemność ze słuchania. Problem występuje kiedy włoże płytę którą nagrałem ostatnio. Nagrałem płytę CD z muzyką audio, nagrywałem w laptopie z  prędkością 10x (mniej ustawić się nie dało w programie). Po nagraniu słychać dźwięk bardzo słabej jakości, szmery, pykanie, stukanie oraz utwory przeskakują jak pojebane i słychać szumy. Proszę was koledzy o poradę o co tutaj chodzi co jest nie tak. Przypomnę iż zakupując sprzęt CD LUXMAN D-117 u gościa słuchaliśmy kilku płyt tych oryginalnych oraz przez niego nagrywanych i takich problemów nie zauważyłem. Wszystko grało czysto u niego. Jakieś porady ? 

Napiszcie mi jeszcze czy dobrze wszystko podłączyłem. Ten wzmak ma 4 kanały ? Z tyłu wzmaka widzę podzielność na kolumny od 4 do 16 ohm. podsyłam foty.

 

IMG_20190323_121515.jpg

IMG_20190323_121607.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie mam windows 10. Dzwoniłem do gościa on nagrywał na dobrych płytach, na PC, a muzyka pliki FLAC i tylko takiej jakości nagrywał muzykę. 

Znacie jakieś dobre programy do nagrywania płyt. I skąd pobierać muzykę z neta w dobrej jakości. jakieś stronki znacie ?

Co do zakupu kolumn na razie się wstrzymuję, oczywiście przeglądam ogłoszenia, może pojadę odsłuchać jakieś Phonary, jak tylko to zrobię zdam relację oczywiście.

Edytowano przez krzysztof3434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Przewód RCA pomiędzy CD a wzmacniaczem posiadam najtańszy, chiński który przerywa itp. bubel :)

Szukam dobrego (w dobrej cenie) przewodu. Coś mi podpowiecie ?

Mam na oku ten https://allegro.pl/oferta/kabel-audio-2rca-2xrca-cinch-melodika-md2r05-0-5m-6914411431

Czy będzie dobry ? szukam czegoś w cenie do max 150 zł. Wiem że co bym nie kupił będzie lepiej niż jest obecnie. Jaki przewodzik polecacie dobry do niskich tonów i średnich tonów ?

Podsyłam zdjęcia głośników z Voyagerów. Wszystkie są oryginalne. Nie wiedziałem że głośniki niskotonowe w Tonsil Voyager mają 15 ohm ! Takie były w oryginale ?

Wydaję mi się że gdyby one miały np 8 ohm to chyba ten bas byłby lepszy u mnie. mam racje ? Pozdrawiam i dziękuję Wam za wszystkie wypowiedzi, wszystkie są mi baardzo pomocne, uczę się od Was i zdobywam potrzebną mi wiedzę.

IMG_20190327_184810.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup profigolda używany za 50 zł 2m

https://allegro.pl/oferta/profigold-proa-4202-interconnect-2xrca-2-0m-7938329509

Mam ten przewód jest bardzo okej. Na moje ucho gra dość neutralnie. 

Znajdziesz też 0,5 m w tej cenie. 

Z przewodami będziesz kombinował jak się osluchasz. 

Melodike odpuścić. W tej cenie znajdziesz lepszy używany. 

Edycja, jak w przyszłości będziesz chciał coś zmienić w dźwięku, to wypożycz przewody od p. Marka Brożka z firmy MB audio.  

 

Pozdrawiam 

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 1Ender napisał:

Kup profigolda używany za 50 zł 2m

https://allegro.pl/oferta/profigold-proa-4202-interconnect-2xrca-2-0m-7938329509

Mam ten przewód jest bardzo okej. Na moje ucho gra dość neutralnie. 

Znajdziesz też 0,5 m w tej cenie. 

Z przewodami będziesz kombinował jak się osluchasz. 

Melodike odpuścić. W tej cenie znajdziesz lepszy używany. 

Edycja, jak w przyszłości będziesz chciał coś zmienić w dźwięku, to wypożycz przewody od p. Marka Brożka z firmy MB audio.  

 

Pozdrawiam 

 

 

Zakupiłem 0.5 m tego kabelka. Przetestuje to zdam relacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzysztof3434 napisał:

 

Czekamy. BTW, trochę zazdroszczę Ci tego cdeka. Sam miałem na niego apetyt...

Mógłbyś napisać coś w klubie Luxmana. Trzeba by było trochę go ożywić. Ale jak się zbierze grono zapaleńców marki to było by ciekawie powymieniać się doświadczeniami. Zobacz na klub Sansui tam ciągle się coś dzieje. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z dostępnością laserów w tym Cd. nagrałem kilka płyt CD i sprawa wygląda tak że utwory lubią przeskakiwać, same się przewijają czasami. W przypadku płyt oryginalnych problem ten też się pojawia ale rzadziej. Mogłem lepiej sprawdzić ten CD przed zakupem. Nie wiecie czy i gdzie można zakupić laser w razie konieczności ? Szukam tych kolumn Phonar. Z 4 ohmowych jest tylko 1 zestaw w Szczecinie za 850 zł na allegro. Trochę daleko bo bym z chęcią posłuchał jak grają na moim wzmaku. Jakieś inne z mocnym basem znacie do 2500 zł ? Zanim trafiłem na to forum chciałem zakupić Tonsil maestro albo Altus 300 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Myślenic masz 190 km. Chyba do przeżycia?

Tam kolega @Pumpurek ma komis audio i duży wybór kolumn i wszelkiego innego sprzętu.

Możesz posłuchać w różnych. Najlepsze zabierz do domu. W razie czego możesz, wymienić na inne, jakby w domu się okazało, że to nie to. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztof3434 napisał:

Ciekawe jak z dostępnością laserów w tym Cd.

Z dostępnością bardzo słabo , szczególnie w PL. Jeżeli się już pojawią to chodzą średnio za 250 zł - 300 zł. Można próbować szukać go taniej na zachodzie, czy też na wschodzie ;) Niemiecki ebay, alliexpress itp.

Siedzi tam KSS-152A

Jeżeli odtwarzacz Cd nie działa jak trzeba, a w aukcji było napisane , że wszystko sprawne {nie wiem , nie czytałem} to skontaktuj się ze sprzedającym i przedstaw sytuację. Sprzedał Ci bubla, to niech teraz się do tego jakoś odniesie. Łaski nie robi.

Kolejna sprawa, że znaną praktyką "sprzedawczyków" jest "podkręcanie" laserów w starszych odtwarzaczach CD ,które są już w stanie agonalnym. Taki zabieg powoduje, że odtwarzacz Cd w najlepszej sytuacji działa jeszcze przez kilka miesięcy, a później po protu pada. Dlatego zawsze trzeba być bardzo ostrożnym przy zakupie leciwego CD , a już szczególnie od handlarzy.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mordor12 napisał:

Jeżeli odtwarzacz Cd nie działa jak trzeba, a w aukcji było napisane , że wszystko sprawne {nie wiem , nie czytałem} to skontaktuj się ze sprzedającym i przedstaw sytuację. Sprzedał Ci bubla, to niech teraz się do tego jakoś odniesie. Łaski nie robi.

Dzisiaj daje ci już 2 plusika :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 16:19, 1Ender napisał:

Do Myślenic masz 190 km. Chyba do przeżycia?

Tam kolega @Pumpurek ma komis audio i duży wybór kolumn i wszelkiego innego sprzętu.

Możesz posłuchać w różnych. Najlepsze zabierz do domu. W razie czego możesz, wymienić na inne, jakby w domu się okazało, że to nie to. 

Pozdrawiam 

W tych Myślenicach mógłbym podłączyć swój wzmacniacz bez problemu i posłuchać jak grają różne kolumny ? To jest komis audio stacjonarny, niema możliwości sprawdzenia w necie co oferuje ten sklep ? Pytanie mam odnośnie chromecast bo jestem zainteresowany zakupem. Jak się to podłącza i który model kupić ?

Dnia 29.03.2019 o 17:00, mordor12 napisał:

Z dostępnością bardzo słabo , szczególnie w PL. Jeżeli się już pojawią to chodzą średnio za 250 zł - 300 zł. Można próbować szukać go taniej na zachodzie, czy też na wschodzie ;) Niemiecki ebay, alliexpress itp.

Siedzi tam KSS-152A

Jeżeli odtwarzacz Cd nie działa jak trzeba, a w aukcji było napisane , że wszystko sprawne {nie wiem , nie czytałem} to skontaktuj się ze sprzedającym i przedstaw sytuację. Sprzedał Ci bubla, to niech teraz się do tego jakoś odniesie. Łaski nie robi.

Kolejna sprawa, że znaną praktyką "sprzedawczyków" jest "podkręcanie" laserów w starszych odtwarzaczach CD ,które są już w stanie agonalnym. Taki zabieg powoduje, że odtwarzacz Cd w najlepszej sytuacji działa jeszcze przez kilka miesięcy, a później po protu pada. Dlatego zawsze trzeba być bardzo ostrożnym przy zakupie leciwego CD , a już szczególnie od handlarzy.

Kupiłem poza Allegro niestety. Dzwoniłem do gościa, powiedział że u niego wszystko bylo ok. 

Dnia 29.03.2019 o 17:00, mordor12 napisał:

Z dostępnością bardzo słabo , szczególnie w PL. Jeżeli się już pojawią to chodzą średnio za 250 zł - 300 zł. Można próbować szukać go taniej na zachodzie, czy też na wschodzie ;) Niemiecki ebay, alliexpress itp.

Siedzi tam KSS-152A

Jeżeli odtwarzacz Cd nie działa jak trzeba, a w aukcji było napisane , że wszystko sprawne {nie wiem , nie czytałem} to skontaktuj się ze sprzedającym i przedstaw sytuację. Sprzedał Ci bubla, to niech teraz się do tego jakoś odniesie. Łaski nie robi.

Kolejna sprawa, że znaną praktyką "sprzedawczyków" jest "podkręcanie" laserów w starszych odtwarzaczach CD ,które są już w stanie agonalnym. Taki zabieg powoduje, że odtwarzacz Cd w najlepszej sytuacji działa jeszcze przez kilka miesięcy, a później po protu pada. Dlatego zawsze trzeba być bardzo ostrożnym przy zakupie leciwego CD , a już szczególnie od handlarzy.

Kupiłem poza Allegro niestety. Dzwoniłem do gościa, powiedział że u niego wszystko bylo ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu posłuchasz. Ale trzeba się umówić. Wygoogluj pumpurek, znajdziesz ofertę na Allegro. Tam też w aukcji jest podany telefon. 

Kup chromecast audio. I przewód mini jack - optyczny. Optyk podlaczasz do daca we wzmaku. 

Konfiguracja jest bardzo prosta. 

Możesz zapytać w dziale, audifile dyskutują. Klub Chromecast audio. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 1Ender napisał:

Tak, bez problemu posłuchasz. Ale trzeba się umówić. Wygoogluj pumpurek, znajdziesz ofertę na Allegro. Tam też w aukcji jest podany telefon. 

Kup chromecast audio. I przewód mini jack - optyczny. Optyk podlaczasz do daca we wzmaku. 

Konfiguracja jest bardzo prosta. 

Możesz zapytać w dziale, audifile dyskutują. Klub Chromecast audio. 

Pozdrawiam 

Rozmawiałem dziś z gościem od tego cd. zaproponował że mi wyśle używany laser do tego cd. jeżeli się okaże że nadal jest lipa zaproponował że zamienię ten sprzęt na inny u niego. Posiada kilka rzeczy na sprzedaż na Allegro. Podsylam link. Czekam na laser od niego. 

Screenshot_20190331-192133.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu oddał cd i poprosił o zwrot pieniędzy.  Nie ma nic ciekawego. Rotela bym nie brał, bo to zupełnie inna szkoła brzmienia, a drugi raz Luxmana CD nie zaryzykował. O ile wzmacniacze są super, to odtwarzaczy nie miałem. Więc Ci nie polecę. 

Dobrze grające odtwarzacze, które bardzo dobrze uzupełnia się brzmieniowo z Luxmanem to:

Matantz, 67 SE, 63 Ki. Lasery dostępne. Do 500 zł do kupienia, zadbany z pilotem. 

2 odtwarzacz to Nad C541. Z pilotem zadbany około 400 zł. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...