Skocz do zawartości

Denon AVR-1612 + Tonsil Vovager 200 = słaby bass ?? Obecnie: szukam kolumn do Luxman LV-117


krzysztof3434

Recommended Posts

Dywan daj bardziej w stronę łóżka tak, aby kolumny nie stały na wykladzinie. Kolumny dobrze jest odizolowac od podłoża. Postaw na czymś twardym. Obawiam się, że one tak grają, tylko masz trochę inne przyzwyczajenia z subwooferem co do niskich. 

Wg mnie przydały by się jakieś standy do tych kolumn. Ale jak dźwięk nie ulegnie poprawie, to je sprzedasz. Póki co nie ma co inwestować. 

Koniecznie odsłuchaj inne kolumny. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kolumny nie stawiamy na żadnych płytkach ceramicznych, ani na niczym, co jest lżejsze od samych kolumn. Każda podstawka (kamienna to, czy drewniana albo żeliwna ew. stalowa - bo i takie można) powinna mieć masę większą niż kolumna, by się pod nią nie telepać. Czyli nie może ta kolumna powodować ruchu podstawki (standu), bo zniekształca, zamazuje to obraz stereo, traci się czytelność przekazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przestawianiem kolumn na pewno pokombinuję. Wczoraj zrobiłem taki myk z tymi kolumnami. Jak wam wcześniej pisałem brakuje mi basu. Głośniki pracują ładnie, wysokie i średnie tony jak dla mnie super, grają potężnym dźwiękiem, można się wystraszyć :). ale basu jakoś mało. Wczoraj z jednego z głośników niskotonowych dosłyszałem się jakiś szmerów i nieczystej gry. Odkręciłem głośnik i odłączyłem. Zostawiłem dziurę po głośniku w kolumnie i .... i basu jest dużo więcej teraz :) w końcu jest głęboki i go słychać mimo iż w tej kolumnie gra teraz tylko 1 niskotonowy głośnik. Pojawiły się myśli w głowie że może mam nie do końca sprawny wzmacniacz.. skoro po odłączeniu jednego głośnika dużo lepiej to gra teraz. Powiedzcie mi koledzy, w jaki sposób mogę sprawdzić swój wzmacniacz (tak, wiem najlepiej z kolumnami), ale jakiś inny sposób na to jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wzmacniacz jest dobry. Prawdopodobnie zmieniła się impedancja kolumn na niższą. Więc wzmacniacz generuje automatycznie większą moc. A jeden głośnik niskotonowy jest teraz bardziej obciążony. 

Nie wiem jaki to może mieć wpływ, na kondycję wzmacniacza i kolumn. Zapytaj kolegów. 

Jeżeli piszę bzdury. Proszę mnie poprawić. 

Sprawdź kolumny o niższej impedancji niż 8 omów. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy.. nastąpił przełom. Wzmacniacz oraz kolumny są w 100 % sprawne i grają tak jak powinny grać :) Jak do tego doszło już piszę.

Wczoraj pojechałem do gościa od którego kupiłem Luxmana. Przesłuchałem u niego 3 zestawy kolumn 4 ohm oraz 8 ohm na moim Luxmanie oczywiście. 

Testowałem kolumny Audiovector super 4 ohm, STX 4 ohm, jeszcze jakieś samoróbki oraz jakieś tanie magnaty. U chłopa salon ogromny, miał 50 m2. 

Chłop inaczej podłączył kolumny niż ja, ja podłączałem voyagery do wzmacniacza (speakers 8 - 16 ohm) a chłop podłączył pod 4 - 16 ohm i kolumny grają jak należy. Chciałem się upewnić że wszystko jest sprawne z moim luxmanem i jest sprawne. Te audiovector u niego.. pięknie grały, nie mogłem uwierzyć że grają na moim wzmacniaczu, STX piękny głęboki bass :) Dziś już wiem że te moje tonsil voyager kiedyś na pewno zmienie, ale na spokojnie, na razie nacieszę się nimi i posłucham. Grają bardzo ładnie teraz choć wydaję mi się że mam za mały pokój na te kolumny. Teraz bas ma jakieś uderzenie a wcześniej to było "pierdzenie" :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześniej miałem podpięte kolumny voyager. kabel chinch podpinałem zamiast CD to do tape. Brak wiedzy u mnie. Grało więc myślałem że jest ok. Kolumn pod 4-16 ohm chyba nie podłączałem bo bałem się że coś spale bo przecież kolumny mam 8 ohm a nie 4 . Każdy dzień to nowe doświadczenie. Zapomniałem dodać że u gościa podłączaliśmy kolumny audiovector również pod wzmacniacz Denon PMA-1510AE i powiem szczerze że jak dla mnie lipa, nie było takiego uderzenia, takiego ciepła jak u luxmana. Denon to dno, przynajmniej w tym przedziale cenowym według mojej niewielkiej wiedzy. Zaczyna mnie coraz bardziej kręcić "muzyka" :) 

Foty z wcześniejszego połączenia.

IMG_20190323_121515.jpg

IMG_20190323_121607.jpg

17 minut temu, 1Ender napisał:

Super, że się upewniłes, że wszystko w porządku. A co z odtwarzaczem? Oddaleś mu? 

Pozdrawiam 

Nie oddałem. Zostawiłem go sobie bo pasuje do zestawu, dał mi sprawny używany laser do niego, jeszcze go nie montowałem co prawda ale tak czy tak zostaje u mnie. Laser powiedział chłop że jest na 100 sprawny a jakby nawet coś było nie tak to on bez problemu przyjmie z powrotem ten CD. Uczciwy człowiek po 60-tce. Laser na dniach postaram się wymienić to dam relację jak czyta nagrywane płyty bo oryginały ostatnio wszystkie bez żadnego problemu, nagrywane też lepiej czyta mam wrażenie że mniej piosenek przeskakuje, przewija. Na odtwarzaczu CD położyłem pochłaniacz wilgoci, na dniach wymienię laser i powiem jaki jest tego finał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś oddać odtwarzacz na tym "starym" laserze do czyszczenia i poprawy zimnych lutów. Może się okazać, że laser jeszcze nie wymaga wymiany. 

Ale nie znam nikogo, kto zajmuje się cdekami i jest w tym dobry. 

Może, któryś z kolegów poleci jakiegoś "szpenia"??? 

W dalszej kolejności dodałbym Luxmana. Na takie "spa". Osobiście swojego nie odświeżałem. Robił to poprzedni właściciel u reduktora szumu. Podobno jest dobrym fachowcem. 

Pozdrawiam 

40 minut temu, krzysztof3434 napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztof3434 napisał:

Laser na dniach postaram się wymienić to dam relację jak czyta nagrywane płyty bo oryginały ostatnio wszystkie bez żadnego problemu, nagrywane też lepiej czyta mam wrażenie że mniej piosenek przeskakuje, przewija. Na odtwarzaczu CD położyłem pochłaniacz wilgoci, na dniach wymienię laser i powiem jaki jest tego finał.

Nie znam tego odtwarzacza Cd , ale może być tak , że może on czytać tylko oryginalne płyty, a z nagrywanymi już robić problemy, co nie świadczy o tym , że laser jest zły. Po prostu niektóre odtwarzacze Cd nie czytają za dobrze nagrywanych płyt, tylko oryginały. Także jeżeli Twój odtwarzacz czyta bardzo dobrze oryginalne CD i nie ma z nimi problemów to kto wie. Ale jak jest z tym modelem to nie wiem.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mordor12 napisał:

Nie znam tego odtwarzacza Cd , ale może być tak , że może on czytać tylko oryginalne płyty, a z nagrywanymi już robić problemy, co nie świadczy o tym , że laser jest zły. Po prostu niektóre odtwarzacze Cd nie czytają za dobrze nagrywanych płyt, tylko oryginały. Także jeżeli Twój odtwarzacz czyta bardzo dobrze oryginalne CD i nie ma z nimi problemów to kto wie. Ale jak jest z tym modelem to nie wiem.

Ten chłop posiada bardzo podobny CD z takim samym laserem, powiedział mi że wysłał mi laser który miał na zapas do LUXMAN D-007. Siedzi tam laser KSS-152A pasuje do wielu modeli.

Powinien czytać płyty też nagrywane bo wczoraj właśnie na jego D-007 słuchaliśmy jego płyt, wszystkie były nagrywane i wszystkie bez zająknięcia pięknie grały :) 

1 minutę temu, krzysztof3434 napisał:

Ten chłop posiada bardzo podobny CD z takim samym laserem, powiedział mi że wysłał mi laser który miał na zapas do LUXMAN D-007. Siedzi tam laser KSS-152A pasuje do wielu modeli.

Powinien czytać płyty też nagrywane bo wczoraj właśnie na jego D-007 słuchaliśmy jego płyt, wszystkie były nagrywane i wszystkie bez zająknięcia pięknie grały :) 

Płyty nagrywał kilka lat temu w nagrywarce PC, nie potrafił mi powiedzieć jakim programem bo nie pamięta na pewno prędkość max x8. Dziś poczytam trochę na temat nagrywania płyt, jakiś program ściągnę, skorzystam z innego laptopa, stacjonarnego nie posiadam, nagram i przetestuje. Muzykę on nagrywał w formacie FLAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj CD burner XP na Windowsa. Dość dobry, darmowy.

Ja używam bransero albo K3b.  Z obu czyta cdek. Ale to na Linuxa.

Albo zainstaluj sobie linuxa. Będziesz mieć dwa systemy. Linux nie potrzebuje antywirusa. Aktywujesz tylko Fire Wall i po sprawie. Poza tym jest szybki. Polecany zwłaszcza na starsze kompy. 

95% Linuxów to darmowe dystrybucje. 

Jakbyś chciał jakąś sprawdzoną dystrybucję to pytaj. 

Linux to wypełni sprawny system gotowy do pracy. Pracuję na linuxach już kilka lat. 

Pozdrawiam 

 

46 minut temu, krzysztof3434 napisał:

 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa 10 niestety. Program zainstalowałem do nagrywania Ashampoo Burning Studio i jestem zadowolony. Nagrałem płytkę Trance, Techno lata 90 te i 5 z 20 utworów przeskakuje, te 15 utworów gra pięknie i jest ok :) dziś czasu nie znalazłem ale jutro biorę się za wymianę lasera w końcu. Szukam kolumn cały czas : z mocnym basem. Voyagery grają przepięknie ! Tony wysokie - ok, Tony średnie - super, ostre, jak lubię, Tony niskie - czym dalej od kolumny tym lepiej je słychać, brakuje mi mocnego uderzenia niskiego zejścia. Szukam kolumn na spokojnie, mam teraz tydzień wolnego więc pojadę na pewno coś posłucham. Kolega mój chwalił mi się że zakupił kolumny super, myśli że ja mu zazdroszczę chyba a zakupił sobie Tonsil Zeus. Ciekawe jak one grają ? Dudnią - nie grają

Edytowano przez krzysztof3434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/kolumny-canton-ergo-102-dc-potega-basu-i-dynamiki-7564018175 - mam możliwość odsłuchania ich niebawem, pytam z ciekawości. Czy mój wzmacniacz

Luxman LV-117 poradziłby sobie z takimi kolumnami ? Nadal słucham moich Voyagerów i jestem z nich zadowolony, kolumny trochę poprzestawiałem i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wkleić odpowiedź Kolegi @Profi do dotychczasowego tematu. 

@RoRo czy można np. Dopisać w tytule szukam kolumn do Luxmana LV-117?? Oczywiście za zgodą autora tematu @krzysztof3434. Chyba, że uważasz, że lepiej jak nowy temat kolegi zostanie?😉 

Pozdrawiam 

 

12 godzin temu, Profi napisał:

Co prawda kolumny serii Ergo z literami DC są trudniejsze do wysterowania niż modele posiadające tzw. kontrolery (control unit), jednakże nie bałbym się o współpracę Twojego Luxmana z 102 DC. Do kwoty 3 tys. mimo wszystko rekomenduję popularne modele Ergo SC-L lub Ergo RC-L ( ewentualnie rzadziej spotykane Ergo RC-A). W przypadku SC-L z kontrolerem bez możliwości regulacji niskich tonów odradzam ich wstawianie do pomieszczeń poniżej 25 m^2.

No właśnie te kolumny pomogą Ci takim się stać B|

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1Ender napisał:

Pozwoliłem sobie wkleić odpowiedź Kolegi @Profi do dotychczasowego tematu. 

@RoRo czy można np. Dopisać w tytule szukam kolumn do Luxmana LV-117?? Oczywiście za zgodą autora tematu @krzysztof3434. Chyba, że uważasz, że lepiej jak nowy temat kolegi zostanie?😉 

Pozdrawiam 

 

Spoko, niema problemu :) Jak dobrze pójdzie jutro jadę odsłuchać te kolumny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 1Ender napisał:

 

@RoRo czy można np. Dopisać w tytule szukam kolumn do Luxmana LV-117?? Oczywiście za zgodą autora tematu @krzysztof3434. Chyba, że uważasz, że lepiej jak nowy temat kolegi zostanie?😉

Za zgodą autora wątku - zmieniłem temat wątku. Ale uzupełniłem o Luxmana, bo na początku sporo było wpisów na początkowy temat.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem kolumny Canton SC-L. Dźwięk mają potężny, takiego właśnie szukałem, mają grzmot, łupnięcie - w końcu :) Dźwięk jest niesamowity, jest głębia sceny, coś nieprawdopodobnego jak to brzmi. Technicznie są w super stanie, wszystkie głośniki oryginalne oprócz wysokotonowych (wymienione zostały na audaxy HD 100 D 25).

Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję Wam za pomoc :)  Z Voyagerami się pewnie pożegnam niedługo. Przepaść. Muszę zrobić małe przemeblowanie, kolumny na dłuższą ścianę przestawić bo czym dalej od nich tym głębiej grają. 

Pozdrawiam

 

57345131_582363315594358_1685832315026014208_n.jpg

57503118_617181462059096_983962640847994880_n.jpg

Voyagery - dobrze grają, wysokie tony i średnie mają świetne jak dla mnie. ale nie mają uderzenia basu. nie mają wielkiej sceny, głębi. Nie dają tyle emocji co Canton SC-L

Edytowano przez krzysztof3434
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...