Skocz do zawartości

Denon AVR-1612 + Tonsil Vovager 200 = słaby bass ?? Obecnie: szukam kolumn do Luxman LV-117


krzysztof3434

Recommended Posts

Witam

Dawno się nie odzywałem

Przede wszystkim chciałbym wam podziękować za wszystkie Wasze rady, sugestie, pomoc, opinie, dobór sprzętu, za wszystkie wypowiedzi Dziękuję !

Przypomnę mój zestaw :

Luxman LV-117 

CD Luxman D-117 (założyłem nowy laser KSS-152A, na poprzednim przeskakiwały utwory)

kolumny Canton Ergo SC-L (zakupiłem kontroler Canton Control Unit - czekam na paczkę)

kabel RCA Profigold

kable do kolumn 2 x 2.5 mm (polska czysta miedź) 2 x 5 m.

Ogólnie z tego zestawu jestem bardzo zadowolony, mam nadzięję że zakupiony Control Unit pomoże trochę kontrolować bas, może spowodowane jest to pokojem 27 m2, może ciut jest za mały na te kolumny.

Moje pytanie do Was : Czy mogę coś zmienić w tym zestawie ? np czy inne przewody do kolumn, czy inny kabel RCA może zmienić, poprawić dźwięk ? Czy przewody 2 x 5 m są w porządku czy je skrócić ? Czekam na wasze sugestie. Zastanawiam się również nad zakupem Tunera radiowego, jakiej marki kupić, przy luxmanie pozostać ?

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kabli nie skracałem ponieważ kolumny przestawiałem na różne ściany, w różne miejsca, testowałem wszystkie możliwości, zdjęcie powyżej jest nieaktualne, oczywiście odsunąłem od ścian kolumny, odległość pomiędzy kolumnami ok 2.80 m, do miejsca odsłuchu również 2.80 m.  Te kolumny lubią przestrzeń i duże salony, mój pokój 5.50 m x 5 m, może ciut za mały dla nich, mam nadzieję że kontroler pomoże kontrolować bas. Jedno jest pewne - jestem bardzo zadowolony z tych kolumn, ostatnio słucham hip-hop, rock i grają pięknie, głęboki dźwięk, uderzenie basu którego szukałem w Voyagerach. Disco polo czasami posłucham również ale cantony do disco raczej nie zostały stworzone. 

Tuner radiowy polecacie jakiś ?

Poszukuję również pilota do CD Luxmana.. ciężko dostać.. szukam po całym świecie oryginalnego, uniwersalne piloty testowałem chyba wszystkie i żaden nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Zaszły małe zmiany u mnie. Kupiłem kolejne kolumny. Tym razem Canton ERGO RC-L.. Przez przypadek je kupiłem w zachowanym stanie idealnym. Myślałem przed zakupem że zagrają tak samo jak Canton SC-L których wcześniej słuchałem. Okazało się inaczej. RC-L są od nich większe i grają inaczej. Jakie widzę zmiany ? Grają lepiej od SC-L na mój gust jest dużo więcej "cykania na górze", dużo mocniejsze wysokie tony. Grają ciepło, bas nie dokucza już, jest przyjemny dla ucha. Wyglądają również lepiej. Podsyłam foty :)

Jaki pilot uniwersalny do CD luxman koledzy ?

Jest jakiś który współpracuje z Luxmanem ?

IMG_20191114_122649.jpg

IMG_20191114_123032.jpg

IMG_20191114_123042.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...