Skocz do zawartości

Yamaha RX-a880 wraz z monitor audio bronze 6 5.1


hamernik

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze,

co powiecie na zestaw jak temacie, czyli:

  • Yamaha RX-a880
  • Kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO Bronze 6
  • Głośniki naścienne MONITOR AUDIO Bronze FX
  • Głośnik centralny MONITOR AUDIO Bronze Centre
  • Subwoofer MONITOR AUDIO Bronze W10

salon 20 m2

zastosowania dla całej rodziny, czyli pół na pół netflix i stereo

 

Niestety mam ograniczenia dot. wymiarów sprzętu, tzn.:

- amplituner głębokość max 39 cm

- głośniki naścienne głębokość max 12 cm

 

Docenię bardzo Wasze komentarze:

- w sposób umotywowany odradzające ten zestaw, jakby to miała być jakaś porażka takie zestawienie, oraz

- doradzające mi inny sprzęt, jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że powyższe ograniczenia wymiarów mocno utrudniają doradzenie 

 

serdecznie pozdrawiam,

 

 

 

Edytowano przez hamernik
literowki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a ja nie zgodzę się, że RX-A880 jest taki kiepski i lepszy od RX-V685. Moim zdaniem to dobry amplituner, który optymalnie sprawdzi się w połączeniu z kolumnami Monitor Audio Bronze. Jedynie mam zastrzeżenia co do konkretnego połączenia Yamaha z Monitor Audio. Monitor Audio to kolumny grające bardzo swobodnie, dynamicznie, ale z raczej jasną charakterystyką. Yamaha także jest urządzeniem, które oferuje zdecydowanie ofensywny charakter brzmienia. W kinie domowym będzie OK, ale w muzyce może okazać się, że jasność, lekka agresja szczególnie w wyższych częstotliwościach na dłuższą metę będzie męcząca, szczególnie przy odsłuchu muzyki.

Pozostając przy kolumnach Monitor Audio, zdecydowanie polecałbym amplituner Marantz. Już model SR5013 jest dobrym rozwiązaniem, natomiast jeśli budżet pozwoli, gorąco namawiałbym na SR6013. Denon. też jest OK, chyba że Onkyo TX-RZ830.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, co do Denona jak i Marantz... dzieki za podpowiedzi... obydwa wymiarami się łapią, chociaż jakby Marantz nie było przycięty po bokach to by mi go moja lepsza połowa nie dopuściła do finału 😉 

Rozumiem, ze Piotr / S4Home mówiąc o Denonie za powyżej 4 tys to pewnie myśli o Denon AVR-X4500H zamiast o X3500, tak?

czyli w finale są:

Marantz SR6013, Denon AVR-X4500H ... no i jeszcze ciągle Yamaha A880 siłą rozpędu.. Marantz jest ikoną w stereo jest więc myślę o nim czule...

 

Natomiast o ile jestem zdecydowany na Monitor Audio, to się wystraszyłem podłogówek jak całą noc spędziłem na czytaniu o aspekcie akustyki salonu. W skrócie:

- salon jest 4,5 m szeroki na 4,2 m długi.... bez firan, kotar, bibliotek, dywanów..

- podłogówki musiałyby być ze względu na meble w rozstawie 3,3 metra (po 0,5 m od ścian)

- za podłogówkami mam ścianę granitową ... żadnego wytłumienia nie przenegocjuję w domu

- również odstęp między podłogówkami a granitem z tylu to tylko max 10 cm

 

W efekcie, chyba porzucę marzenie o podłogówkach i wejdę w:

- efektowe Bronze FX x 2

Głośnik centralny MONITOR AUDIO Bronze Centre

- Subwoofer MONITOR AUDIO Bronze W10

- NO I TERAZ PROBLEM, CZY:

  •  WCHODZIC W BRONZE 2 ZAMIAST W PODŁOGÓWKI?
  • a moze w Silver 100 ?

 

POZDRAWIAM, prosze o komentarze i dziękuję za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...