Skocz do zawartości

Proszę o poradę w wyborze kolumn i wzmacniacza stereo ciekawa rozkminka


Kamil Rusakowski

Recommended Posts

Witajcie 

Duzo czytałem na forum.

Oglądałem testy wielu sprzętów na Yt np.

Dopiero założyłem konto,chodzi o poradę wyboru kolumn i wzmacniacza( tylko nowe chce wziąść na raty mieszkam w uk tutaj w miarę łatwo dostać jeśli pracujesz gdziekolwiek)

Pokoj ok 20 m2

Ulubiona muzyka to rap,duzo trance czasem jakieś innego rodzaju utwory typu bajm,Chylińska. Różnie to bywa. Metalu nie słucham techno raczej tez nie.Dyskotekowe utwory czasem.

 

Nie szukam dźwięku jak z altusow ,ktorych miałem okazję słuchać na siłowni.

Ale nie lubię też pykania kartonowego.

Interesuje mnie jakość dźwięku zeby uszy nie bolały, czyste wokale góra raczej jak w zensorach nie metaliczne . Rowniez zeby było też sporo dynamiki,bas tez będzie ważny.

 

Muzy bym słuchał przez kabel optyczny podpięty do tv,usb pliki flac lub Bluetooth jakbym kupil yamahe rn803d.

 

Przeglądając rozne tematy forum,  oferty sklepów wyłoniłem kilku kandydatów 

Kolumny

Heco aurora 1000 ( czytałem ze pasuje do moich oczekiwań ale tutaj w uk w sklepach hifi nie ma w ogole ich więc odpadaja)

Dali oberon 7 /zensor 7

Tannoy xt8f

MA Silver 10/6

 

Wzmak

Yamaha as801

Yamaha rn803d z uwagi na duzo funkcji 

Onkyo 8270/8250

Ca cxa60/80

 

Ogólnie wybiorę sie na odsłuch ale wszystkiego mi nie podłącza pewnie.Jestem poprostu ciekawy opinii jakie połączenia byście zastosowali. 

 

Czy tannoye xt8 na pewno nie zagrają dobrze rapu czy jakiejś muzy "radiowo klubowej "jeśli by wspomagal je subwoofer np rel t9 dali e12f. Sporo ofert dobrych w uk.

Czytałem ze świetne kolumny nawet na Youtube widzialem kilka testów mierzyly się z Ma Silver 500 . Przez słuchawki słyszałem ze lepiej grają bardzo "pełno" czysto. Widziałem opinie ze malo basu i raczej nadają sie do spokojnej muzyki. Domyślam sie,że Tannoye są lepsze od Oberonow 7 bardziej konkurują z MA Silver 10.

 

Wymyśliłem jakby połączyć tannoye xt8f z Yamaha as801 dołożyć do tego rela jakiegoś czy byłoby to zestaw uniwersalny.Do posłuchania czegoś z kopem a i czegoś z wokalami bardziej spokojnego.

I tak samo oberony np z as801/rn803d i do tego dali e12f.

 

Komentujcie co byście połączyli.

Pozrawiam z deszczowego Uk.😀

Kamil 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno namawiam na odsłuchy, ale do salonu 20m2 nie stawiałbym tak dużych kolumn jak Heco Aurora 1000. Moim zdaniem najlepszą i uniwersalną opcją będzie zakup Yamaha R-N803D, który polaczylbym z kolumnami Heco Aurora 700, ewentualnie Tannoy Revolution XT 8F lub Fyne Audio F502. 

Przesluchaj te zestawy, powinny Ci odpowiadać. A jak będzie brakowało basu, dorzuć dobry subwoofer. W tym przypadku brałbym pod uwagę REL HT1205 lub SVS SB-1000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po pierwszej jeśli dobrze dobierzesz zestaw. Żaden sub nie będzie ci potrzebny. Jeśli już to musisz iść w sub do muzyki żeby tego nie zepsuć czyli w gres chodzi rel.

Ale to na samym końcu.

Co do odsłuchu my wypożyczamy sprzęt więc nie eliminuje raczej heco 1000. Po prostu podsłuchać, w domu.

Druga sprawa jeśli myślisz o tak dużych kolumnach jak 1000, monitor audio 10 to amplituner odpada.

W gres chodzi czysty wydajny wzmacniacz jak cxa 80, atoll in100, Cyrus one itp.

Który? To zależy od kolumn. 

Do listy dopisz jeszcze tannoye wraz z fyne i możemy zacząć testować. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,

na pewno namawiam na odsłuchy, ale do salonu 20m2 nie stawiałbym tak dużych kolumn jak Heco Aurora 1000. Moim zdaniem najlepszą i uniwersalną opcją będzie zakup Yamaha R-N803D, który polaczylbym z kolumnami Heco Aurora 700, ewentualnie Tannoy Revolution XT 8F lub Fyne Audio F502. 

Przesluchaj te zestawy, powinny Ci odpowiadać. A jak będzie brakowało basu, dorzuć dobry subwoofer. W tym przypadku brałbym pod uwagę REL HT1205 lub SVS SB-1000.

Dziekuje za rady mieszkam w uk zobaczymy co da sie odsłuchać.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Cześć,

Po pierwszej jeśli dobrze dobierzesz zestaw. Żaden sub nie będzie ci potrzebny. Jeśli już to musisz iść w sub do muzyki żeby tego nie zepsuć czyli w gres chodzi rel.

Ale to na samym końcu.

Co do odsłuchu my wypożyczamy sprzęt więc nie eliminuje raczej heco 1000. Po prostu podsłuchać, w domu.

Druga sprawa jeśli myślisz o tak dużych kolumnach jak 1000, monitor audio 10 to amplituner odpada.

W gres chodzi czysty wydajny wzmacniacz jak cxa 80, atoll in100, Cyrus one itp.

Który? To zależy od kolumn. 

Do listy dopisz jeszcze tannoye wraz z fyne i możemy zacząć testować. 

Piotr

Chętnie bym wziął udzial w teście, widziałem testy heco 1000 na fb. Jestem z Manchesteru tam raczej nie wylecie haha. Zobaczymy co da rade odsłuchać. 

Yamaha as801 + tannoy xt8f+ rel t9 takie cos sobie wymyśliłem teraz do odsłuchu. Lubię duzo basu tez. Yamaha uciagnie tannoye ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kamil Rusakowski napisał:

Dziekuje za rady mieszkam w uk zobaczymy co da sie odsłuchać.

Chętnie bym wziął udzial w teście, widziałem testy heco 1000 na fb. Jestem z Manchesteru tam raczej nie wylecie haha. Zobaczymy co da rade odsłuchać. 

Yamaha as801 + tannoy xt8f+ rel t9 takie cos sobie wymyśliłem teraz do odsłuchu. Lubię duzo basu tez. Yamaha uciagnie tannoye ? 

Yamaha uciągnie Tannoy. Tak Tannoy jak i Fyne bez problemu powinieneś w UK posłuchać. Co do suba, to posłuchaj T/9I oraz konkurencyjny SVS SB-2000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie kolumny R-N803D uciągnie, chociaż oczywiście warto byłoby pomyśleć o klasycznym, lepszym wzmacniaczu stereofonicznym. Wtedy bardziej wykorzystałbyś potancjał jakościowy kolumn. najlepiej po prostu posłuchaj poszczególne rozwiązania. W UK na pewno będziesz miał do posłuchania coś z NAD - najlepiej C356 BEE ewentualnie C368, może Cyrus One lub jakiś wyższy model, Musical Fidelity M3si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

na pewno namawiam na odsłuchy, ale do salonu 20m2 nie stawiałbym tak dużych kolumn jak Heco Aurora 1000. Moim zdaniem najlepszą i uniwersalną opcją będzie zakup Yamaha R-N803D, który polaczylbym z kolumnami Heco Aurora 700, ewentualnie Tannoy Revolution XT 8F lub Fyne Audio F502. 

Przesluchaj te zestawy, powinny Ci odpowiadać. A jak będzie brakowało basu, dorzuć dobry subwoofer. W tym przypadku brałbym pod uwagę REL HT1205 lub SVS SB-1000.

Czym różnią się rel 1205 od t9i? T9 chyba starszy i ma 2 głośniki a 1205 ma 1 glosnik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Absolutnie nie pakuj się w AS801. Nie jest wart swojej ceny.

Jeśli chcesz do stereo suba to tylko REL.

Tu masz klasyczną klasę zasilania AB. Mówie o modelach Ti.

Serie HT oraz SVS tym razem zostaw. Zwłaszcza że RELa w Manchesterze dostaniesz w dobrej cenie.

 

Dobrze sprawdzę dali oberona 7 ,xt8f( 999£) promo ,Silver 10 999£ 1199£

Yamahe rn803d , as801 czy będzie faktycznie taka zla np do 803d. Cxa60 i 80 

Dorzuce rel t9i i zobaczymy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli masz silver 10 za tysiąc funtów to je bierz. Nowe 500tki kosztują prawie dychę. 

Ale do nich nie pasuje ani RN 803 ani żaden z cxa

Piotr

Oto link

https://www.audiovisualonline.co.uk/product/7735/monitor-audio-silver-10-black-oak-floorstanding-speaker-pair-&utm_source=GoogleShopping&utm_campaign=GoogleShopping&utm_content=MA-SIL-10-BOAK?gclid=Cj0KCQjwpsLkBRDpARIsAKoYI8zhyxtLULOqzZbYqnQTpIhCTBq8N-B8coyT0CIaCaLzzAuq_9Py-qEaAkPyEALw_wcB

 

Co dobrze pasuje do tych silverow? 

Myslalem,ze cxa80 pasuje widzialem takie zestawienia w sklepach i na yt

4 minuty temu, Kamil Rusakowski napisał:

Sa tez za 1199£ promo z bardzo znanego salonu tu w uk 

 

https://petertyson.co.uk/monitor-audio-silver-10-speakers-high-gloss-black?gcpc&gclid=Cj0KCQjwpsLkBRDpARIsAKoYI8w_k6Wl7jXa_A-s0FBGaOj0DYmHSaqqCF3DOYMNVf5_SMcRMFrt3WEaAll5EALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...